Koji je motor u pitanju


Recommended Posts

Treba mi pomoc za drugara. Kupio je MG ZT V6 2.5 145kw 2007 godiste. Prezadovoljan je kolima, samo takav motor i dosta trosi pa je hteo da ugradi plin u njega. Otisao je u neki servis kod hipodroma i oni su mu rekli da nije preporucljivo da ugradjuje plin u taj motor. Oni misle da je to BMW-om motor u njemu, ali cak nisu sigurni da li ima turbinu ili ne.

na motoru pise V6 - 190 i nista vise.

mgw01byvokr.jpg

Pa eto pitanja za majstore: da li taj auto poseduje BMW-om motor, ima li turbinu i da li moze da se ugradi plinska instalacija u njega?

Link to post
Share on other sites

Nije BMW motor nego HONDA V6 (derivat 2,7 motora koji se ugradjivao u seriju 8 model 827 s kraja osamdesetih godina proslog veka, kasnije se

u isti auto ugradjivao i ovaj motor od 2,5l i nosio je oznaku 825)

Link to post
Share on other sites

HAHAHA pa sta reci kad kreteni nisu znali dal ima turbinu ili ne a kamoli da znaju plin ugraditi u isti...jebo te bog svasta ces cuti....i u koji se to jos auto ne moze ugraditi plin????

Link to post
Share on other sites

zaboravio sam da napomenem da je sto se potrosnje tice ovaj agregat oduvek bio problematican odnosno i kao nov je trosio

dosta vise (20-30%) od slicnih ili cak jacih konkurentskih motora.

Sto se tice pitanja o plinu nadam se da ce odgovoriti neko kompetentniji od mene, posto ja o plinu pojma nemam.

Link to post
Share on other sites
Nije BMW motor nego HONDA V6 (derivat 2,7 motora koji se ugradjivao u seriju 8 model 827 s kraja osamdesetih godina proslog veka, kasnije se

u isti auto ugradjivao i ovaj motor od 2,5l i nosio je oznaku 825)

Malo mi cudno da se u auto 2007 god. ugradjuje motor tehnologije 80 ih godina. cekamo majstore da vidimo za plin

Link to post
Share on other sites

nisam ni video kako motor izgleda. da jesam, onda bi ga sigurno i slikao. Samo prenosim ono sto su njemu rekli u servisu.

Link to post
Share on other sites

Na carfolio.com ima MG ZT 190, doduše samo iz 2001. godine...Motor je V6 24V 2.5 (2497ccm), a šta se tiče ubrizgavanja, pod fuel system ne piše ništa, pa je pretpostavljam od istog proizvođača, a to je Rover...Mislim da se ne radi o BMW-ovom motoru (možda samo pojedini djelovi uzeti), ali to mora neko stručniji od mene potvrdit...Evo link do specifikacija:

http://www.carfolio.com/specifications/mod...=88429#a_engine

Link to post
Share on other sites

Nije BMW motor,a taj "majstor" koji nije znao dal je auto turbo ili ne je za dozivotno izbegavanje,nek ode do nekog ozbiljnijeg servisa i nek ugradi plin tamo,neznam zasto bi bilo problema na tom motoru sa plinom kada je to isti motor kao u Roveru 75 samo ovde ima 20ks vise jer je rec o malo doradjenom Roveru ,sto MG u sustini i jeste a 75-ica 2.5 na gasu ima vise kod nas nego na benzinu.

Link to post
Share on other sites

da rover je imao BMW motore koje je poslije cini mi se 99 god povukao....prije BMW motora su stavljali hondine motore e sad poslije BMW neznam dal su se vratili na honde ili su opet neki trexi u igri ali znam da neznaju napraviti motor...

Link to post
Share on other sites

Rover je imao samo BMW dizelase, i to 2,0l (4 cilindra) a V6 benzince Hondine

iz prostog razloga sto BMW sestak ne moze da stane popreko iznad prednje osovine.

Doduse imaju i jedan model 75 sa V8 4,6 Roverim motorom ali je jako redak, kod njega

je motor postavljen uzduz i normalno u pitanju je RWD vozilo

Link to post
Share on other sites