Na zalost i ovo se desava


Recommended Posts

....Jeste staro ali cisto da kazem da ne podcenjujemo Mecku...

....ja koliko sam razumeo BMW ovde prednjaci, performanse su im slicne ali lepo covek rece ZA BMW JOY OF DRIVING ili ti zadovoljstvo u voznji a minus je samo cena koliko vidim, ove tri marke su premijum klase tako da je sve stvar ukusa

Link to post
Share on other sites

Granice izmedju modela BMW-a, Mercedesa i Audija su nekada bile daleko jasnije i tri proizvodjača su bila distancirana jedan od drugog mnogo više nego što je to danas slučaj. Današnji modeli tri proizvodjača iz istih segmenata su toliko "blizu" po kompletnom utisku a njihove performanse praktično identične u realnim uslovima saobraćaja tj. razlike se vide tek kad se dostignu limiti automobila, da je jedina istina da samo emocija na kraju presudi. BMW naravno volim i sumnjam da ću ikada promeniti brend, ali daleko do toga da su Mercedesi kršine i da zaostaju za BMW-om baš kao i Audijevi modeli, tako da se slažem apsolutno sa Glišom.

U pogledu voznih performansi, dinamike u vožnji, upravljivosti i stabilnosti BMW-ovi modeli su bili i ostali reper po kojima se ostali modeli ocenjuju i rangiraju, ali nije BMW dominantan u svim kategorijama i po svim parametrima. Medjutim moje je mišljenje da je prednost BMW-a što od ova tri brenda ima najizraženiji karakter i najjači lični identitet, što postaje jasno i vidljivo već na prvi pogled, od samog dizajna eksterijera. BMW svoje modele odavno predstavlja kao vrhunske vozačke mašine (the ultimate driving machine) i to je to, ljudi znaju šta ih čeka :) Mercedes svoje automobile svako malo predstavlja drugačije i "luta" u odredjivanju tog identiteta i podseća u tom kontekstu na VW koji svoje modele predtavlja kao "auto" (das auto :blink: :scratch_one-s_head:) pa ti vidi šta da očekuješ od takvih automobila :lol: Sa druge strane Audi je uvek levitirao negde izmedju ova dva i da nije njegovih Quattro modela i da nije VW-a iza njih pitanje je gde bi bili danas. Dakle u poredjenju sa BMW-ov njegovi konkurenti se u tom smislu malo "gube", jer pokušavaju da budu sve odjednom, predstavljaju se udobnijim od BMW-ovih modela (što uglavnom i jesu) ali isto tako pokušavaju istovremeno i da budu bolji kad je u pitanju dinamičnost u vožnji i sportski karakter, a to već nema smisla i zato su i Mercedes (sa svojim tradicionalno mekim vešanjem) a naročito Audi (kako može auto sa prednjim pogonom imati sportski karakter :rolleyes:) lošije pozicionirani jer jednostavno imaju problem da nametnu neki svoj identitet umesto što pokušavaju da budu što bi rekli amerikanci "Jack of all trades" iliti po naški "svakoj čorbi zaprška" :lol: I u tome je prednost BMW-a kao brenda. Sa njim uvek znate na čemu ste - šta tražite to i dobijete. Takav imidž i lični identitet Mercedes i Audi nemaju, i zato su slabije pozicionirani već godinama na tržištu, i zato BMW prodaje više automobila godišnje od njih iako BMW "radi" samostalno a iza njih stoje ogromne kompanije - iza Mercedesa doskora konglomeratska firma Daimler-Chrysler a sada Daimler koji obuhvata još mnogo kompanija pored Mercedes Benz-a, odnosno VW koncern koji "stoji" iza Audija i koji ga od kupovine forsira kao svoj premium brend i u koji ulaže ogromna sredstva kako bi preuzeo primat u premium segmentu. Kako sada (a već godinama) stvari stoje, džaba su krečili... :D

Link to post
Share on other sites

Volim BMW i volecu ga jos dugo :P hteo sam samo da naglasim da Mercovi nisu vise one trome i bucne masine(dizeli)vec su veoma ugladjeni i brzi... Sledeci auto kad budem uzimao bice BEMBARA naravo :D :D :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Jest jbg, seo sam tada u tog mERCEDESA i srecom nije upalio, tako da ga nisam ni vozio.. Ugurali smo ga na kanal kod ortaka da mu zavari glupavi auspuh.. :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...