Zimske carolije...


Recommended Posts

Ovde mozete stavljati i pisati sve na temu vremenskih prilika, muke i vragolije i vecna tema jel bolji zadnji , prednji ili je pak quatro pogon jedino resenje...

audivsbmwwhyquattrorule.jpg

desno a6 quatro levo trojka , mislim da je ovo audijeva reklama

Link to post
Share on other sites
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uhhhh! danas je bio prvi dan da vozim bmw kad pada sneg. mogu vam reci da sam za malo pokupio znak kad sam skreto u levo. ja skrecem idem 20 na sat, auto ide pravo, kocim, klizi napred.... za malo. jako je zajebana zadnja vuca.

Link to post
Share on other sites

narode,nadam se da ce do vikenda biti nekih interesantnih snimaka,samo ako se okupim sa ortacima,ovde kod mene u ulici RAJ,nema saobracaja,nema puno ni pesaka,a pravac extra i asvalt odlican,pa kad napada bice svega :)

Link to post
Share on other sites

e zajeb... me ovi sa bagerom,sad cujem rulja nesto kroz ulicu,izadjem napolje,ovi indijanci ciste ulicu od snega,bas ove godine kad sam ja kupio BMW-a i resio da uzivam po snegu,a nikad dosad nisu cistili... :)

Link to post
Share on other sites

Ima vas dosta sto ste prvu zimu docekali sa zadnjom vucom :) moj savet na poligon prvo pa osetite kao se auto ponasa pa onda na ulicu :)

Link to post
Share on other sites
e zajeb... me ovi sa bagerom,sad cujem rulja nesto kroz ulicu,izadjem napolje,ovi indijanci ciste ulicu od snega,bas ove godine kad sam ja kupio BMW-a i resio da uzivam po snegu,a nikad dosad nisu cistili... :)

koja ulica Miksa koji kraj Sapca....

Link to post
Share on other sites

Ima vas dosta sto ste prvu zimu docekali sa zadnjom vucom :) moj savet na poligon prvo pa osetite kao se auto ponasa pa onda na ulicu :)

Meni je ovo treci BMW ali opreznosti nikad dosta... Evo bas veceras idem veje sneg i negde kod Dmb-a u Rakovici , ja budala se zaletim oko 100km/h kao neki pocetnik i naletim na smet mali onako i pocne me bacati cas levo cas desno isao sam tako poprecno nekih 300metara.Nemozes auto da zaustavis a kamoli da ga iskontrolises, sreca pa nikog nije bilo u one dve trake iz suprotnog smera, inace bilo bi cukanja kod majstor Lakija iz Sipurskih Livada u Sapcu....

Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom klizao tako kalibrom sa 120 na sneg i uleteo na trotoar, a drugi put 406 karavan sa 140 i zavrsili na krov tako da te brzine na sneg...

Link to post
Share on other sites

bogami i ja sam nov sa zadnjom vucom! i uopste nije najvna! pre bmw-a tj pe auta sam vozio stilo koji je gazio sneg ko ratrak nisam mogo nigde da ga zaglavim na jahorini izaso na ski stazu i ide ludak do pola staze me izvuko!

i sad predjem u bmw iso sinoc malo na banjicu i slab sam slab ili mozda zato sto auto nema sper pa i to utice!!

ko zana !!

Link to post
Share on other sites

moje konkretno pitanje glasi,da li postoji neki nacin da se vozi bmw po snegu???znaci danas su me gurali 2puta,ni sa jedne cuprije nemogu da izadjem,gde god skrenem,nema izlazenja ako je uspon minimalan,nema sanse!!! :preved: Pitanje,da li je kod svih tako,ili samo kod mene?dal da ubacujem neki teret u gepek,stavljam lance,kupujem nove zimske gume ili da trampim bmw za neki jugo do proleca??????

Link to post
Share on other sites

bmw+snjeg nije problem vec zabava za cijelu obitelj a uzitak do mile volje mozes cak i da izucis dobro ici u bok :preved:

zezam se jednostavno kupi dvije dobre nove gume i to ti je to

Link to post
Share on other sites

To sa ubacivanjem dzakova u gepek ti ne bi preporucio. Iz licnog iskustva-to sam radio svojevremeno na e36 kad sam imao, osim boljeg kretanja nista drugo neces dobiti a sa druge strane rizikujes da sjebes zadnji trap, npr. amortizere.

Sto se tice lanaca, njih mozes da stavis kad ima dovoljno snega, u suprotnom tj. ako vise gazis preko asfalta opet ne valja za trap.

Jedino prihvatljivo resenje je dobra zimska sara i polako, e36 je inace lagan pozadi i teze ide po snegu nego npr. e34 koji ja sada vozim pa mogu da ih uporedim.

Nadam se da sam ti pomogao bar malo!

Link to post
Share on other sites

Koje gume imas? To je osnovni uslov da bi mogao nesmetano da vozis a drugo je da malo udjes u stos.

Inace ja ne umem s prednjom vucom, prosle zime sam sleteo s puta sa floridom pickup, a zadnja je zakon po snegu...

Link to post
Share on other sites

I ja se slažem sa većinom šta se tiče zimskih guma...Moje preporuke idu Savi Eskimo S3, vozim se već dugo na njima i jako su dobre gume, samo nažalost kratkotrajne...

Špera također jako pogodna i korisna za ovo doba, a lance samo u extremnim situacijama upotrebljavat... :preved:

Link to post
Share on other sites

moj drug ima mecku 190ku i stavlja bankinu onu veliku betonsku u gepek. i opusteno vozi, inace taksira, pa tako da mora. i ja sam popizdeo danas, par puta vec slajfuje na najmanjem usponu, pa cu i ja da stavim jednu bankinu.

Link to post
Share on other sites