Recommended Posts

Pozdrav svima,

evo da vam ispricam svoju muku. Pukao mi je blok motora na bmw-u e39 525i 2001. godiste.

Prekjuce sam isao do rodjaka u Mrkonjic Grad, Republika Srpska, presao nekih 400km do tamo, i u povratku se desila havarija.

Na vecoj uzbrdici dao sam pun gas(motor je bio hladan), menjac je prebacio u prvu (automatik je) i posle par sekundi se cuo strasan udarac.

Kada sam izasao, svo ulje je bilo na putu, i dosta komadica metala. Auto sam odgurao do ujaka, i tamo je dosao neki majstor koji je potvrio ono sto je bilo ocigledno. Klipnjaca je probila blok.

Vec sam se pomirio sa tim, i preostaje mi kupovina motora.

E sad da li ima neko iz Mrkonjic Grada ili iz Banja Luke, ko bi mogao da mi pomogne oko nabavke i ugradnje motora?

Vidim da je clan Suki iz Mrkonjica?

Posto zivim u Novom Sadu da li je mozda lakse da se nadje motor u Srbiji, slep sluzbe mi traze oko 500 eura za prevoz auta do Novog Sada?

U pitanju je M54B25, dakle 2500 kubika benzinac.

Svaka pomoc ili savet je dobrodosao, hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Posto zivim u Novom Sadu da li je mozda lakse da se nadje motor u Srbiji, slep sluzbe mi traze oko 500 eura za prevoz auta do Novog Sada?

koliko tacno kilometara ima od ns do tvog auta?

Link to post
Share on other sites

hmmm...okrenucu par brojeva da vidim jel se moze sta napraviti...

ja sam iz Mrkonjica...ali zadnje 2 god zivim u Modriči.

Link to post
Share on other sites

ovako...

Motor moze lik nabaviti,nalazi se u Banja Luci...to ti je 55km prije mrkonica.

cijena motora je 1000€ a oko 1100€ sa ugradnjom...ko bi ugrađivao to neznam.

za ovu soluciju mozes kontaktirati

065 624 447 Ljubiša se zove lik

ako se odlucis za ugradnju u Mrkonjicu a da kupis ovaj motor u BL...jedini kompetentan covjek u MG kojeg bi ti preporucio je Zoran Ćelić zvani Zoćo...nemam trenutno njegov broj ali si u mg znaju gdje mu je radnja.

kod obadvojice reci da te preporučio Suki....

eto to je koliko ja mogu da pomognem.... :preved:

Link to post
Share on other sites

Na otpadu na Vučijaku imaš e39 registrovan na talijanskim tablicama, vozi ide ka metak, papiri uredni. Lik traži 1200 evra, znači kupićeš za 1.000 evra cijeli auto, znači motor, sjedala, lim, točkovi, upališ i vozi. U sasvim je solidnom stanju.

Mislim da je to možda najpametnije. Neznam koji je motor, mislim da je 2,5. Ja neki dan umalo da ga ne kupim, ali neznam koji će mi moj. Ima dosta opreme, klima itd.

Ako te interesuje, reaguj što prije, jer će biti razvaljen u kratkom roku. Ako te interesuje daću ti broj. A što se tiče ugradnje, najbolje je da nagovoriš Sukija. :D

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima,

nasao sam motor u Banja Luci, cena je 1000 eura.

Ugradnju i transport od Mrkonjca do Banja Luke bi uradio isti covek od koga kupujem motor, za 250 eura.

Znaci, sve ukupno 1250 eura.

Jos uvek nisam odlucio, ali najverovatnije da cu pristati.

Mislim da je to najbolje resenje, da isti covek sve uradi, e sad koliko ce to strucno biti, videcemo.

Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem, mnogo je kad tuku :).

Salim se, Klinik mi rece da je pre neko vreme prodao isto neki M54 za 1000 eura.

Suki je isto rekao da bi motor izasao oko 1000.

kako god, ja i dalje mislim da je 1000e za klot M54 mnogo nego je izgleda fora u tome sto i taj sto je uzeo od klinika nije imao izbor kao ni ti sad.

Link to post
Share on other sites

Ni ja ne kontam, ali nikako. Prodaje lik CIJELOG e39 za 1200 evra, na talijanskim tablama, registrovan. Prvo to je motor koji još vozi, znači, nije stajao par godina u njivi. Možeš da ga probaš dok je u drugom autu. Drugo, auto ima dosta opreme koja radi. Treće lim je u veoma dobrom stanju.

Kupiš auto, papiri su OK

Zamjeniš motor,

Sve ostalo: Limarija, šajbe, prozori, enterijer, trap, točkovi, mjenjač, klima, odvedeš na otpad - onaj što kupiju željezo i dobiješ 200-300 evra, minimum. Mislim, ako već nećeš da se cimaš. Naravno ovo se može ostalo prodati za minimum 700 evra. I to baš minimum.

Milslim, računica je jednostavna, al opet, jebeš pare, nek smo mi živi i zdravi. :preved:

Link to post
Share on other sites

vidi druze,za 1000eura ja cu ti odavde iz Beograda doneti do Banja Luke 2 M54 motora,pa jedan cemo ugraditi a drugi.....,ma za ove pare sto ti ovi traze ma i njega cemo nekako ugraditi pa makar i u gepek ako treba

mislim da ljudi malo preteruju,jbg 1000eura za go motor M54 znaci ja neverujem

Link to post
Share on other sites

Neso, jel mozes da mi posaljes broj od tog coveka sa Vucijaka, sto ima e39 na italijanjske table?

Jos uvek nisam nista odlucio, najpre da vidim jel taj italijan uopste M54B25.

Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, ja recimo kad sam razbio e34, vapio sam za strancem od milju evra, ali nije ga bilo.Pa smo sastavljali kako smo znali. Odrađeno je stvarno dobro, ali sada kad sve ovo znam, žalim što nisam ganjao stranca od dvije milje evra.

Sada kad vidjeh ovu tvoju problematiku, naravno pod uslovom da ti motor paše... nema tu razmišljanja, ostaće ti motor gratis.

Ako ti motor bude godio, a odlučiš se za nešto drugo, svakako te treba prebiti ko vola :pleasantry:

Stvarno bi bilo šteta da auto razvale. (iako sam se nameračio na volan).

Nemoj da te iznenadi što lik nema puno pojma o autima a vodi otpad. Samo traži da pročita koji je motor, i ako paše, put pod noge. :e30:

Link to post
Share on other sites

Bio ti je jedan i ondje u Drugovićima e39, razvaljen. Šta ja znam da sam na tvom mjestu, pokušao bih potražiti ovdje motor.

Vidi, ovdje u blizini doboja imaju neki aligatori što drže otpade, mnogo vole da ošišaju, ali nekad se i ubode.

Jedan otpad se zove "Formula" - nemaju fiksni tel, ali eto zato što sam gospodin čovjek, otići ću da vidim lično nisu puno daleko od mene.

Jedan se zove "Auto otpad kod bore na Sivši" Sivša Usora - imaju fiksni zovi informacije

Mogli bi imati taj motor. Ja lično nebi pristao na ništa preko 500 evra..

E sad, čuli smo šta kažu po forumima, sad telefon i zovi. Jesi li zvao Jovicu Puzigaću? Ima i onaj u Trnu što radi BMW, on ima i otpad...

Link to post
Share on other sites