Recommended Posts

ma dobro to nego evo vam vic

(radi se o romima)

ciganin guzi ciganku i u tom trenutku upada cigance ... "cale - sta radis to" ?

cuti bre , pravim ti brata ...

mali se "namesti" pa rece ...

"aj napravi meni biciklu" :)

.....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa dobro a sta bi sa onom pricom da se masina napravi za 1000 evra sad je to odjednom neizvodljivo ,ljudi mnogo se gadjate nekim ciframa kao da pravite spejs satl ,ako ces realno dobre felne se kupe za 100 evra a ne za 500 ,farbanje u mom gradu kosta 400 evra u metalik i to u komori ,opruge sportske neko na forumu prodavao za 50 evra sve 4 ,dodaj jos 50 do 100 za amorte ,tako da malo ta cifra od 3500 i nije realna ,nego ajd sad ti ga krstis a on prdi ,mozes ti da uradis auto da kosta i 10 soma ali ovde je rec o realnosti cene a ne o zeljama nekog ko prodaje svog mezimca ko je ulozio krv i znoj u njega ,e to nema cenu i to postujem , a da ga napravis realno moze za mnogo manje pare

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=25306

Link to post
Share on other sites

ma ok ,sve si u pravu i ovi ostali momci su u pravu za vecinu stvari ne kazem da sam ja najpametniji sad pa tu nesto tupim ,samo mislim da moze to i za malo manje para da se resi, bar sam takav utisak steko iz ovih stvari sto sam do sad procitao od ljudi koji su to vec radili i pricali iz licnog iskustva e sad ako su oni nesto slagali i ja lazem vas ,ja licno planiram da napravim jedan stroker uskoro ali o tom potom kad se naprave uslovi zato me i toliko interesuje cela ta prica o tome ;), e da ,sve ovo sto sam napisao bazirano je na pretpostavci da vec imas neki E30 u vlasnistvu bar da za auto ne dajes lovu nego samo da lepo na vec postojecu osnovu nadogradis ostale elemente :D

Link to post
Share on other sites

Radis full generalnu bukvalno, pojavljuju se dodatno kasnije sitni problemi, npr diskovi, klesta, plocice za iste, neki deo fali, kupi ga, neka prepravka plati je jer ne mozes sam npr, onda dodje farbanje, uzmi ppg boju neku zajebanu, ajde enterijer u kozu ili kupi kozu, ovo ono 2000e pukne dok trepnes. Nije to samo felne i farbanje duga bojama

Link to post
Share on other sites

pa evo da uzmem moj auto za primer , za farbanje mi ne treba puno posto je limariski zdrav i akril je farba (bela), ceo moj motor mogu da prodam ili da menjam uz doplatu tu je usteda ,vec imam kozu napred tako da i to mi nije izdatak,sve sitnice rade bez problema ,diff moj prodam ili menjam uz doplatu za sper,aj te kocnice i diskove to se i ovako kupuje kad se menja ali i to nije skupo ,spustanje isto nije neki izdatak,nekih bitnih prepravki ne bi trebalo da ima jer ipak je u kocku iso taj eta motor, znaci ipak nije to toliko koliko ljudi friziraju cene ,sve to stoji da mora da se dokupe stvari koje nemas ali lepo neko rece to je cena od nekih 1000 evra za masinu i to je to nema tu sta da se izmislja topla voda ,sve se moze kad se hoce ;) nego da mi ne teramo sekciju za oglase vise u off :D neka kace ljudi oglase ,a kad dodje vreme bice svi obavesteni o transformacijama i ulaganjima iz prve ruke :)

Link to post
Share on other sites

evo ti iz prve ruke

samo delovi za generalnu(lezajevi,karike,dihtunzi,semerinzi,kajsevi itd) su oko 350e

polumotor 2.7 je 100-150e

glava 2.5 200e

usis,izduv,protokomer,dizne,struja,agregati,nosaci i jos brdo zajebancija 200e

pa ako nemas odgovarajuci hladnjak i menjac to je jos 100e i eto ti cifre od soma e a da nisi ni trepnuo...i to govorimo o najosnovnijoj varijanti...

a ako uzimas ozbiljnije delove evo nekih cena od prilike

kovana radilica 80-100e

kovane klipnjace h beam 600e

bragasta 300e

opruge ventila 100e

mahle ravni klipovi 100e

karike 150e

lezajevi 150e

dihtunzi i ostale osnovne stvari 100e

pletena grana i ostatak izduva 150-200e

i jos ti fale blok,glava,usis,agregati,struja,dizne,pumpa itd...pa ti vidi....

ode 2 soma na m20 vrlo lako..sto je mnogima apsurd jer se za te pare pakuju mnogo ozbiljniji motori,al tako je kako je..

i meni ljudi kazu da je mnogo sto trazim 350€ za 2.7i tek sklopljen,a tolko samo delovi za generalnu placeni...

Link to post
Share on other sites

Ljudi dok ne uzmete da radite sve se to cini smesno, neki ovde nisu kadri servis da odrade kako treba, a da ne pricamo dalje o nekim ozbiljnijim poduhvatima. Sve je to lepo, ali danas sve puno kosta to je cinjenica. Kad kazem puno kosta, mislim na obicne ljude sa platama prosecnim

Link to post
Share on other sites

Ja glavu dajem da je ona markova kocka bila u mnogo boljem stanju od te koja kosta 3500e imala je sve ako ne i vise nego ovaj i bila je original m tech2 iz fabrike nije secen uski stop pa ubacen drugi vezni imala je i one plastike na vratima itd a bila je skoro duplo jeftinija... Zbog toga mislim da je covek preterao jer taj auto nije onakav kakav je bio kad je on ulozio te pare, i ako je uopste on to ulozio, nego se taj auto posle sredjivanja vrteo sve preko 6000rpm i prosao rupa ko zna koliko po raznim selima dok nije dosao na cukaricu gde su ga oprali i stavili na oglas i sad prodaju muda za bubrege!!! Sve na autu novo, ma nemoj neko je ulozio brdo para i stavio auto na prodaju, hocete da kazete da verujete u to da je on taj auto sredio licno za nekog od nas :lol: :lol: :lol: :lol: Ne znam kako vama svima ovde nije jasno da pare koje se uloze u auto (za sopstvene potrebe) nikad ne mogu da se izvuku iz prodaje auta...

Link to post
Share on other sites

evo ti iz prve ruke

samo delovi za generalnu(lezajevi,karike,dihtunzi,semerinzi,kajsevi itd) su oko 350e

polumotor 2.7 je 100-150e

glava 2.5 200e

usis,izduv,protokomer,dizne,struja,agregati,nosaci i jos brdo zajebancija 200e

pa ako nemas odgovarajuci hladnjak i menjac to je jos 100e i eto ti cifre od soma e a da nisi ni trepnuo...i to govorimo o najosnovnijoj varijanti...

a ako uzimas ozbiljnije delove evo nekih cena od prilike

kovana radilica 80-100e

kovane klipnjace h beam 600e

bragasta 300e

opruge ventila 100e

mahle ravni klipovi 100e

karike 150e

lezajevi 150e

dihtunzi i ostale osnovne stvari 100e

pletena grana i ostatak izduva 150-200e

i jos ti fale blok,glava,usis,agregati,struja,dizne,pumpa itd...pa ti vidi....

ode 2 soma na m20 vrlo lako..sto je mnogima apsurd jer se za te pare pakuju mnogo ozbiljniji motori,al tako je kako je..

i meni ljudi kazu da je mnogo sto trazim 350€ za 2.7i tek sklopljen,a tolko samo delovi za generalnu placeni...

Marko ti si skroz u pravu za sve sto si napisao ali i ja to isto kazem bez da se budze high perfomance parts moze za somica da se napakuje stroker i sto ti kazes sa punom generalnom znaci da se vozis sledecih par godina a da ne ubodes srafciger u njega ,u estetiku (farba felne amorti opruge itd) ulozi jos soma i opet nije cifra od 3500 i opet ostaje pitanje koji su delovi u samom motoru ovog od 3500 i u kakvom su stanju od tad do sad sto kaze Dzoni ,znaci ipak nije to filozofoja kakvu neki ovde pokusavaju da isforsiraju ;)

Link to post
Share on other sites

na osnovu kog iskustva pises?

pisem iz iskustva ljudi koji su sve ovo radili do sad i napisali hiljadu tema sto na nasim sajtovima sto na stranim i uzimajuci u vidu sve REALNE cene delova ,iz tog iskustva ,znaci da ponovim ne govorim o kovanim bregastim koje kostaju po 600 i kusur evra o amortima top klase i cega svega jos ,ako hoces mozes ti da skrljas i 10000 evra u svoj auto niko ti ne brani ,ako su svi ovi ljudi cije sam teme procitao i prostudirao veverice i nemaju pojma sta i koliko kosta i kako se radi onda izvolite opalite paljbu po meni necu se ljutit ;)

Link to post
Share on other sites

moze glava da se uveze i paljenom zicom za blok i radice, samo dokle... Kada budes uzeo nesto sam da uradis i zajebes se i sjebes koji put onda ces biti drugacijeg misljenja, shvatices da forumska teorija i praksa vrlo cesto nemaju veze sa vezom. Moze da posluzi kao smernica i to je to.

Link to post
Share on other sites

moze glava da se uveze i paljenom zicom za blok i radice, samo dokle... Kada budes uzeo nesto sam da uradis i zajebes se i sjebes koji put onda ces biti drugacijeg misljenja, shvatices da forumska teorija i praksa vrlo cesto nemaju veze sa vezom. Moze da posluzi kao smernica i to je to.

stvarno te ne razumem sta ti sad pokusavas :blink: rec je bila o tome da li stroker moze da se sklopi za manje od 3500e ,ako X njih kazu da moze ja ne vidim sta je problem ;) i ova prica kao kad uzmes sam da uradis nesto je toliko smesna :lol: za tvoju informaciju radio sam dosta stvari o kojima nisam imao pojma ali uz dobru volju i malo predhodnog citanja o materiji i interesovanja sve se nauci i na kraju ispadne sve ok ;) ali ne zelim da sad ulazim u prepucavanje sa tobom ,ti imas svoje misljenje isto kao i ja moje i to je to,pozz

Link to post
Share on other sites

da ti skratim, lupetas. za dobar 2.7 ti treba 2000 eura i to samo za delove motora, pretpostavka je da motor vec imas, da ti glavu obradi radionica a ostatak ti sve da sklapas. to sto si ti uspeo da zakucas ekser i zavrnes sijalicu bez prethodnog predznanja nema veze sa sklapanjem motora.

Link to post
Share on other sites

da ti skratim, lupetas. za dobar 2.7 ti treba 2000 eura i to samo za delove motora, pretpostavka je da motor vec imas, da ti glavu obradi radionica a ostatak ti sve da sklapas. to sto si ti uspeo da zakucas ekser i zavrnes sijalicu bez prethodnog predznanja nema veze sa sklapanjem motora.

hahahahahahahaha smesan si ti lik do bola :lol: vazi brate ti si u pravu ;)

Link to post
Share on other sites

pa vidim svi sto voze te napakovane masine dali po 3500 hahahahahahahahahahaha e smesni ste ko crtani film :lol: jedino marudza i sasquach bili ljudi iskreni i rekli realno ovo ostalo sve neki nabedjeni :lol: (mislim na ove sto voze namunjene masine),za malo da zaboravim dzonija i on je ok lik :D

Link to post
Share on other sites