Recommended Posts

posle godinu dana voznje e46, tek danas sam primetio da ima grejace retrovizora (slucajno sam ga dodirnuo kroz otvoren prozor). Retrvizori su bili vruci,a nisam nigde pronasao prekidač za uklj/isklj.

dali moze neko da mi kaze jel prekidač postoji i gde je ili su retrov stalno pod grejanjem.

Hvala

Link to post
Share on other sites
Stalno se greju (dosta debilno, zar ne).

To jedino. jel sam pogledao i grejace stakla kao sto je miki rekao,ali kada ukljucim grejac ,upali se i lampica.

Bas debilno

Link to post
Share on other sites

Ne vidim sta je debilno. Pale se kada ukljucis grejac zadnje soferke, tako je bar kod mene i ne rade non-stop.

Link to post
Share on other sites

Pa nisam bas siguran, dosta vozim E46 zimi, a vala i na skijanje po raznoraznim planinama i mogu da kazem da se grejaci retrovizora pale kada upalis grejac zadnjeg stakla. Ne vidim sta je debilno u tome da se lampica grejaca zadnjeg stakla ukljuci kad ukljucis prekidac??? Ja sam primetio da grejaci (zadnjeg stakla plus retrovizora) rade odredjeno vreme (tajmer), pa se ugase, da ne bi vlasnik zaboravio da ga je ukljucio sto je prilicno ok, ne rade non-stop, zato i postoji i lampica koja se gasi i taster koji startuje tajmer, a ne klasican on/off prekidac...

Link to post
Share on other sites

Ne treba prevod naravno, svaka cast za info...i imam ovaj user manual, al' ne da ga nisam citao, sramota, uzas.. :2u4pvecna8: :angry2:

Stvarno nisam primetio da rade konstantno, bilo mi logicno da radi u tandemu sa zadnjim grejacem, a i snimio sam da ima ociglednog efekta samo zimi, nisam ih provalio u letnjem periodu.. :(

Mada nesto razmisljam, ima i tu neke logike, skida i svu vodu od kise i vlage ako radi non-stop, pretpostavljam, pa iz tog razloga mozda ipak nije debilno da rade stalno, zar ne?

Po meni, mnogo je debilnije sto ovaj moj E46 nema indikaciju spoljne (pa i unutrasnje temperature) i s tim u vezi zvucno upozorenje niske temp-a ima klimu (??). Moja stara E36 '92 klotara, pa je imala to... (*off topic, sorry svima)

Link to post
Share on other sites
Citaj malo bolje.....To nije debilno, al je debilno da se pale automatski.

Ne, nije debilno, to je ful OK rijesenje.

Zasto da ti radi zadnji grijac koji potrosnju povecava za nekih 0.3-0,5 l/100 km a mozda je cist/uopste nije zamagljen?

Link to post
Share on other sites

Pa ne rade kad je 30 40 stepeni.

10 degrees C and below, they heat at 100%

-9 to 0 C, they heat at 75%

1 to 15 C, they heat at 50%

16 to 24 C, they heat at 25% and

25 to 30 C, they heat at 5%

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
  • 3 months later...