Recommended Posts

nemoj da se nerviras pokvarices si ten :prankster2:

Kad budes prolazio kroz MD pozovi da platim platim pivo,lakse ces me razumjeti i skuziti kakav sam u zivo nego ovako :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...nikako ali nikako taj motor ne voli visoke,i ti fabricki su mu previse visoki

-Zasto konkretno ovaj motor "ne voli" obrtaje? Sta je konkretan kvar kada se zavrti u visem rezimu i gde je limit obrtaja gde se desava problem? 6K rpm, 8K rpm, 10K...?

Vidim pises o lezajima i radilici, razlaganju sila, nekim vibracijama... Ne kapiram, gde se desava kvar tacno?

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

Radilica,skines karter a unutra mulja od opiljaka ko u prici,najgore je sto kad ga kupis za swap ili nesto,upalis,probas,sve super,sve 5 i onda kad poslije swapa naspes novo ulje a on lupa ko aran i gori mu lampa na laeru.

cak niti m5 e39 nevoli visoke obrtaje.....bas zadnji put kad sam bio kod kolege malo na pivkanu,dođe e39 m5,covjek tek kupio,kolega mu zamjenu ulje (castrol magnatec origigi) filter,permant..i upali auto.auto je tako radio da smo mislili da ce se raspasti......isto,opiljci,vozio se na aditive...i eto ti ga na sad,dao covjek 19000€ za auto.....

to je tezak motor,mislim sa teskim pokretnim elementima i visokim obrtnim momentima,taj motor ubija sam sebe...sve mu radi samo ga nemoj u blokadu tjerati....

Alen je isao na SR sa svojim i blokadom na 5000 rpm i chipom.....otisli smo daleko sad....kolega džoni vjerovatno nece to stalno u visoke kao da je na trkama,sve je pocelo ovo kad sam reko da taj motor nevoli visoke,prijateljska sugestija kolegi da pripazi da se neopeče slucajno,krivite me i recite sta hocete i da nisam upravu nisam nista lose mislio....sto se mene tice stavite ciglu na gas i idite piti pivo u kafanu.....

Link to post
Share on other sites

to sto ti navodis pre ce biti od loseg odrzavanja. produzetak intervala menjanja ulja i sipanje neadekvatnog ulja. posledica toga je stvaranje skrame i zapusavanje svih sita, kanala, cuda... kada uspes neku sintetiku koja u sebi sadrzi i aditive, pa pokrene sav mulj i zapusi i ono malo rupica sto je ostalo, desi ti se da lezajevi ispadaju u rinfuzi u karter.

Link to post
Share on other sites
nemoj da se nerviras pokvarices si ten :(

Kad budes prolazio kroz MD pozovi da platim platim pivo,lakse ces me razumjeti i skuziti kakav sam u zivo nego ovako :acute:

OK svracam,u pravu si sto se toga tice,a sto se tice tena malo sam pocrneo

Link to post
Share on other sites
OK svracam,u pravu si sto se toga tice,a sto se tice tena malo sam pocrneo

Super,svrati :( ...broj imas ja mislim :acute:

@necam pa nesmije odma tako lupat da mu naftu naspes,bilo je podavno,uvjeren sam da je bilo to ulje koje sam naveo,mozda je i neko drugo,ali nesmunjam u Alenov izbor....ili je vkasnik doneo pa zahtjevao da se naspe to sto je done....ma nebitno je to sad u slucaju kad auto odma lupa,iste sekunde pri zamjeni.....

jbt sjebasmo jos jednu temu...Miki pobrisi ovo sve majketi od momenta kad sam dao savjet vezan za visoke obrtaje,sta se ja petljam dobricina neka radi ko sta hoce sa svojim autom,ja sam 3 puta satro motor ove godine.... :) :) :dance3:

Link to post
Share on other sites

pa ovaj forum i postoji za takve diskusije...iskustva su razlicita a i 2 ista motora mogu u istom rezimu rada pokazati razlicite karakteristike i mane..mnogo je faktora koji uticu na to,od kvaliteta celika do ulja..sve to moze biti isto a razlicito..npr blok,glava izasli sa losom legurom u sebi,ulje divca itd...pozz svima :(

Link to post
Share on other sites
Radilica,skines karter a unutra mulja od opiljaka ko u prici,najgore je sto kad ga kupis za swap ili nesto,upalis,probas,sve super,sve 5 i onda kad poslije swapa naspes novo ulje a on lupa ko aran i gori mu lampa na laeru.

cak niti m5 e39 nevoli visoke obrtaje.....bas zadnji put kad sam bio kod kolege malo na pivkanu,dođe e39 m5,covjek tek kupio,kolega mu zamjenu ulje (castrol magnatec origigi) filter,permant..i upali auto.auto je tako radio da smo mislili da ce se raspasti......isto,opiljci,vozio se na aditive...i eto ti ga na sad,dao covjek 19000€ za auto.....

to je tezak motor,mislim sa teskim pokretnim elementima i visokim obrtnim momentima,taj motor ubija sam sebe...sve mu radi samo ga nemoj u blokadu tjerati....

Nema tu "ne voli" obrtaje itd. Cak suprotno, skoro svaki V8 je prosto idealan za obrtaje jer 90% njih spada u kratkohodne motore. Sad dolazimo do ove tvoje recenice da je to motor koji ima teske obrtne elemente sto je tacno kada saberes sve klipove, klipnjace i radilicu ali je takodje ta tvrdnja apsolutno nebitna jer kao sto se da videti, motor je kratkohodni te su sile na radilici pri visokim obrtajima smeshne.

Ovde, kao sto je vec navedeno, problem lezhi u jako losem odrzavanju ili eventualnoj konstrukcionoj gresci (ako bas svaki do jednog zakiva). Citanjem stranih (agresorskih) foruma, vidim da ljudi maksimalno forsiraju svoje petarde a nigde problema sa radilicom. Jedini uobicajeni "problem" na koji sam naisao je navedena vislja potrosnja ulja i nista vise. Od 2000-te taj problem je resen sa drugim tipom karika.

Sad povezi lepo balkanski mentalitet + jeftino ulje + potrosnja istog = motor bez podmazivanja.

Btw, savet je kad vec zelis diskutovati, da procitas malo forum M5board gde npr imas jednu odlicnu temu o uobicajenim problemima na M5icama. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo malih dopuna menjane su prednje kochnice i stavljene brembo diskovi i zasad beli migavcici :dance3: samo prednji stavicu i ostale smao da ih ischchkam...

fotografija0385.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us :) :lol: :lol:

bemwiczafacebook.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

fotografija0389.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

uskoro bice i video snimaka nekih

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

ima snimaka protiv 750 i josh nekih nego treba sa kamere da prebacim ali okachicu chim nadjem vremena i kako ide i sve ostalo :))

Link to post
Share on other sites