Recommended Posts

Ako je sve tako kao sto kazes, evo par pitanja, oni tamo iz minhena nisu znali sta rade pa je u e 30 bio najjaci s14, pa si ti stavio s38 i onaj 3.5, kao i u e32 nisu racunali da moze da se stavi 1,8 motor, ali ti si pametniji pa si stavio... Izvini sto svi ostali nemaju mozga... Sorry za off pondtom ali mislim da ljudi treba da gledaju prvo sta oni rade, pa tek onda da komentarisu tudja dela...

da ali moji motori svi imaju visko... a visko ima svoju svrhu, i meni bi u sedmici super bilo da nemam visko pa da ustedim jos koju konjsku snagu ali 4 tone vuci uzbrdo bez viska bi bilo malo zajebano... a s motori su ipak mnogo osetljiviji od svih ostalih motora pa njih treba mozda i malo vise postovati i voleti... a inace ima i jacih motora od s14 u e30

Link to post
Share on other sites
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da ali moji motori svi imaju visko... a visko ima svoju svrhu, i meni bi u sedmici super bilo da nemam visko pa da ustedim jos koju konjsku snagu ali 4 tone vuci uzbrdo bez viska bi bilo malo zajebano... a s motori su ipak mnogo osetljiviji od svih ostalih motora pa njih treba mozda i malo vise postovati i voleti... a inace ima i jacih motora od s14 u e30

S' tim da ja nista novo nisam uradio skidajuci visko sa mog auta, pogledaj e36 mgt, takodje nije imao visko, a ni klimu, koju ni moj nema. Samo ti kazem, ako vec toliko vodis racuna o fabrickim stvarima, i meni govoris da nisam u pravu, izvadi iz kocke s38, i stavi najjaci koji je fabrika stavljala. Da ne trujemo decku temu, neka moderatori pobrisu ne potrebne postove. Uzivo na nekom skupu uz pivo i pleske cemo raspravljati o visku i doradama auta.

Link to post
Share on other sites

S' tim da ja nista novo nisam uradio skidajuci visko sa mog auta, pogledaj e36 mgt, takodje nije imao visko, a ni klimu, koju ni moj nema. Samo ti kazem, ako vec toliko vodis racuna o fabrickim stvarima, i meni govoris da nisam u pravu, izvadi iz kocke s38, i stavi najjaci koji je fabrika stavljala. Da ne trujemo decku temu, neka moderatori pobrisu ne potrebne postove. Uzivo na nekom skupu uz pivo i pleske cemo raspravljati o visku i doradama auta.

... a za ovo "decko" ... HVALA ! poz !

Link to post
Share on other sites

Evo,da i ja nesto kazem posto sam pratio ovu raspravu...ne kazem da znam ista bolje i vise od vas sto se tice BMW-ova,u neku ruku,vecinu toga sam i naucio od vas,i na tome vam hvala...visko,naravno treba,u suprotnom ga fabrika ne bi ugradila u auto,ali ja vec 5 godina vozim moju kockicu bez viska(imam elektricni ventilator sa prednje strane),i nikada nijesam imao ni najmanji problem a ventilator sam ukljucio mozda 10 puta u toku tih 5 godina,samo da provjerim radi li...nikada mi nije digao temperaturu(a vozim i po gradu,i kad trebam da probam neku brdsku stazu,znaci,vozim ga i spooooro i veoma brzo)...samo ponekad kazaljka temperature predje polovinu za 2-3mm i vrlo brzo se sama vrati...eto,to je SAMO moje iskustvo...izvinjavam se ako sam lupao gluposti...pozdrav momci :)

Link to post
Share on other sites

Evo,da i ja nesto kazem posto sam pratio ovu raspravu...ne kazem da znam ista bolje i vise od vas sto se tice BMW-ova,u neku ruku,vecinu toga sam i naucio od vas,i na tome vam hvala...visko,naravno treba,u suprotnom ga fabrika ne bi ugradila u auto,ali ja vec 5 godina vozim moju kockicu bez viska(imam elektricni ventilator sa prednje strane),i nikada nijesam imao ni najmanji problem a ventilator sam ukljucio mozda 10 puta u toku tih 5 godina,samo da provjerim radi li...nikada mi nije digao temperaturu(a vozim i po gradu,i kad trebam da probam neku brdsku stazu,znaci,vozim ga i spooooro i veoma brzo)...samo ponekad kazaljka temperature predje polovinu za 2-3mm i vrlo brzo se sama vrati...eto,to je SAMO moje iskustvo...izvinjavam se ako sam lupao gluposti...pozdrav momci :)

ma nisi lupao i nisu gluposti...izneo si svoj slucaj ... i to je to ... poz !

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

i ja sam izbacio visko i stavio el ventilator koji duva kao lud,preko pecurke i sve kako treba bla,bla,bla....

ali..to je drugo,,zasto...jer ja nemam klime.odnosno hladnjak preko hladnjaka...

vent klime je vent klime,visko je visko...oba imaju svoju svrhu a vent klime je spojen preko sistema za rashlađivanje motora samo u slucaju kad treba pomoci visku...za nedaj bože...a nikako za stalno hlađenje motora.

ako hocete da se adekvatno hladite na struju mora jos jedan vent sa druge strane da se stavi....

ali posto vozite kao babice onda vam ne treba,ne zelim da vrijeđam ali ja cu vrlo brzo vasim sistemom rashlađivanja (samo vent klime) dovesti masinu do eksplozije.SIGURNO..kad jednom temp ulja dostigne 100C°° i ako ga se nastavi gaziti nema mu spasa,leteci su u karteru....ali... gledajuci u prosjecnu na bordu i trudeci se iz dana u dan da bude sto niza,necete nikad pregrijati auto.....

Link to post
Share on other sites

sto se tice samog auta,prekičast je za jednog ///M-a...sve u žuto,normalnu haubu vratiti (nemaju ti prorezi veze sa zivotom,da su napravljeni kontra pa hajde,ovako imaju suprotan efekat) i normalne farove umjesto tih kineskih.

Pozz i sretno :) da te sluze kolica :)

Link to post
Share on other sites

nije istina momak....onda na trkama,krug,brdo ne treba niti jedno...po tvojem....hahah sta sve necu procitati.... :dance3:

osim ako ti je cepanje voznja u 5-oj na 3000 :D

Link to post
Share on other sites

hermes...nemoj potencirati gluposti molim te...to si ti cuo negdje u kafani da kad ''jurcas'' (to je relativan pojam) ne trebas ventilator....

dobro na trkama se nevoze stock masine....ali voze se na grobniku na track day-u.....mislis da se ne pali ventilator :pleasantry:

cuo sam da ovu furku furaju vozaci golfa cvaje da im se ne pali ventilator nikad.

jesi ti ikad potjerao auto kao da si ga ukrao ali duze od 10min...izgleda da nisi....mislim o cemu mi pricamo ovdje,da autu u punom forsazu ne treba ventilator...jer se ide dovoljno brzo....

evo imam el ventilator,kad putujemo (ja i zena) pređemo od MD-MG 200km da se vent ne upali (imam lampicu i znam kad se pali)...a kad ja sjedem sam u auto da se malo ''izduvam na cesti'' vent ne da se uapli nego se NEGASI i pali se narednih pola sata u kratkim intervalima nakon sto parkiram auto....

nemogu da vjerujem da o ovome uopste treba raspravljati...gdje su ljetne vrucine,usponi,full gas,preticanja....hahha..ajde ko ima muda neka mi doveze auto bez ventilatora...da skratimo ovo za 2min :lol:

kad se auto vozi,brze malo,auto put,odrzavanje brzine ovo ono....vent nije potreban...ali ako ga se cepa...onda i te kako treba...

opet nije isto auto sa klimom i bez....malo smo otisli na uopsteno...

a da se vratimo na pocetak...autu sa klimom DEF TREBA VISCO ili dodatni upgrade el ventilatora.....

Link to post
Share on other sites

btw:kad smo kod toga,sad se sjecam kolege sa 325IX-om,imao je klimu i los visko....

palio mu se vent klime i nekako ga spasavao ali je morao da pazi da ga ne pregrije....na kraju smo mu morali zamijeniti visko,kad su dosle velike ljetne vrucine,vent klime jednostavno nije stizao,a kolega je malo tezag na gasu.

ali,priznajem,vent klime je odrađivao posao u normalnoj exploataciji auta.

Link to post
Share on other sites

ako cijene goriva nastave ovako da luduju,nece biti potrebna ni voda u bloku a kamoli ventilatori...

Link to post
Share on other sites

Ja se kao osvedoceni tastatura trkac svecano zaklinjem da odsad necu vise pisati gluposti. I da cu visko na mom autu napuniti guscjom mascu kada i ako dodje vreme za to. I da cu izbaciti visko i staviti elektro ventilator kada i ako dodje vreme za to.I necu vise ici u kafanu. I eto, od ovog nicim izazvanog stresa primecujem da mi je druga recenica u kontradiktornosti sa trecom. A obe sa prvom. Sta ucini Suki od mene, gde ce ti dusa....

Link to post
Share on other sites

Ja se kao osvedoceni tastatura trkac svecano zaklinjem da odsad necu vise pisati gluposti. I da cu visko na mom autu napuniti guscjom mascu kada i ako dodje vreme za to. I da cu izbaciti visko i staviti elektro ventilator kada i ako dodje vreme za to.I necu vise ici u kafanu. I eto, od ovog nicim izazvanog stresa primecujem da mi je druga recenica u kontradiktornosti sa trecom. A obe sa prvom. Sta ucini Suki od mene, gde ce ti dusa....

Cistom guscijom masti, da lepi samo kad je rizicna temperatura, onda ces kidati eMove :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

avgust2011146.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011146.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011152.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011152.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011153.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011153.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011175.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011175.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011179.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011179.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011180.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011180.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011183.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011183.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011184.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011184.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011187.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011187.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011188.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011188.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011192.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011192.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011195.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011195.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011196.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011196.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011197.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011197.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011199.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011199.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011202.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011202.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011204.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011204.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011205.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011205.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011137.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011137.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

avgust2011138.jpg Uploaded with ImageShack.us"]avgust2011138.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

Link to post
Share on other sites

Ovakva 2 zuta (slicna) sam video pre mnogo godina u Kralja Petra i tad sam zavoleo BMW!Svaka cast!

secam se i ja....dok sam bezao iz tehnicke skole , ovaj drugi zuti je bio parkiran ispred glavne autobuske ... uvek sam nekako bio tuzan kada sam ga video -jer imati takav , je bila nemoguca misija ... ps - to su jos uvek ta dva ista , od pre mnogo godina !

Link to post
Share on other sites
' date='09 September 2011 - 07:36 PM' timestamp='1315592596' post='170819']

Ovaj drugi je bio na SD 4 cifre ranije? Koliko se secam bio je na drag 2005. god.

to je taj...a drag ne propusta , kako kod nas tako i u blizem susedstvu .

Link to post
Share on other sites