Recommended Posts

drugari,ono sto znam jeste da se na nekim autima moze stelovati papucica kvacila,tj sajla da bi se podesilo koliko ce da odvaja lamelu.znam da je na bmw-u ( moj je E30 M10 ) kvacilo hidraulicno,znam da koristi isto ulje koje ide i za kocnice i rekao bih da ide i iz iste posude.ulje proveravam vec par dana i koliko vidim,ne gubim ga,gledao sam i gumice dole kod papucice,cine mi se suve,nisu masne,ali ono sto ne znam jeste,KAKO SE STELUJE KOLIKO CE PAPUCICA DA ODVAJA LAMELU I U KOJOJ TACKI CE HVATATI??? znam da je bolje da hvata uvek nize.vec par dana imam osecaj da mi kvacilo ne odvaja dovoljno i ako stisnem papucicu do kraja,rikverc mi krci kad ubacujem,a prva i druga se ne cuju,ali se oseti kao neki blagi udar koji se prenosi sa menjaca na diff kad pokusam da ubacim.to se desava samo na leru,u voznji sve izgleda normalno,brzine idu kao podmazane,nista ne skripi i ne udara,auto i dalje vuce kao sto je i do sad,nema osecaja proklizavanja lamele.POMAGAJTE DA OVO STO PRE RESIM,JER NE BIH DA PRE.....BEM LAMELU I KORPU. :( ne znam dal je bitno da napomenem,da sam pre mesec dana menjao oba nosaca na motoru i oba na menjacu,da to slucajno nije nesto pomerilo ili nesto nije leglo kako treba? :pilot:

Link to post
Share on other sites

jednom mi je neki lik rekao da se njima na kvacilu menjaju neke gumice??? zna li neko nesto o tome?

Link to post
Share on other sites

zvao sam danas bmw centar u NS,kazu da E30 ima 2 cilindra,jedan na menjacu dole,a jedan ispod papucice kvacila,onaj kod papucice sam gledao i suv je.gde se nalazi onaj drugi sto je na menjacu?

Link to post
Share on other sites

Imam ja jedan taj cilindar, donji, mogu da ti posaljem pa probaj

hvala,dogovorio sam sa majstorom da ga u petak nateram na kanal,pa da pogledamo i taj donji,pa ako je on,koja bi mu cena bila? da dodam,danas mi se desilo nesto cudno,auto mi je prilicno nizak,i posto sam parkirao na bankini,malo sam ga potkacio od dole,nista strasno,i nekim cudom rikverc je prestao da krci kad prvo usaltam u prvu,pa u rikverc,onaj blagi udar se vise ne oseti u prvoj,oseti se samo u drugoj??????? da ne treba da radi cekic malo od dole,mozda bude bolje :dance3: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Mislim da ti kvacilo ne odvaja dobro..?

to i ja mislim,zato me i interesuje,dali se to moze nastelovati i kako? ili je jedini nacin menjati cilindre?

Link to post
Share on other sites

problem resen,zamenjena oba cilindra,inace stari su se raspali,izluftiran sistem i brzine idu kao u sir,samo jos da priviknem,posto mi je kvacilo hvatalo prilicno nisko,a sad mi hvata odma pri vrhu :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

problem resen,zamenjena oba cilindra,inace stari su se raspali,izluftiran sistem i brzine idu kao u sir,samo jos da priviknem,posto mi je kvacilo hvatalo prilicno nisko,a sad mi hvata odma pri vrhu :pleasantry:

Pošto si popravio auto sad nema sekiracije nego reci ti nama koje su ovo cice što su ti se naslonile na haubu.

Link to post
Share on other sites

Pošto si popravio auto sad nema sekiracije nego reci ti nama koje su ovo cice što su ti se naslonile na haubu.

Prijateljice,a inace rade kao promoterke,a slike su slikane ispred diskoteke gde su imale promociju,ja mislim djus-votke,ili vec nekog pica,nije ni bitno :e30: :preved: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Zdravo svima,i ja sad imam isti problem,procitao sam celi post i znaci problemje kod mene taj cilindr na papucici kvacila,posto sam onaj na zvonu vec zamenio!

A kvacilo mi je bez i malog osecaja da moze da salta,samo osecam da je opruga dobra i vraca papucicu,neznam koliki je posao da se taj zameni?

Ako ne zamenim ja zamenice ga majstor :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...