Recommended Posts

To je bio reli, zadnja vuca i propisan menjac, vozacko umece je dolazilo do izrazaja, gledam redovno na motors tv-u ford eskort m2 reli u VB, isti princip kao i 80ih, i mnogo je zanimljiviji od wrc-a.

Link to post
Share on other sites

Svaka cast na vozackom umecu. Vidi se da i suvozacu u nekim trenutcima nije bilo sve jedno. Ali ga vozi covek za sve pare. Draganezi je potpuno u pravu, ali tehnologija se debelo uvukla u sve branse, tako i u automobilizam.

Link to post
Share on other sites

Ovo su pravi znalci svoga posla,umeće je ovako voziti na seoskom putu sirokom od 3-5 m.za razliku od profi staza gde je sve šematski isplanirano,u jednom trenutku komentator kaže da auto ide 150 na sat na ovom prvom snimku mislim da je auto Opel Manta,ali opet to su profi vozači na putu koji je tada namenjen za trke i rade to kako zbog novca tako i zadovoljstva.Ovaj snimak su verovatno svi odgledali ali po meni to je najluđa trka koju sam odgledao na youtube sa civilnim autom na civilnom putu,motiv je samo zadovoljstvo i adrenalin!!

http://www.youtube.com/watch?v=-8UAvf3xX0o

Link to post
Share on other sites

Ovako sam ja vozio sa svojih 18 godina za vreme Milosevica dok su panduri vozili Zastave, dok nije bilo presretaca i kamera...., i kada sam mislio da sam toliko odlican da ne moze nista da mi se desi, mladost ludost, dobar auto, dosta sam i vezbao u to vreme ali generalno gledano to je to bila totalna budalastina i bezobzirnost u zelji za dokazivanjem, sva sreca da nikada nisam doziveo da mi se u tim trenucima jurnjave nesto desiolo, bilo bi pogubno i po mene a i po druge ucesnike....

Do duse, to moze da se prepise i na drzavni racun bar malo..., nemamo ni jednu stazu, imao sam par prilika da vozim Usce pred trening i to je sve od zatvorenih "staza" sto sam ikada vozio, a toliko sam zeleo da odem do Grobnika ili bilo gde samo da je bezbedno, gde ne ocekujes vozilo iz suprotnog smera na pola krivine, ivicnjake ulja i tra la la..., ali takva nam je vecinska sudbina na ovom trulom balkanu, jbg...!

Ne znam zasto sam sve ovo napisao..., uglavnom ne skodi, a cim ne skodi znaci da koristi, poenta price je da su ova dvojica gore sto divljaju po ovih deset traka na auto putu, nista vise nego dve burzujske magarcine koje mogu svakog utorka u 14h kod cika Ari-ja na predavanja jel bi im se go*no smrzlo kada bi ih provozao samo jednom pa i u toj Manti!!! ;)

Link to post
Share on other sites

Jedan od mojih omiljenih klipova na youtubu, jes da nema veze sa BMWom ali vredi videti..

Slusajte sta kaze suvozac na 1:38 - 1:42...

Znci strasno!!!!

Link to post
Share on other sites

Covek je vanzemaljac, kao i vecina vozaca legendarne Grupe B, imam jedan snimak kada Walter Rohl objasnjava kako izgleda voziti auto Grupe B, pa to je da se upucas odma!!!! :)

loudpedal_6.jpg

Link to post
Share on other sites

Ovako sam ja vozio sa svojih 18 godina za vreme Milosevica dok su panduri vozili Zastave, dok nije bilo presretaca i kamera...., i kada sam mislio da sam toliko odlican da ne moze nista da mi se desi, mladost ludost, dobar auto, dosta sam i vezbao u to vreme ali generalno gledano to je to bila totalna budalastina i bezobzirnost u zelji za dokazivanjem, sva sreca da nikada nisam doziveo da mi se u tim trenucima jurnjave nesto desiolo, bilo bi pogubno i po mene a i po druge ucesnike....

Do duse, to moze da se prepise i na drzavni racun bar malo..., nemamo ni jednu stazu, imao sam par prilika da vozim Usce pred trening i to je sve od zatvorenih "staza" sto sam ikada vozio, a toliko sam zeleo da odem do Grobnika ili bilo gde samo da je bezbedno, gde ne ocekujes vozilo iz suprotnog smera na pola krivine, ivicnjake ulja i tra la la..., ali takva nam je vecinska sudbina na ovom trulom balkanu, jbg...!

Ne znam zasto sam sve ovo napisao..., uglavnom ne skodi, a cim ne skodi znaci da koristi, poenta price je da su ova dvojica gore sto divljaju po ovih deset traka na auto putu, nista vise nego dve burzujske magarcine koje mogu svakog utorka u 14h kod cika Ari-ja na predavanja jel bi im se go*no smrzlo kada bi ih provozao samo jednom pa i u toj Manti!!! ;)

Poucno,poucno ! nema sta ! nego reci mi koji si auto pikao tada u vreme Milosevica ? msm 1

Link to post
Share on other sites

A bilo je svacega, nista supercar egzotika i to.., ali bilo je finih i ostrih automobila za to vreme, jedan od meni tada omiljenijih bio je 205GTI naravno 1.9, mada imao sam i Alfu 33 1.7 16v i to je bio opasan autic, tacnije promenio sam cetri 33-ke, dve 75-tice pa i 3.0v6, Seat Ibiza SXi, Fiat Croma 2.0i, Kratko vreme i Uno Turbo i Fiat Tipo sedicivalvole, Jetta Gli ( Agregat iz GTI-ja 1.8 ) itd.... ;)

Jbt..., to su bila kola sa dusom za ova komercijalna djubriva koja se sad prave. . .

Sad dok se prisecam setih se i najsporijeg, mecka 123 200d koju sam uzeo u zamenu za onog Seata gore :) bila neka 98-99-a, pa to je bio pish, znaci krecem sa semafora pored smrdljive peglice dajem gas do poda ( kao i uvek ) i ne mogu da joj odmaknem, stoji pored mene kao zalepljena, znaci nisam mogao da verujem.... hahaha

Link to post
Share on other sites

To sto kaze tokyo, kada sam tek poceo da vozim, vozio sam bukvalno kao ova dvojica, non stop, kapirao sam da je besmisleno ikad pokretati auto sa manje od 4-5 hiljada obrtaja, nisam voleo da me iko ikad pretekne, ni kad krecem sa semafora, ni kad idem ulicom normalno, ni na magistrali, autoputu, kada god bi me neko obisao, smatrao sam za misiju da ja njega obidjem pre nego sto skrene sa tog puta kuda ja idem.. Uz malo srece verovatno, taj period sam preguro samo sa par laksih izletanja sa raznih puteva.. Necu ni da pominjem koliko sam tada zeleo da vozim po bilo kakvoj stazi, upravo da mi se ne bi desavale takve stvari kada hocu da isprobam koliko kasno moze da se koci pred neku krivinu..

Kada se setim situacija koje sam imao, slazem se da je bila budalastina, ali jednostavno je tada bilo jace to od mene.. Sada i dalje obozavam brzu voznju, ali daleko manje rizikujem, i kapiram da na nekim delovima po dve-tri godine nisam prosao onim brzinama kojima sam pre prolazio stalno, bez obzira sto znam da sada imam neuporedivo vise i znanja i iskustva i bar 100.000km.. I jos jedna stvar mi je jako cudna, pre imam utisak da sam se svaki dan jurio sa nekim po gradu, a sada ne pamtim kada sam se s nekim pojurio.. Dal su se ljudi usrali zbog kazni i to, dal su vece guzve nego pre, ili je corba preskupa, ne znam..

Da ne bi totalno otisao u off evo snimka jos jedne legende, Ayrton Senna, sa petog na prvo mesto u prvom krugu.. Nevidjen car!

http://www.youtube.com/watch?v=1BzSSfJ7Gpw&feature=related

Link to post
Share on other sites

E,kakvi su ovo ludaci :)...a to mogu reći i za sebe,mada,nijesam baš ovako lud :)...ja sam LUD za trkama,kako i neću kad mi je prvi komšija trkač,tako da sam se budio uz zvuk trkačkog auta,i ne postoji ljepše budjenje na svijetu,sigurno...inače,kad treba da se proba njegov YUGO hibrid,tu sam ja :D...imao sam priliku da vozim i Glavu Zete,Lovćen,Trojice i Sutorman,trkačkim autom,(sve brdske trke)...doduše,ne zvaničnu trku već trening jer nemam licencu ali dako se i to nabavi,i svaku tu stazu sam odvozio i mojim BMW-om,e to je adrenalin...

Link to post
Share on other sites