KUPIO BIH GA ALI???


Recommended Posts

E drugari,naleteo sam na ovu 5-icu,imam taj kes u dzepu za koji dan,kontao sam se da ulazem u moju kockicu,ali fideh ovo,sad se lomim sta da radim.Treba mi vase misljenje,dal da ga kupujem,prodam kockicu i ulozim da ga sredim i dali neko poznaje ovaj auto i zna nesto o njemu?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bio bih zahvalan,ako bi ga pogledao,malo mi je sumnjiva cena za 5-icu tog godista.

Link to post
Share on other sites

meni izgleda da mu je limarija lepo naceta, pokazao je i to lepo na par mesta, tako da kad saberes registraciju + rad na limariji i jos mozda neka sitnica, pa jos i 89god, sta znam to mu je to negde...hiljadarka manje vise...

Link to post
Share on other sites

Nikako se ne uklapa ova instrument tabla, sa ovim motorom i godistem... Ti sam dalje vidi. :blink:

Link to post
Share on other sites

Kod mene bi interes prestao još kod ovog detalja:

Kontakt podaci

15000 Sabac, Srbija

:ph34r:

Uz dužno poštovanje i čast izuzecima, uključujući tu i ljude sa ovog foruma koji su iz Šapca a koji su pošten svet, ja imam takvu averziju od automobila koji se tamo prodaju tj. od ondašnjih prodavaca automobila da nikada ali nikada ne bih ni uzeo u razmatranje neki automobil odatle. Ljude vrlo često, baš kao i u ovom slučaju, privuče povoljna cena, okrenu broj prodavca a "sa druge strane" ih dočeka neki prijatan glas, vrlo manipulativan i "namazan" prodavac koji bi i Eskimu na severnom polu umeo da uvali tj. proda frižider. Znam jako puno ljudi koji su tamo uzeli svoje "polovnjake" i mogu na prste da izbrojim one koji su zadovoljni i koji se nisu pokajali, neki manje a neki žestoko (bilo je i oduzimanja automobila na granici, privodjenja po policijskim stanicama u inostranstvu ljudi koji su krenuli na godišnji odmor sa punim autom i porodicom u njemu itd itd). Od ovih koji su imali lepo iskustvo sa Šapcom, to su uglavnom oni koji su kupovali u tamošnjim "jačim" auto kućama, recimo znam par sugradjana koji su u auto kući/placu Holiday uzeli auto i nisu se zayebali. Vrlo je malo onih koji su dobro prošli u kupovini od fizičkog lica, a uglavnom su oni koji su sa njima imali posla izvukli deblji kraj... Verujem da i drugi znaju za takve slučajeve i imaju sličnih direktnih ili indirektnih iskustava na tu temu.

Ja ću ispričati samo jedan lični primer od pre par nedelja, kad sam se lično uverio u "iskrenost" i "poštenje" jednog ondašnjeg prodavca, kad je prijatelj u potrazi za autom "iskopao" jedan naizgled dobar primerak E46-ice upravo u Šapcu. Imao sam prilike da vidim slike na netu i da čujem prodavca (prijatelj je namerno sa njim razgovarao preko spikerfona) dok je ljubaznim i vrlo uverljivim glasom navodio kako je auto maltene utegnut k`o puška i bez greške "osim par sitnica koje su normalne za kilometražu od oko 130 k km", govorio je i o servisnoj knjižici, mogućnosti provere, test vožnji... Pomislio bi čovek nov auto. Pošto je prijatelj već bio prodao svoj dotadašnji auto zatražio je uslugu pa smo otišli jedne subote zajedno do Šapca da pogleda taj auto, i istovremeno pogleda u Beogradu jedan E46 karavan koji mu se takodje svideo iz oglasa. Ovaj iz Beograda je još i bio u dobrom stanju ali se prijatelj razočarao jer mu nije izgledao "kao na slikama". Ali onda smo otišli u Šabac i pronašli ovaj drugi auto, i tek tad mu je pao mrak na oči... :ph34r:

Znači NIŠTA od onoga što je prodavac pričao nije bila istina, auto nije imao nikakvu servisnu (makar ni falsifikovanu :lol: ), kad smo otvorili vrata KEDER JE SPAO i ostao prijatelju u ruci, enterijer, sedišta, volan - sve izglodjano i bukvalno smo stekli utisak da je u autu redovno prevožen neki pas koji je sažvakao pola enterijera :o U navedenu kilometražu naravno smo sumnjali od starta, ali smo očekivali nešta oko 200-220 k km, medjutim onaj auto je bez problema prevalio dobrih 300 k km i sam Bog zna još koliko... Alu felne za koje je prodavac rekao da su skinute "radi poliranja" i da će biti vraćene na auto naravno nisu ni pomenute, verovatno su skinute sa auta prvog dana sa namerom da se nikad i ne vrate na isti. U jednom trenutku smo posumnjali da su slike okačene u oglasu na internetu uopšte od tog automobila, jer je ovom modelu na placu falila jedna maglenka, levo prednje potkrilo je bilo ispalo i videlo se kako visi pod branikom :huh: i uopšte auto koji smo zatekli je sem boje imao vrlo malo dodirnih tačaka sa autom na slikama u oglasu. ALI, vrhunac je bio kad je prijatelj upalio (iz trećeg puta) auto, znači trebalo mu je par desetina sekundi da se ustali u leru, ali tek što se motor "smirio" iz zazora medju haubom i prednjim krilima i iz "bubrega" na masci je počeo da kulja dim :ninja: Reakcija prodavca je bila nešto tipa: "ma nije to ništa, ja sam to terao kod majstora, rekao je da nije ništa..." slapme.gif I još dok ona para kulja ispod haube on mrtav-ladan nudi prijatelju da provoza auto i vidi "kako ide"? twak2.gif

A najjači je bio prijatelj, koji mu odgovara: "pa zar je ova parna lokomotiva u voznom stanju?" a046_001.giflol4.gif

Naravno, sledeća scena je moj prijatelj i ja u mom autu kako velikom brzinom i u oblaku prašine za nama nestajemo iz Šapca, i što se mene tiče ovim povodom tamo više nikad neću kročiti svojom nogom. Svima koji tamo planiraju da pazare auto, želim sve najbolje i puno sreće. Trebaće im...

PS. Prijatelj je na kraju kupio A4 karavan u Valjevu. Uvoz is Slovenije, sve što je čovek rekao preko telefona ispostavilo se tačno kad smo otišli tamo koji dan kasnije. Stvarno nije teško biti fin, a još je lakše biti iskren i ne lagati nekoga da za dan prevali 800 km, potroši novac i izgubi dan samo da bi se na licu mesta uverio da prodavac laže. Osim par psovki i iznapušavanja, onaj šapčanin naravno nije dobio ništa drugo od prijatelja a očekivao čovek da uvali onaj krš za 6-7 soma evra. Neki ljudi stvarno ne znaju za granice :unsure:

Prijatelj mi je nakon svega priznao da je trebao da me posluša, jer sam ga od starta odgovarao od ideje da kupuje auto u Šapcu. Trebalo mu je nekih 100 evra manje u džepu i izgubljen dan (kao i meni) pa da i sam shvati...

Sve u svemu u budućnosti u Šabac da - ali samo na vašar... :lol:

Link to post
Share on other sites

To je i mene zabrinulo,bas i ne uliva poverenje,a moj za sad,ima par sitnica da se na njemu odrade,ali nista strasno i nista sto mora odma,nego onako uz put,a kontam da zapnem i zavrsim ga za 3-4 dana,a ako uzmem ovaj,nisam toliko bogat da odrzavam 2 auta,jedan mora na dobos.Imam nekih 1500e na raspolaganju trenutno,pa ni sam nisam pametan sta uraditi.Ulaganje u moj mi nije veliko,ali se nosim mislju da dam njega,doplatim i uzmem nesto bolje.Mozda neko od vas zna za neki dobar bmw koji vredi pogledati,a da moze ici u kombinaciji zamena+doplata.

Link to post
Share on other sites

Kod mene bi interes prestao još kod ovog detalja:

:ph34r:

Uz dužno poštovanje i čast izuzecima, uključujući tu i ljude sa ovog foruma koji su iz Šapca a koji su pošten svet, ja imam takvu averziju od automobila koji se tamo prodaju tj. od ondašnjih prodavaca automobila da nikada ali nikada ne bih ni uzeo u razmatranje neki automobil odatle. Ljude vrlo često, baš kao i u ovom slučaju, privuče povoljna cena, okrenu broj prodavca a "sa druge strane" ih dočeka neki prijatan glas, vrlo manipulativan i "namazan" prodavac koji bi i Eskimu na severnom polu umeo da uvali tj. proda frižider. Znam jako puno ljudi koji su tamo uzeli svoje "polovnjake" i mogu na prste da izbrojim one koji su zadovoljni i koji se nisu pokajali, neki manje a neki žestoko (bilo je i oduzimanja automobila na granici, privodjenja po policijskim stanicama u inostranstvu ljudi koji su krenuli na godišnji odmor sa punim autom i porodicom u njemu itd itd). Od ovih koji su imali lepo iskustvo sa Šapcom, to su uglavnom oni koji su kupovali u tamošnjim "jačim" auto kućama, recimo znam par sugradjana koji su u auto kući/placu Holiday uzeli auto i nisu se zayebali. Vrlo je malo onih koji su dobro prošli u kupovini od fizičkog lica, a uglavnom su oni koji su sa njima imali posla izvukli deblji kraj... Verujem da i drugi znaju za takve slučajeve i imaju sličnih direktnih ili indirektnih iskustava na tu temu.

Ja ću ispričati samo jedan lični primer od pre par nedelja, kad sam se lično uverio u "iskrenost" i "poštenje" jednog ondašnjeg prodavca, kad je prijatelj u potrazi za autom "iskopao" jedan naizgled dobar primerak E46-ice upravo u Šapcu. Imao sam prilike da vidim slike na netu i da čujem prodavca (prijatelj je namerno sa njim razgovarao preko spikerfona) dok je ljubaznim i vrlo uverljivim glasom navodio kako je auto maltene utegnut k`o puška i bez greške "osim par sitnica koje su normalne za kilometražu od oko 130 k km", govorio je i o servisnoj knjižici, mogućnosti provere, test vožnji... Pomislio bi čovek nov auto. Pošto je prijatelj već bio prodao svoj dotadašnji auto zatražio je uslugu pa smo otišli jedne subote zajedno do Šapca da pogleda taj auto, i istovremeno pogleda u Beogradu jedan E46 karavan koji mu se takodje svideo iz oglasa. Ovaj iz Beograda je još i bio u dobrom stanju ali se prijatelj razočarao jer mu nije izgledao "kao na slikama". Ali onda smo otišli u Šabac i pronašli ovaj drugi auto, i tek tad mu je pao mrak na oči... :ph34r:

Znači NIŠTA od onoga što je prodavac pričao nije bila istina, auto nije imao nikakvu servisnu (makar ni falsifikovanu :lol: ), kad smo otvorili vrata KEDER JE SPAO i ostao prijatelju u ruci, enterijer, sedišta, volan - sve izglodjano i bukvalno smo stekli utisak da je u autu redovno prevožen neki pas koji je sažvakao pola enterijera :o U navedenu kilometražu naravno smo sumnjali od starta, ali smo očekivali nešta oko 200-220 k km, medjutim onaj auto je bez problema prevalio dobrih 300 k km i sam Bog zna još koliko... Alu felne za koje je prodavac rekao da su skinute "radi poliranja" i da će biti vraćene na auto naravno nisu ni pomenute, verovatno su skinute sa auta prvog dana sa namerom da se nikad i ne vrate na isti. U jednom trenutku smo posumnjali da su slike okačene u oglasu na internetu uopšte od tog automobila, jer je ovom modelu na placu falila jedna maglenka, levo prednje potkrilo je bilo ispalo i videlo se kako visi pod branikom :huh: i uopšte auto koji smo zatekli je sem boje imao vrlo malo dodirnih tačaka sa autom na slikama u oglasu. ALI, vrhunac je bio kad je prijatelj upalio (iz trećeg puta) auto, znači trebalo mu je par desetina sekundi da se ustali u leru, ali tek što se motor "smirio" iz zazora medju haubom i prednjim krilima i iz "bubrega" na masci je počeo da kulja dim :ninja: Reakcija prodavca je bila nešto tipa: "ma nije to ništa, ja sam to terao kod majstora, rekao je da nije ništa..." slapme.gif I još dok ona para kulja ispod haube on mrtav-ladan nudi prijatelju da provoza auto i vidi "kako ide"? twak2.gif

A najjači je bio prijatelj, koji mu odgovara: "pa zar je ova parna lokomotiva u voznom stanju?" a046_001.giflol4.gif

Naravno, sledeća scena je moj prijatelj i ja u mom autu kako velikom brzinom i u oblaku prašine za nama nestajemo iz Šapca, i što se mene tiče ovim povodom tamo više nikad neću kročiti svojom nogom. Svima koji tamo planiraju da pazare auto, želim sve najbolje i puno sreće. Trebaće im...

PS. Prijatelj je na kraju kupio A4 karavan u Valjevu. Uvoz is Slovenije, sve što je čovek rekao preko telefona ispostavilo se tačno kad smo otišli tamo koji dan kasnije. Stvarno nije teško biti fin, a još je lakše biti iskren i ne lagati nekoga da za dan prevali 800 km, potroši novac i izgubi dan samo da bi se na licu mesta uverio da prodavac laže. Osim par psovki i iznapušavanja, onaj šapčanin naravno nije dobio ništa drugo od prijatelja a očekivao čovek da uvali onaj krš za 6-7 soma evra. Neki ljudi stvarno ne znaju za granice :unsure:

Prijatelj mi je nakon svega priznao da je trebao da me posluša, jer sam ga od starta odgovarao od ideje da kupuje auto u Šapcu. Trebalo mu je nekih 100 evra manje u džepu i izgubljen dan (kao i meni) pa da i sam shvati...

Sve u svemu u budućnosti u Šabac da - ali samo na vašar... :lol:

Nema u beogradu i novom sadu onih koji prekucaju br pa ti oduzmu auto, nema.... 80% polovnjaka koji dodju u bg ide preko firme new balkan koja je slucajno iz sapca.. Koliko li su ljudi zajebali, a??? Kenja mi se...

Link to post
Share on other sites

E prijatelju,ovo sto si se ti opekao,tj tvoj prijatelj i ti vezano za Sabac je stvar koja moze da se desi bilo kome i u bilo kom gradu u Srbiji.

Malo je ruzno sto tako globalizujes stvari vezano za Sabac svojim subjektivnim iskustvom i misljenjem.

Ja mogu tako da napisem X primera za gradove po Srbiji gde sam isao da gledam auto ili motor.

Svugde ima takvih ljudi i sve ih je vise.

Sabac je mozda nekada vazio za najvece "leglo" neregularnih auta,auto mafije i sl. ali to vreme je davno proslo.Sada se taj trend jako prosirio po celoj Srbiji,pa tako gledajuci realno mislim da Sabac nista vise ne prednjaci u tom pogledu od ostalih gradova.

Ruzno vreme doslo,svi su uglavnom izvarani i svi pokusavaju nekog da izvaraju. :(

Link to post
Share on other sites

E sad, nesto "pametno da kazem" .. - Ta averzija kupovine vozila iz Sapca itekako ima svoju istoriju, i na necemu se zasniva.. Sustina je da je ta svest ljudi po Srbiji(kao i braci preko Drine) ostala jos iz doba kad sam ja pisao u pelene. Nije za dzabe.. Sabac je i dan danas pun "mesara", kao i preprodavaca polovnih automobila i pratece opreme.. Prepun! "Na svakom cosku" neki plac i garaza.. I ja sam imao x primera, moji prijatelji, rodjaci, da su poklekli na nisku cenu, koja je nasoj sirotinji itekako naaajprivlacnija.. ALI! O cemu je ovde rec??? Naravno.. radi se o tom BMW-u koji ima 22 godine, koji vise nije devojka, neg' baba, koji je OCIGLEDNO prosao isto sto i zena u periodu od devojke do babe! 1000e nije mala para, al nisu ni neke pare za auto..

MOJE LICNO MISLJENJE JE DA = 1.spolja izgleda jako oronulo

2.iznutra izgeda jako oronulo

3.(posle silnih prepravki i redovnog exploatisanja, mnogobrojnih kilometara koje je ovaj auto bez sumnje presao)

motor je definitivno oronuo

4.te ceka registracija/prevod

5.limariski i farbarski radovi

6.potencijalna generalka itd, itd...

Prodaj ti taj auto sto sada imas, ocigledno ti je dosadio, zelis nesto vece, bolje, novije.. Stavi te pare u kasicu-prasicu, vremenom ces steci jos.. Strpi se i kupi sebi neki autic novije generacije, odnosno nesto za sta vredi "pljunuti" taj prokleti novac..

Maximalno sam pokusao da te odgovorim od ove kupovine, NE zato sto je covek iz tog grada, vec zato sto ovo ne vredi 2000e koliko ce te u startu kostati! Pozdrav, i nadam ces da ces bar malo razmisliti i ceniti moje misljenje! Srecno!

Link to post
Share on other sites

@ miksa: ponavljam još jednom da nisam generalizovao ljude nego aludirao na iskreni da budemo veliku većinu prodavaca automobila iz Šapca. Opet kažem, poštenom svetu kapa dole gde god živeo i kojim god se poslom bavio, makar i prodavanjem automobila. Ali sam samo preneo moja isksutva, kao što rekoh direktna (poput ovog navedenog) i indirektna (iskustva poznanika, sugradjana itd a kojima verujem), dakle ne bavim se "rekla-kazala" pričama i nagadjanjima. Nažalost, ta moja iskustva su takva kakva su, a ovo poslednje koje sam preneo je samo još jedna potvrda da je u Šapcu vrlo teško, naravno ne i nemoguće, kupiti auto i ne biti namagarčen. Ne kažem da je situacija u Srbiji generalno bolja, ali je velika većina ljudi koje znam da su razočarani kupovinom auto pazarilo upravo u Šapcu. Mnogo ljudi koje poznajem je kupilo auto u Beogradu, jako puno njih po centralnoj Srbiji tj. placevi po Kv i Kg, znam za nekoliko njih koji su kupovali auta u Rumi ili Zrenjaninu, i velika većina njih je zadovoljna manje ili više ali niko nije bio zayeban do te mere kao što su neki koji su kupovali po Šapcu. Ja sam se obreo svojevremeno u Zaječaru i SVE što mi je čovek na telefonu rekao za auto ispostavilo se kao tačno kad sam otišao da vidim auto. Ovde nam čovek napriča bajke a i pored prijateljevog objašnjavanja da treba da prevalimo celu Srbiju i da nam kaže tačno stanje auta i da nas ne cima bez veze ceo dan on ipak insistira na bezobrazluku (da ne upotrebim neki jači izraz) i obeća kule i gradove, a tamo mu iz auta kulja dim :unsure: Pa šta posle da pričamo o takvim prodavcima?

Kao što je neko napisao pre mene, ta priča sa Šapcom i automobilima nije od juče i nije plod moje mašte ili jednog, pojedinačnog a lošeg iskustva. Priča o Šapcu i automobilima ide nekih 20 godina unazad i vremena kad su automobili preko Šapca i Loznice dolazili u Srbiju sa "famoznim" registracijama Belog Manastira. Zet mog dobrog druga se bavio 20 godina prodajom automobila i odlično je upućen u tu tematiku kad je Srbija u pitanju, i mnoge stvari na ovu temu sam od njega saznao i naučio. Sve u svemu ne bih voleo da ovo bude shvaćeno kao moj lični stav, više je to neka javna tajna koju svi mi znamo ali eto iz kurtoazije se o tome ćuti. Meni je ipak u ovom kontekstu bilo "preče" da čoveku ovom pričom skrenem pažnju da bude oprezan ako je već zainteresovan za ovaj auto iz oglasa, jer mi je kao forumaš "bliži" nego neki tamo prodavac iz Šapca. A auto sa oglasa već na prvi pogled poziva na oprez i neko je lepo primetio da je tu prepakivano i kombinovano sam Bog zna šta i kako...

Ako se neko iz Šapca osetio na bilo koji način prozvanim, iako sam ja na početku mislim jasno precizirao na koje ljude se to odnosi, onda se izvinjavam i uveravam da nisam imao ništa loše na umu. Samo pokušavam da na jedan indirektan način pomognem čoveku i nateram ga da porazmisli šta će da radi sa svojim novcem kad već nije video ono što treba na slikama u tom oglasu.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

ma sta se peres, tako je kako je, prati ih los glas i treba dosta vremena da se to zaboravi. ko se ljuti uteraj mu kruti i idemo dalje.

Link to post
Share on other sites

Miki baš ti odgovara avatar, bez dlake na jeziku... :lol:

Ne perem se, to što sam rekao iza toga stojim i to sam ponovio u drugom komentaru. Samo mi se čini da su neki (možda) stekli pogrešan utisak i da ih je to napisano pogodilo više nego što bi trebalo. A ne bi trebalo ni malo, jer se na njih nije odnosilo. To je sve.

Link to post
Share on other sites

Ukratko, nisam uvredjen, znam o cemu pricam, ljudi se ne dele na Šapčane, Beogradjane i dr. već na dobre i loše, kao što na ovom forumu postoje oni koji su loši postoje i oni koji su dobri, postoje oni koji drugima pomažu, i oni koji kenjaju u svakoj temi...

Link to post
Share on other sites

Ukratko, nisam uvredjen, znam o cemu pricam, ljudi se ne dele na Šapčane, Beogradjane i dr. već na dobre i loše, kao što na ovom forumu postoje oni koji su loši postoje i oni koji su dobri, postoje oni koji drugima pomažu, i oni koji kenjaju u svakoj temi...

+1

Link to post
Share on other sites

A jesi pomislio ovako nesto da uzmes:

http://www.polovniautomobili.com/oglas969946/bmw_735/ (ovog je video Mirko (BMW E30 drifter) i rekao da je fantastican auto - bar dok je bio kod tog Kragujevcanina)

http://www.polovniautomobili.com/oglas1148202/bmw_730_za_skuter/ (za ovog je neki drugi clan foruma rekao da je auto fantastican, al da nema dovoljno novca za njega - ne secam se ko je to bio posto je bilo na chat-u)

U oba slucaja cene nisu fixne (iako za prvi pise da jeste - ne moze da ga proda, pre neki dan je auto bio u oglasima za 1300 evra, tako da uz malo truda i cenkanja tvoj je za 1500) :)

?

Ovo je mnogo ozbiljniji auto od E34-ke! Ovaj sivi je po meni bolja solucija ako ti je to velika kubikaza motora jer ako ga izvuces za 1500 jura ostaje ti mesta za ubacivanje nekog M50 - M52 B20 ili M20 u kranjem slucaju :) razmisli...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.