Recommended Posts

opet ja sa problemima :( auto dimi kad idem nizbrdo motornim kocenjem pa kad mu dam gas,a kad ga drzim malo duze na motorno kocenje npr 20,30sekundi on dimi i bez dodavanja gasa a dim je sivi gusti i to bas dosta zadimi....u drugim slucajevima nisam primijetio da dimi a mislim i da ulje trosi,nisam testirao koliko ali mislim da nije puno....pomagajte

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa vjerovatno....kako mogu biti siguran da su gumice ventila i ima li kakve veze CCV sa tim i to sto je auto lezalo sigurno godinu dana prije nego sto sam ga kupio?

Link to post
Share on other sites

ima li ko neki predlog kako to da provjerim i sta da radim?Dim je kao zimi para ali dosta gusci,vodu ne trosi i samo dimi u navedenoj situaciji.....auto radi perfektno i trosi oko 8l na 100km otvorenog puta a po lokalu od 12-15l

Link to post
Share on other sites

dim je kao sivkast i gust a nekad i malo plav a ulje je i dalje na sredini,trosi ga ali mislim da ne trosi mnogo....ali zasto samo dimi nizbrdo na motorno kocenje?

Link to post
Share on other sites

dim je kao sivkast i gust a nekad i malo plav a ulje je i dalje na sredini,trosi ga ali mislim da ne trosi mnogo....ali zasto samo dimi nizbrdo na motorno kocenje?

Ako je stajao godinu dana, vrlo vjerovatno da su gumice ventila. Hoce od stajanja da otvrdnu i izgube elastichnost.

Link to post
Share on other sites

Pa moze li mi neko reci kako da provjerim jesu li bas gumice ventila,prave li one jos neke probleme po kojima bi mogao da zakljucim da su bas gumice i postoji li neki postupak kako se provjeravaju prije otvaranja motora

Link to post
Share on other sites

Idi jos jednom,ali kod drugog majstora da ti premeri kompresiju,cisto da budes siguran,pa ako je ok onda pocni od gumica ventila one su najjeftinije oko 20-30e.

Link to post
Share on other sites

One su oko 50,60eura,dihtung glave 80 i majstoru za ruke 150eura kod grebovica u pg....mene interesuje zasto samo dimi kad idem nizbrdo motornim kocenjem a drugo nikad?

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sličan problem

meni su bile zadnje tri svjećice crne

meni je bila pošla lambdna sonda od ta tri cilindra zamijenio problem riješen

nemoj uzimat polovnu bolje kupi univerzalnu nego polovnu

Link to post
Share on other sites

Ako ces da menjas gumice moras skidati glavu,

izaci ce te oko 50e u najboljem slucaju

Mada ti je moj savet da vozis bar 5-10 hiljada i da ne otvaras sad odmah motor,

da vidis kako se ponasa temperatura, da li trosi ulje, gubi li tecnost za hladjenje

nece od propalih gumica nista da se desi :)

Link to post
Share on other sites

Zamjena gumica kosta oko 300eura,bar kod nas....a mozda si u pravu da sad nista ne diram a za skidanje glave pitam jer znam da na neka auta ne mora da se skida glava kad se mijenjaju gumice ventila

Link to post
Share on other sites