Recommended Posts

@tokyo...postujem te kao clana i BMW lovera....tekstovi i radovi su ti priloicno OK

ali brate od kad si kupio tog IS-a hvalis ga kao da je S14.....jeste to ziv auto i prgav,daje 110% od sebe...uvjek...

ali brate u dvoboju IS vs 325 nisu u pitanju stotinke kako si ti rekao nego bas sekunde,ako gledamo 0-100 IS=9,9 325=8,3sec a ako gledamo do 200 onda su u pitanju minute brate....

nezaboravi da 325 prelazi 1000met za 28sec...

dobar 325 a ne bolestan kao ovaj moj trenutno :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja ako naletim na neki is-slican UZECU nemojte me pitati zasto jer ispada ko iz supljeg u praznog, ali imam svoje razloge a ako ne nadjem uzecu 323 verovatno i da ga dovedem u pristojno stanje, jeste da sam reko da necu 6cly ali ovako mi se isplati izadje me jeftino 800e auto, a sto se tice mog ubrzanja reko sam 8.6 merio sam stopericom a i vidi se na snimku, a za S14 nikad nisam se toklko hvalio samo sam reko da je brzi od 320 i tu negde sa 323 posle 150 ga dobije, i da ga 325 jede... i kraj price kao sto i jeste ;)

Link to post
Share on other sites

@suki

Druze ti imas malo prgavu narav, ne ljutim se sto tako reagujes, ali ja ne vozim kola od juce, vukao sam se po dragovima 6-7 godina, vozio sam sve i svasta i prepricavam ono sto sam ja doziveo i probao!

Kao sto je @pak napisao, kod nas u Zemunu ima decko koji vozi 327i koji kako kazu vrlo ozbiljno ide a i momak to vozi do zileta, trkao sam se sa njim i dok sam vozio 2.5 i bio za nijansu brzi, posle sam se naslusao prica kako sam ja nesto radio na mom auto, a kupio sam ga od matorog chilera da mu ni dizne nisam ocistio!!

Elem, sreo sam se sa Dekijem ( 2.7 ) u Zemunu pre nekih dva meseca, stali smo na semaforu da vidimo gde smo, startovao sam nesto bolje od njega, to jest on me pustio da bi me posle prestigao, ali do kraja trece to se nije desilo, ostao je tamo odakle smo i krenuli...., za duzinu haube iza, posto sam 2.5 prodao drugaru, skoro svaki dan ga vozim a i probali smo se par puta, a vozim i 325 Turing koji je sklapan godinu dana a i sa njim sam imao 100 puta prilike da se trkam i OPET ponavljam, razlika je minimalna, ako krenem bolje mogu da budem i ispred ako krenem losije opet sam tu, ali NIKO mi ne bezi!!!!

Verovatno posle 140-150 2.5 odlazi ali do sad ni jedan sa kojim sam se trkao do kraja trece i pola cetvrte ( koliko je prostora bilo ) ni jedan mi nije otisao!!!

Sto se tice mog auta, fabricki 316 ubacen 318is iz perfektno ocuvanog stranca, jedina cinjenica koja igra ulogu u ubrzanju mi je dif koji je 4.27 mesto fabrickog 4.10 i to je sve!

Nikada nisam lagao o ovim stvarima, kao sto iz debelog iskustva znam da Kadet GSI 16v jede sve za dorucak!!!! ;)

Link to post
Share on other sites

bogami jos maaalo kraci diff i maaalo ''bolji'' start ima da budete brzi od m3 e30 evo1 koji ide za 6.7sec do 100...mislim...kd svedete sa 9,x na 7,5 moze to lako da ide i na 6,7....mozda je dovoljna samo naljepnica M3 da se stavi...

Link to post
Share on other sites

@suki

Nemas potrebe biti sarkastican!

Pricate o tom 2.5 kao da je Avion, auto ima 30ks-a vise od IS-a ali je pritom i tezi, pogotovo ako je bogat opremom....., i to je od presudnog znacaja!!!

Daj mi bilo koji e46 320d 150ks ( bez cipa ) pa upropastio bi svaki 2.5 mozda ne od 0-100 ali na putu...... ( nije poenta u I.S-u, poenta je da 2.5 ide DOBRO )

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.