Recommended Posts

  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jebiga sad...

evo kad je montirano. sijaju u picku materinu! znaci moze opusteno da se fura kao dneva svetla. jako lepo izgleda. preko slika je previse plavo, uzivo je skroz drugacije.

Image620.jpg

Image621.jpg

Image622.jpg

Image623.jpg

Image624.jpg

Image625.jpg

Image627.jpg

Link to post
Share on other sites

magle mi se jako farovi sada. sve sam vratio kako treba. jedino oni okrugli staklici od farova nisu bas nalegli lepo jer ih angel eyes malo odbijaju, al nalio sam silikona.

znam da je leon namazao sapunom isnutra... dal da i ja tako uradim, ili je u necemu fora, pre se nisu maglili. u cemu je sad problem.

Link to post
Share on other sites

Pa usla ti vlaga. To sto je Leon uradio moze da pomogne ali ti ne resava problem jer kao sto je neko napisao, vlaga unutar fara utice na brze propadanje odredjenih delova. U toj temi sam i ja postavio pitanje pa je neko okacio link sa uputstvom kako se resiti toga...

Link to post
Share on other sites
Pa usla ti vlaga. To sto je Leon uradio moze da pomogne ali ti ne resava problem jer kao sto je neko napisao, vlaga unutar fara utice na brze propadanje odredjenih delova. U toj temi sam i ja postavio pitanje pa je neko okacio link sa uputstvom kako se resiti toga...

Tj ono je link za rastavljanje fara...

Link to post
Share on other sites

Ljudi da li znate da farovi nisu uopste hermeticki zatvoreni. Nema potrebe za leplenjem silokonom, skini farove operi, osusi i kada ih montiras, gledaj da ih ne stavljas odmah kada ih izneses iz tople sobe, vec da se ujednaci malo temperatura. Jedino resenje za eleminisanje vlage, je da otvoris pozadi one poklopce koji se nalaze na faru na slici r.b. 5 i 6, na onom delu ( duga ili kratka), u zavisnosti koji ti far magli.

fard.th.png

Ja furam Angel eyes kao DAY LIGHT, sta znaju panduri ( u zakonu stoji da moraju biti upaljena kratka, dnevna svetla) i onako bolje svetle od polovine farova kod starih automobila.

Link to post
Share on other sites

Nije sigurno, dosta sam farova sklapao i rasklapao ugradjivanjem xenona i angel eyes. Na delu fara gde su stakla i ona plastika br. 1 na slici, ima u donjem delu rupice velicine 3 x 15 mm, a na poklopcima pozadi takodje postoje otvori, upravo za susenje vlage. A propo svega evidentant problem na e36 je magljenje farova, koji se jedino resavaju skidanjem poklopca pozadi ( nikako skroz, da ne ulazi mnogo prasine). To sam radio Milanu na M3, meni na kupeu, Bobiju na 320 itd.

Link to post
Share on other sites

skinite gumeni keder, u njegov šlic stavite malo deblju žicu, vratite keder, sačekajte da kondenz nestane, sklopite far ponovo i eto.

taj keder ode vremenom

rupe koje postoje na faru su tu zbog delimične ventilacije i zbog toga što far radi (skuplja se i širi)

Link to post
Share on other sites

oticicu sad do kola, prvo cu da malo otvorim poklopce da se izluftira fat. ako ne pomogne to. onda cu da uradim ovo sto kaze BABIC

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.