Zimske carolije...


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja izgurao celu proslu zimu sa letnjim gumama na e30 problem dok se krene posle ide hehehehhe samo dobra zimska guma i to je to. 530xd nece da krene sa letnjim gumama :preved: ja sad stavio zimske jos samo sneg da stigne pa cemo da vidimo :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Mene uhvati sneg danas kad sam se vracao iz Leskovca...

Isao sam peticom sa gumama 225/65 R15, zimske ali losa sara... E sve je to u redu ali sam VUKO PRIKOLICU :dance3: :dance3: :dance3:

Mnogo cudno... Kad prokliza zadnji kraj nekako se sam ispravi, bez kontre, zbog prikolice... Mnogo cudan osecaj... :preved: :prankster2:

121609150957.jpg

P.S. Gazi petaja samo tako....Ne oseca sneg...

Link to post
Share on other sites
Znaci popizdecu, cela SRB pod snegom i to ozbiljno a u Leskovcu samo mokar kolovoz...

Dodji kod mene na ribnjak tamo je danas napadao do kolena. Ima ogradjen plac i vozi do mile volje.

Link to post
Share on other sites

prijo uzmi nove zimske gume i teraj do mile volje i nema komplikacija ili ovo sta ti kolege kazu malo se stisni kupi sper diff i dobre zimske gume i nemas problema nikakvih iako se sad trenutno najbolja u grupi i kao najisplativija guma po njemackom A.D.A.C-u u seriji 16 cola pokazuje savina eskimo s3 guma ja ih planiram uzet sebi za 635

Link to post
Share on other sites

jebote mi u dalmaciji kad nema snjega NAMJERNO poljevamo ceste vodom da smrzne da se mozemo zezat po cesti sa bemburama a vi imate snjeg i kukate meni se cini da se mi moramo mjenjat sa vama za vremenske uslove :preved:

Link to post
Share on other sites
Ovde mozete stavljati i pisati sve na temu vremenskih prilika, muke i vragolije i vecna tema jel bolji zadnji , prednji ili je pak quatro pogon jedino resenje...

audivsbmwwhyquattrorule.jpg

desno a6 quatro levo trojka , mislim da je ovo audijeva reklama

Ovo je moj odgovor! Prava linija bez proklizavanja i to sa 235/40 R18(letnja sara) na zelenku 328is sa sperom. Na slici se ne vidi ali je put dosta valovit i pod nagibom. A danas sam izasao i uz jednu ozbiljnu uzbrdicu pod 10tak cm snega duzine 20tak metara, ali nagiba oko 25%. Nije mi ni jasno kako(a nemam ASC)... :preved:

16122009.jpg w1600.png

Link to post
Share on other sites

Ja sam danas hrabro krenuo kod Draganceta u Kumodraz i ide auto gde hoces sve do uzbrdice gde je gomila snega po sredini visa od mog kartera, tu ni jedna guma ne pomaze, inace se jos jednom pokazalo da je Wintera mama.......

Link to post
Share on other sites
moje konkretno pitanje glasi,da li postoji neki nacin da se vozi bmw po snegu???znaci danas su me gurali 2puta,ni sa jedne cuprije nemogu da izadjem,gde god skrenem,nema izlazenja ako je uspon minimalan,nema sanse!!! :P Pitanje,da li je kod svih tako,ili samo kod mene?dal da ubacujem neki teret u gepek,stavljam lance,kupujem nove zimske gume ili da trampim bmw za neki jugo do proleca??????

gde imas uspona u sapcu aj reci mi molim te....?

Link to post
Share on other sites
gde imas uspona u sapcu aj reci mi molim te....?

prvo nisam iz sapca vec iz okoline(http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=9934&st=0&p=100079entry100079),drugo "uspon" nemora da znaci planina ili uzbrdica vec izlaz sa parkinga na put,izlaz iz dvorista i sl. trece neznam uopste cemu takvo pitanje,ispada kao da ja vozim biciklo i zezam ljude na forumu sa pitanjima oko zadnje vuce i bmw-a.....nerazumem ali nema veze...

Link to post
Share on other sites
Ja sam danas hrabro krenuo kod Draganceta u Kumodraz i ide auto gde hoces sve do uzbrdice gde je gomila snega po sredini visa od mog kartera, tu ni jedna guma ne pomaze, inace se jos jednom pokazalo da je Wintera mama.......

Na kojoj dimenziji gume i felne?

Ja sam resio da uzmem sutra, 2 nove kleber 195\55\15 (14600din), a napred da ostavim dobre miselin-letnje!

Ima li ko bolji predlog, dok nije prekasno! npr 14-ice, pa uze gume,... jel razlika velika?

Danas me gurale komsinice! :P :D :lol:

Link to post
Share on other sites

Upravljivost mi je o.k., problem je kretanje, popeti se na ivicnjak, izaci iz kolotraga,... a nesto ozbiljnije da i ne pominjem.

Vozio sam na 175,kod ortaka i mislim da je odlicna sirina za laganu voznju po snegu i ledu.

A onim Fuldama sam objasnio, jos na suvom :P

Link to post
Share on other sites
Na kojoj dimenziji gume i felne?

Ja sam resio da uzmem sutra, 2 nove kleber 195\55\15 (14600din), a napred da ostavim dobre miselin-letnje!

Ima li ko bolji predlog, dok nije prekasno! npr 14-ice, pa uze gume,... jel razlika velika?

Danas me gurale komsinice! :P :D :lol:

185/65 15 4kom = 16.710din

195/60 15 4kom = 18.090din

Strogo Tigar Winter 1.

Juče kupio 4 kom u Mihajloviću, ovo su cene sa montažom i balansiranjem. Vožnja samo pun gas, kao po suvom!

Link to post
Share on other sites

Meni su 185 65 14 na fabrickim alu felnama, kostale su prosle zime nesto oko 16 000 u metrou, bolje 4 Winter1 nego 2 Kleber i dve letnje :P

Link to post
Share on other sites
prvo nisam iz sapca vec iz okoline(http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=9934&st=0&p=100079entry100079),drugo "uspon" nemora da znaci planina ili uzbrdica vec izlaz sa parkinga na put,izlaz iz dvorista i sl. trece neznam uopste cemu takvo pitanje,ispada kao da ja vozim biciklo i zezam ljude na forumu sa pitanjima oko zadnje vuce i bmw-a.....nerazumem ali nema veze...

Pa ja sam te lepo pitao iz kog si kraja...

Drugo ,razumem te sta hoces da kazes, i ja sam imao tih problema i sa kockom i sa e36 trenutno...

Trece stavis dobre zimske gume ne toliko bitno kog proizvodjaca samo da nisu savine, najbolje 195/60, i da uzivas u zimskim carolijama, moj predlog Winter 1...

Ja licno sam stavio sada Yokohama Winter, jer sam ih dobio povoljno inace bih sigurno uzeo Tigricu...Toliko

Link to post
Share on other sites