Recommended Posts

  • 2 weeks later...

evo iskustva!!

jako su ljubazni posteno su odradili nista nisu slagali i nemenjaju sve po svaku cenu, ako netreba onda nemenjaju nisu ko neki servisi menjaj sve...

ali razocaran sam sto se tice ulja da neznaju da sipaju kako treba sipali mi santimetar iznad maksimuma sad neznam sta da radim moracu da reklamiram u ponedeljak!!

Link to post
Share on other sites

Tacno znam u cemu je problem,kod tvog 120d ide 5.5litara i sipali su ti garantujem toliko nego oni izvlace ulje sa masinom za izvlacenje ulja koja ne izvuce nikad dovoljno ulja nego ostane nesto jos u karteru,nema bez starog dobrog odvijanja stopne na karteru gde svaki gram izadje,ne sekiraj se u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites

koliko ja znam meri se kad je auto hladan! kad se svo ulje nalazi u karteru!! tako sam i izmerio ujutru pre paljenja!

mozda je to neispravno!

ili se meri na radnoj teperaturi????

problem je sto 120d nema merac teperature

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

DELTA Motors je poslala obavestenje da:

u zavisnosti od godišta auta daju poseban popust na sve ugradjene delove i rad u BMW'ovom servisu Delta Motorsa.

Dobija se i garancija od 2 godine kako na delove tako i na ugradnju:

Popust ostvaruju vozila po sledećoj skali:

- vozila starija od 4 godine popust 10%

- vozila starija od 5 godina popust 15%

- vozila starija od 6 godina popust 20%

BMW servis u Beogradu, Radnicka 8.....011/353 99 02

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

DELTA Motors je poslala obavestenje da:

u zavisnosti od godišta auta daju poseban popust na sve ugradjene delove i rad u BMW'ovom servisu Delta Motorsa.

Dobija se i garancija od 2 godine kako na delove tako i na ugradnju:

Popust ostvaruju vozila po sledećoj skali:

- vozila starija od 4 godine popust 10%

- vozila starija od 5 godina popust 15%

- vozila starija od 6 godina popust 20%

BMW servis u Beogradu, Radnicka 8.....011/353 99 02

Zvao servis pre 5min i proverio sve gore napisano. Sve je tako odnosno vazi i dalje; i popusti i garancija. Popust je i na ruke i na ugradjene delove!

Link to post
Share on other sites

koliko ukapirah cene u delti su slicne kao i na bmwfans-u posto mi trebaju klipovi a na fansu kiliko ukapirah kosta 6 komada oko 22o eura dok su mi u drinjaku rekli da i ne pitam za cenu da je astronomska pa po meni 250 eura i nije :unsure:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pozdrav

zanima me da li ste imali,i kakvog,iskustva sa ovlascenim BMW servisima?.....(pre sve ga mislim da DELTU)....da li su profesionalni?....da li ima bilo kakvog ciganisanja i problema?...........kakvi su sa cenama?

po netu i novinama vidjam ovakve stranice

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Auto/178328/Najbolji-BMW-servis-na-Balkanu

da li mislite da je to tacno?....i da li mislite da ima smisla odrzavati stariji BMW(5-15 god) u ovlascenom servisu

Link to post
Share on other sites

ako kod njih kupis deo a ne ugrade ti oni, nemas garanciju, npr moj, odem tamo dobar dan, dobar dan, koliko kosta termostat m3 3.0 e36 oni kazu tada je bio euro manji i koliko se ja secam je bilo oko 7800din a zamena je bila 6500 pa ti vidi....da li se isplati ili ne,mada ti delove mozes kupovati kod njih a ugradjivati ih negde drug gde ce ti ruke biti 2000 a ne 6500...mada sam zadovoljan delovima kod drinjaka naravno ako kupujes original deo

Link to post
Share on other sites

Isti su delovi kod drinjaka i u delti original je original gde god da ga kupis nema razloga da ne budes zadovoljan.Ja sam zvao nekoliko mesta za kablove za bobine na M50 motoru,u centru S teslini kostaju 1100 din komad a u delti original kosta 1060 din,tako da je bolje raspitati se nije bas sve skupo u delti

Link to post
Share on other sites

zovi, pitaj, uporedi cene...nemoj zaboraviti da pitas da li je PDV ukljucen u cenu (moja greska - na kraju stigao uvecan racun)

cena ugradnje delova je izrazena po satu utrosenog vremena...i, po meni, je prilicno jaka...

ako kod njih kupis deo a ne ugrade ti oni, nemas garanciju...

...voditi racuna da se kod starijih auta ONI mogu vaditi na to da su ostali - povezani delovi neispravni, ili da su ugradnju drugih povezanih delova vrsili drugi neovlasceni servisi itd....te, da na kraju ne priznaju reklamaciju na sopstveni deo i ugradnju tj. da se ograde od istih

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ako kod njih kupis deo a ne ugrade ti oni, nemas garanciju, npr moj, odem tamo dobar dan, dobar dan, koliko kosta termostat m3 3.0 e36 oni kazu tada je bio euro manji i koliko se ja secam je bilo oko 7800din a zamena je bila 6500 pa ti vidi....da li se isplati ili ne,mada ti delove mozes kupovati kod njih a ugradjivati ih negde drug gde ce ti ruke biti 2000 a ne 6500...mada sam zadovoljan delovima kod drinjaka naravno ako kupujes original deo

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

U Delti BG menjao prednje diskove,disk plocice,indikator istrosenosti,sredstvo za podmazivanje

i zamena 25.880 din.Cena je sa 20% popusta posto je vozilo starije od 6 godina.

Zaposleni ljubazni i tolerantni(malo sam ih pozurivao posto sam zurio), a ja zadovoljan.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Moram da pohvalim Deltu. Juče zakazao a jutros sam oterao auto na zamenu ulja u automatskom menjaču (ipak je već prešao 190k), i da provere gde mi pomalo curi tečnost za hlađenje (trošio oko 200-250ml / 1000km). Nisam hteo da mi priučeni majstori ovo rade, a i to bmw lifetime oil se ne kože kupiti na litar već samo na kantu od 20L a neću da stavljam neko univerzalno pa da posle imam mnogo skupljih problema.

Elem, bili veoma ljubazni i predusretljivi, po katalogu ide 8.9L ulja, oni kažu da su nakon istakanja uspeli da ubace oko 8L i toliko i naplatili, uz filter i zaptivku. Ukupno 1.25h rada po normi, što je prilično realno, zamena ulja u automatskom menjaču je malo škakljiv i pipav posao.

Uz to, pronašli su gde to pomalo curka tečnost (odozgo se ništa ne vidi, sve suvo, ali je curelo oko temp. senzora koga je izgleda prethodni vlasnik budžio), i zamenili temp. senzor, i crevo, 0.25h rada i dosuli 1L tečnosti za hlađenje i 1L destilovane vode. Naravno pre ovog rada, pozvali me i rekli šta su pronašli, rekli koliko će da košta i tražili odobrenje.

Na sve to (i delove i rad), zbog godišta auta dali 20% popusta, tako da nije preterano para ni izašlo, dobio fiskalni i detaljnu specifikaciju (račun) koja je ujedno i neka garancija i dobra referenca za prodaju auta jednog dana.

P.S. I gratis su naravno oprali auto. :)

Link to post
Share on other sites

Moram da pohvalim Deltu. Juče zakazao a jutros sam oterao auto na zamenu ulja u automatskom menjaču (ipak je već prešao 190k), i da provere gde mi pomalo curi tečnost za hlađenje (trošio oko 200-250ml / 1000km). Nisam hteo da mi priučeni majstori ovo rade, a i to bmw lifetime oil se ne kože kupiti na litar već samo na kantu od 20L a neću da stavljam neko univerzalno pa da posle imam mnogo skupljih problema.

Elem, bili veoma ljubazni i predusretljivi, po katalogu ide 8.9L ulja, oni kažu da su nakon istakanja uspeli da ubace oko 8L i toliko i naplatili, uz filter i zaptivku. Ukupno 1.25h rada po normi, što je prilično realno, zamena ulja u automatskom menjaču je malo škakljiv i pipav posao.

Uz to, pronašli su gde to pomalo curka tečnost (odozgo se ništa ne vidi, sve suvo, ali je curelo oko temp. senzora koga je izgleda prethodni vlasnik budžio), i zamenili temp. senzor, i crevo, 0.25h rada i dosuli 1L tečnosti za hlađenje i 1L destilovane vode. Naravno pre ovog rada, pozvali me i rekli šta su pronašli, rekli koliko će da košta i tražili odobrenje.

Na sve to (i delove i rad), zbog godišta auta dali 20% popusta, tako da nije preterano para ni izašlo, dobio fiskalni i detaljnu specifikaciju (račun) koja je ujedno i neka garancija i dobra referenca za prodaju auta jednog dana.

P.S. I gratis su naravno oprali auto. :)

ako nije tajna,koliko para?

Link to post
Share on other sites

25800din svekupno. Nije malo, ali bilo gde u svetu u zvaničnom BMW servisu bilo bi i više... A ni kod Drinjaka ili Alone-a ne bi bilo mnogo manje, a grizla bi mi sumnja šta su mi sipali i da li su dobro uradili...

Neke druge standardne stvari (npr redovni servis, itd) je sasvim OK uraditi još malo pa bilo gde - lako se radi, ulje je dostupno u radnjama po OK cenama, itd...

Šta ja znam, čitajući po intenetu video sam da je zamena ulja u automatiku pomalo za*ebana stvar a i odgovarajuće ulje koje propisuju ZF i BMW nije dostupno u slobodnoj prodaji - čak je i u BMWline-u nemaju.

Link to post
Share on other sites

Kod Radulovića mi za zamenu svih filtera i ulja, tražili 36000.

Kod Drinjaka, ako se dobro sećam, tražili 25000.

Alone za mene više ne postoji, ni u jednoj varijanti.

Deltu zvao na kraju, misleći da ih ne zovem uopšte, sa popustom izašlo mislim oko 19000,

morao bih da pogledam.

Ispala Delta najjeftinija + garancija 2 godine na sve urađeno.

I naravno, oprali mi auto.

Jedino što nisu hteli hladnjak da mi menjaju, zato što je ugrađen plin.

Nemaju proceduru za zamenu hladnjaka, sa ugrađenim plinom.

Ne mogu da garantuju da su uradili sve kako treba i zato nisu hteli da rade.

To sam na kraju odradio kod Drinjaka i, u suštini, još ga testiram.

Nigde ne curi voda, ne meša sa uljem, ali sve mi se čini da negde gubi vodu.

Dva puta sam dosipao (ne mnogo), u prilično dugom vremenskom razmaku.

Moguće da nisu odzračili kako treba, pa da je tu problem.

Generalno, zadovoljan sam i Drinjakom, ali sada uvek prvo zovem Deltu da pitam za cene.

Link to post
Share on other sites

To sam i ja hteo da kažem - ne treba unapred otpisivati Deltu, naročito ako imate auto do 12-13 godina star, E46, E39, E38, pa naovamo... Tih 20% popusta zaista spusti cenu na neki normalni nivo za pruženi nivo usluge.

Vlasnicima starijih BMW-ova se finansijski ipak verovatno više isplati kupovati delove u BMWline ili polovne i ugrađivati ih u manjim, nezvaničnim i jeftinijim servisima. Delta drži određeni nivo cena i usluga (verovatno zahtevan i od same kompanije BMW ili ode licenca) i to košta - treba plaćati veličinu servisa, opremljenost zvaničnim alatima, rezervne delove na lageru, zvaničnu obuku, licencu i ostalo.

Link to post
Share on other sites