Ima nesto sto ne znam sta je!


Recommended Posts

Prestao da mi radi onaj ton za upozorenje. Skinem onaj tapacir iznad vozacevih nogu misleci da je tamo zvucnik. U tapaciru, u pravcu leve noge ima neka budza ali na nju dolazi previse zica da bi bilo zvucnik. Verovarno ima jos neku ulogu. KOJU? E, pored nje jos jedna buzda sa cini mi se dve zice i plasticnim crevom providnim. Interesuje me cemu to sve sluzi. poz

Link to post
Share on other sites

Ta dva dzeka i jesu za zvucnik :) za pistanje

samo, sta ce mu toliko zica :prankster2: Mora biti tu jos nesto. I ona budza pored sa crevom nemam pojma sta je. (samo da nije marjanova) :preved:

Link to post
Share on other sites

Ta budza se zove gong i ne sluzi samo za gongiranje kad das kontakt,vec je povezana sa bord kompjuterom,kad bord neradi kako treba zbog npr skidanja klema itd onda ne radi gong,resetuj board i proradice.

Link to post
Share on other sites

Nemam board nego samo sat i termometar (sa dva reda). Ako je taj sepavi board, kako da ga resetujem? Nisam skidao kleme ali mi se bio ispraznio akumulator, isti mu djavo. Da je samo gong, zujalica, zvucnik, nebitno bilo bi dovoljno samo dve zice. Ovde ih malo vise pa ne znam da li to ima jos neku funkciju. poz

Link to post
Share on other sites

Nema veze sto ti je board sa 2 reda,nasteluj mu ponovo vreme i datum i proradice ti gong,i on sluzi jos i za obavestavanje o tacnom vremenu tj na minut od celog sata on te upozori sa 3 bip-a,a i za temperaturu.

Link to post
Share on other sites

Proradio gong. Treci put skidao tapacir, raskacio budzu i otvorio. Unutra je stampana ploca i mali zvucnik 0.5W 8 oma. Proverim zvucnik kad on vrisnuo. Izvadim iz malog radia drugi zvucnik i stavim (mozda ovo jos nekom posluzi) . Radi. Bunilo me sta ce toliko zica medjutim kad sam ga otvorio sve je bilo jasno. Samo jos uvek ne znam sta je ono pored gonga. pozz

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To pored gonga je mali vakuum aparat, mada mi je slika malo mutna ali treba da je to, mislim da dolazi dzek na njega sa dve zice. Ako je tako, on uvlaci vazduh, mislim da premerava temp, ima malu diodu na vrhu kada ga skines, cesto se zaprlja pa onda zna da pomalo sisti jer od prljavstine nema dobar protok. Povezan je sa klimom, meri temp, a zasta koristi taj podatak veze nemam. Kod automobila kojima je panel klime sa potenciometrima to za premeravanje vazduga se nalazi u samom panelu, ima mali ventilator koji uvlaci vazduh i meri temp. Nadam se da sam ti malo resio misteriju :)

Link to post
Share on other sites