KUPOVINA 318 e30


Recommended Posts

gledaj, pazi, vidi, delovi su jeftini i nisu. ako ides po njih u deltu nisu jeftini, amortizer kosta 50+ hiljada, negde drugde mozes da kupis sva 4 za te pare i da ostane. staklo retrovizora sa grejacem je 5500, bez grejaca na pijaci je 300 dinara. polovni delovi su dzabe. blatobrane, vrata, haube... mozes da nadjes kad hoces i gde hoces i to u boji, da se ne zlopatis sa farbanjem. motor ceo, sa poreklom mozes da zamenis za 200 eura i to da biras. za 300-500 mozes i azdaju neku da ubacis. menjaci, diferencijali i ostala sranja su takodje dzabe. u delti se to sada smatra oldtajmerom i u odnosu na proslu godinu sve je 20% skuplje. svakako je bilo preskupo.

ako je dobar primerak, ne treba ti puno para za odrzavanje, ako je lesina a verovatno jeste, po ceni, nece ti pomoci ni da imas svoju stampariju novca.

zajebi to odrzavanje i upoznavanje sa troskovima, vec majstora ili jos bolje, dva majstora pod ruku i gledaj kakav je. ako mozes nogama da zakocis kao kremenko, bez od njega. negde sam ispisao u trenutku inspiracije sve slabe tacke na kockici sto se tice limarije, pa potrazi.

sve to zajebes i kupis stranca za 500eura i imas sta neces!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

700e za kocku je malo, to su cene za krseve u 90% slucajeva, uzmi tu kocku podigni patos, skini plastike ispod prednjih blatobrana i zaviri u džepove, trulež sto posto, znam vozim kocke već nekoliko godina. Pristojnu kocku NEMOŽEŠ naći ispod 1500e, čak i primerci koji su skuplji i u njih imaš ulaganja, doduše sitnih ali ipak ulažeš. Već sam rekao kolegi sa foruma VEKTORU, skupljaj pare i kupi nešto što ćeš da voziš barem godinu, dve dana bez većeg ulaganja, mislim na limariju itd..., tih 700e koliko bi je platio i stisni se malo, skupljaj parice pa kupi nešto sređeno, kao što je recimo Nidžina kocka ili slično. Pričam iz iskustva, jebeš auto koji kupiš pa za par meseci kod limara, nisi se ni pristojno provozao..........Evo ja sam bez auta već nekoliko meseci, grizem, ujedam, nemogu da mrdnem nigde, uvek cimaj drugare ali neću da kupujem krš, kad skupim dovoljno bože zdravlja, pašće e30 ili e36 ili ko zna šta...ja sam " siroma čoek " skupljanje para ide sporo ali............

Link to post
Share on other sites

nzm videcu sta cu da napravim pa cu da vam javim i okacim slike ako ga budem kupio :)

O, NEEEEEE.......okaci slike pre nego sto ga kupis...i kada provozas....i kada ga pregledas sa majstorima

....

a inace, dobra je poslovica: "Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari" ....

Link to post
Share on other sites

negde sam ispisao u trenutku inspiracije sve slabe tacke na kockici sto se tice limarije, pa potrazi.

....

ako je siroki stop , mora da bude minimum 1987 godiste , limarija ti je odlicna na kockama ali kao i uvek zavisi kako je vlasnik vodio racuna , obavezno proveri zadnje dzepove , tu prvo popusta , klasika za rubove i sajtne i to je to

pumpa je nesto sto inace crkava na kolima koja se voze na plin , polovna ti je oko 40-50e , nemoj to nista da te cudi

motor kao motor.... dobri su ako se odrzavaju naravno , pogledaj gde baca ulje ( ako ga baca ) , nemoj da te saceka ugrejan auto vec totalno hladan da bi video kako se ponasa od samog starta ,provozaj ga da vidis kako ide , ima li trzaja , gusenja itd , ako auto ne radi na benzin , postoje odredjene stvari koje mogu biti neispravne a da to ni ne znas , kao sto su protokomer i lambda sonda

sto se rdje tice, ima par mesta koja su kriticna. dzepovi u gepeku iza zadnjeg tocka, gde stoji dizalica i na nekim modelima akumulator, zatim iznad desnog tocka, gde se nalazi neko sranje za isparenja benzina, zatim iza prednjeg tocka, stope za dizanje, ispod vozacevih i suvozacevih nogu, iznad desnog prednjeg tocka i tu se kod nekih modela nalazi aku, pragovi... nema kockice koja nije pomalo krenula na oviv mestima, narocito ako je lupana, a opet, skoro sve jedna jeste... dosta ovih mesta je zaklonjeno plastikama, tepisima, sundjerima i ako hoces da dodjes do njih, mora stosta da se skida. ne verujem da ce prodavac dozvoliti tako nesto. gledaj opste stanje, gde je farbana i kako, razlike u boji vrata, krova, blatobrana, zazore...

dalje, obavezno da provozas i da te provozaju u autu. dok vozis gledaj kako se ponasa automobil, vuce li na neku stranu, kakav je odaziv papucice gasa, ima li nekih stucanja, zastoja... kad kocis, opet, vuce li negde, krlja li, skripi, lomi... kako ide menjane brzina, lagano, tesko, smotas volan od kraja do kraja, opet krlja li nesto... u leru otovori haubu i sa suvozaceve strane poslusaj motor cuje li se jak metalni zvuk, kao sivaca masina. treba da bude tih i ravnomeran a ne da zveci i zvoni, ler takodje treba da bude ravnomeran bez podrhtavanja. kada te voze, sedi nazad i osluskuj pucketanja, krckanja, skripu, ciku, cuje li se zadnji diferencijal, lezajevi...

Link to post
Share on other sites

h

e da sad sam se setio koliko bi trebao da izdvojim za prenos i kasnije za registraciju ?

preneo sam moju kocku 1.6 90god pre neki dan.porez mi je izasao 3833 din plus sudska taksa 1040 plus nova saobracajna 32oo eto toliko za prenos a registracija mi je bila 24000 u aprilu

Link to post
Share on other sites

Druze moj,tako se nekupuje bmw.Verovatno ti je vec neko punio glavu (pre foruma) kako je bmw skup za odrzavanje,kako trosi ko ruski tenk,kako je ovo kako je ono.Svi ti koji su ti tako kenjali,a verujem da ih je bilo mnogo,ili nemaju pojma ili imaju problem sa glavom i nisu i niti ce ga kad voziti.Ko nevozi BMW,njemu isti strasno smeta.Sto znaci da kupujes nesto prema cemu imas puno predrasuda.

Pazi ti kupujes auto za 700e,za te pare meni bi bilo najbitnije da je auto registrovan(bar 3-4meseca) i da je u nekom pristojnom i voznom stanju.E a te price kolko ce ovo da kosta,kolko ono,to kad poteras ces da vidis,ali isto ti dodje za svaki auto.Dal je limarija losa,dal rade podizaci,ili nerade zmigavci,to nije bas bitno za te pare,jer realno za 700e mozes da kupis solidan italijanski skuter ili malo bolji lap-top.

Link to post
Share on other sites

Vise nije ni bitno sta mu radi a sta ne, auto je otisao... :)

Za te pare ces stvarno tesko da nadjes "dobru" kocku, ja sam recimo imao srece i uzeo stvarno perfektan mehanicki auto koji ima ulaganja u limariju ali minimalna s' obzirom na to koliko je placen, tako da, moze se desiti da i tebi naleti dobar primerak samo treba imati strpljenja!

Link to post
Share on other sites

Vise nije ni bitno sta mu radi a sta ne, auto je otisao... :)

....

ma nije bitan konkretni auto...bitan je princip

....

ovde se prica o autu iz '89. prodajne cene < 1000 eur

od sada cu krenuti radikalnije: s pitanjem "kolika ti je plata, koliku utedjevinu imas u kuci namenjenu za auto" i sl....

i zakljuckom : "dovoljno - nije dovoljno"

Link to post
Share on other sites

Jeste upravu si ljiljo... Auto koji je on gledao uopste nije bitan bitni su ostali koji toliko kostaju, kakve su ovo gluposti... Koji princip je bitan, molim te mi objasni jer ne razumem koji je tvoj problem??? Sto se tema ne zove POLOVNI AUTOMOBILI DO 1000e iz 80-ih godina, pa da polemisemo sta kome fali za te pare?

Link to post
Share on other sites

Gospodja Ljilja je danas zatvorila temu decku koji je hteo da menja nekog opela za neki bmw

Mucenik se sav uzbudjen registrovao na forum i otvorio topik, nadajuci se da ce mu neko pomoci,

a ona skoro da mu je napisala "brisi mali"

Kakav je to nacin?

Najstrozije osudjujem svaki vid ispoljavanja vidno subjektivnog stava moderatora i

propagiranje licnih interesa na forumu. tacka.

Danas sam ljut na gospodju Ljilju. tacka.

Link to post
Share on other sites

I ja sam primetio da je ta tema zatvorena,a lik se nalozio :D kao detetu cokoladu kad pokazes,nije bilo potrebe da se zatvori tema,kad je decko sav srecan dosao na forum da mu pomognemo,a sad mu je ubijena svaka volja za tim

Link to post
Share on other sites

tek sam se registrovao na forum, pomozite mi da prodam auto jer nemam dosta postova da postavim oglas.

decku je bilo hitno,jer je prsao za bmw-om

Link to post
Share on other sites

Mogao je da dobije neki pametan odgovor a ne da mu se zalupe vrata ispred nosa... Sta god bilo i ja mislim da nije uredu sto je tema istog casa zakljucana...

Link to post
Share on other sites

Gospodja Ljilja je danas zatvorila temu decku koji je hteo ....

Danas sam ljut na gospodju Ljilju. tacka.

Samo danas si ljut? O, pa ja sam onda dobra...Proci ce te brzo :)

.....

Hvala na misljenju i sugestijama....na zalost, ovaj put se ne slazem....

....

Ajmo dalje, vezano za temu...

..i bez obzira sto je konkretni auto prodat, i dalje mislim da je prica korisna za nekog drugog koga “muci” slicna dilema…

Link to post
Share on other sites

ma ljudi samo opusteno auto je prodat mozda naleti neki drugi ovde ste lepo objasnili i napisali na sta treba da se obrati paznja prilikom kupovine i verovatno ce mnogima biti od koristi kao sto ste i prikazali kako bi to ogrzavanje izgledalo sa nekim polovnim ili mozda nekim kineskim delovima i za razliku od toga u delti sa verovatno originalnim delovima ...tako da ne vidim u cemu je problem ...

Link to post
Share on other sites