King Of Europe Drift 2011 - Serbia


Recommended Posts

Drift Events 2011

Rd1 Street of Kragujevac - Serbia | 7-8 May

Rd2 Serres SuperSpeed Drift - Greece | 14-15 May

Rd3 Presov Drift & Girls - Slovakia | 1-3 July

Rd4 Mariapocs Night Drift Festival - Hungary | 6-9 July

Rd5 Beach of Constanta - Romania | 6-7 August

Rd6 Hispanic Invasion - Spain | 26-29 August

Rd7 Motorsport Infierno - Bulgaria | 17-18 September

Final Iraklio Island Kings - Greece | 24-25 September

Vise informacija na kingofeurope.net

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

KING OF EUROPE 2011 - prva trka

7 i 8.maj Kragujevac, Srbija

staza FIAT AUTOMOBILI SRBIJA

Mike: Miracle happen sometimes, especially when you don't expect them, so i can now finally and definitely announce that we will be back in Kragujevac for this round 1 on 7th and 8th May 2011
KingOfEurope Serbia: Mogu samo da kazem da je dosta komentara bilo svuda, posebno na nekim forumima od strane nekih pojedinaca i grupa ( iz sveta drifta ), kojima je mozda drago da se drift kod nas ne odrzava, dal je Kragujevac ili neki drugi grad, Srbija se ni ovog puta nece obrukati, ni organizacijom ni takmicarima koji ce opravdati da ima razloga doci u Srbiju. Takodje za sve gledaoce i fanove drifta vest da ce ovo biti do sada najbolja trka sto se tice organizacije u Kragujevcu, sa najvecim brojem takmicara koji se ocekuju iz cele Evrope ( oko 50 ucesnika ). O svemu cete biti obavesteni ovde ili na nekim forumima koji podrzavaju ovaj sport. Takodje cela trka se snima i emitovace se na MOTORS TV u 38 zemalja sa preko 50 miliona gledalaca. Sigurno se necemo obrukati.Molim sve da razumeju i pomognu u marketingu i oglasavanju ove trke u skladu sa svojim mogicnostima. Jos jednom svima HVALA unapred !!!!

Spremajte se :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

Friday

10.00 - 19.00 : Registration & Prequalification (Prequalification apply to all drivers who never raced at King of Europe)

19.00 - 21.00 : City Parade (Strict rules will apply to city parade, any racer not respecting it will be disqualified for the race)

Saturday

09.00 : Race Briefing

09.00 - 10.30 : Training Group A

10.30 - 12.00 : Training Group B

12.00 - 13.30 : Training Group A

14.00 - 15.30 : Training Group B

15.30 - 16.30 : Drift Taxi All Groups

16.30 - 17.30 : Training Group A

17.30 - 18.30 : Training Group B

Sunday

09.00 - 10.00 : Warm up Group A

10.00 - 11.00 : Warm up Group B

11.00 : Qualification Briefing

11.00 - 13.30 : Qualifications

14.00 - 15.00 : Top8 National Series Serbia

15.00 - 18.00 : Top32 King of Europe

18.00 : Trophy ceremony

Link to post
Share on other sites

Pa dobro, al ne pricate nista sta je sa Bojanom Kurbalijom....jel sve OK...ono, Bojan & ekipa su OK?

Bojan i njegova ekipa su trajno diskvalifikovani iz ovog takmicenja zbog "nesportskog ponasanja" drugim recima pretnji organizatoru... na zalost :(

Link to post
Share on other sites

Vest od danas

205469_1339708428897_1716766748_595038_5738092_n.jpg

Крагујевац ће, четврту годину за редом, у оквиру обележавања Ђурђевдана - Дана града бити домаћин најпознатије међународне дрифт манифестације у Европи - King of Europe. Уговор су тим поводом данас потписали градоначелник Крагујевца, Верољуб Стевановић и директор Кинг оф Еуропе, Мајк Прокирер. Подршку дрифту, поред града Крагујевца, и ове године даће компанија “Фиат аутомобили Србија“.

Ове године очекујемо највећи број возача јер се за добру локацију и квалитетну организацију читаве манифестације већ чуло, па очекујемо око 50 возача из 12 земаља. Трку ће преносити Motors TV, телевизија која се гледа у 38 земаља, а када је сама трка у питању новост је тимско такмичење поред поједначног. Град Крагујевац нас увек лепо дочека, једино што још, поред добре трке у кругу фабрике “Фиат аутомобили Србија“, очекујемо сунчано време и велики број посетилаца.

Уз обострану међусобну захвалност на разумевању и партнерству градоначелник Крагујевца, Верољуб Стевановић и директор King of Europe, Мајк Прокирер позвали су Крагујевчане да 7. и 8. маја посете ову међународну манифестацију.

Link to post
Share on other sites
Трку ће преносити Motors TV, телевизија која се гледа у 38 земаља
Link to post
Share on other sites

steta sto ce se od nasih kvalifikovati samo TROJICA 1. savic 2.fabri 3.simic eventualno petosevic svi ostali neki drugi put, neke druge godine, ali mislim da se ovo vozi poslendji put u srbiji, jer majk je trazio da napravi taj drift za taj vikend 10 000e pa vi vidite + sto svaki vozac placa 100e

Link to post
Share on other sites

Da li si ti uopste u toku koliko sta kosta? Imas li predstavu koliko treba para da se napravi obican bmw skup? Znas li kolko kostaju 2 noci u hotelu za 2 osobe?

Link to post
Share on other sites

ako na tome ne ustedi i ako na tome ne zaradi nikad nece,mada je to glupost koju pominjes smestaj za 2 osobe za 2 dana je max 50e, jer je Polupansionske usluge u dvokrevetnoj sobi 2300din dan

Link to post
Share on other sites

To ti je jedna stavka samo a ima ih jos mnogo... ali ocigledno nista nisi org. pa nisi u toku... inace smestaj u sumarica hotelu kosta oko 5500din. za jednu noc...

Link to post
Share on other sites

ima u hajatu za 138e spavanje i dorucak, sta ce vam spavanje od 55e za noc, nisu to neka gospoda pola njih takav smestaj nema ni u rodjenoj kuci, pola bi spavalo u kolima da mogu da biraju, tako da nije ni bitno a nije ni tema.... glupo je da se raspravlja

staza ce biti zesca bulja max brzina ako bude preko 70 ja secem gume sebi na kolima

Link to post
Share on other sites

steta sto ce se od nasih kvalifikovati samo TROJICA 1. savic 2.fabri 3.simic eventualno petosevic svi ostali neki drugi put, neke druge godine, ali mislim da se ovo vozi poslendji put u srbiji, jer majk je trazio da napravi taj drift za taj vikend 10 000e pa vi vidite + sto svaki vozac placa 100e

najiskrenije ja nisam vozio 2 godine drift, auto cu zavrsiti 3 dana pre kg, tako da mislim da se ja necu kvalifikovati, ja imam jedino zelju da mi se ne pokvari auto a ostalo mi nije bitno... a savic je po meni medju favoritima za ovu trku, ima mnooogoo ozbiljan prevoz...

Link to post
Share on other sites