BMW planira m5 diesel


Recommended Posts

buducnost su hibridi i elektro motori.Ovom novom m5 su smanjili drasticno potrosnju jer ko ce da ga kupi kad za iste pare imas neki elektro koji trosi 2.5l benzina a ide isto!To je razlog i ovom dizelu

Link to post
Share on other sites

Ključna reč u celoj priči je da BMW "planira" M5 sa dizel motorom, što ne znači da će ga stvarno i napraviti. Ja iskreno verujem da sigurno neće otići baš toliko daleko, ali me ipak ne bi iznenadilo jer nova vremena i okolnosti nameću nove trendove, ko ih prati u igri je, ko ne ispada iz igre. U svakom slučaju, bilo bi interesantno videti kako na Nurburgringu taj auto izleće iz svake krivine kao iz praćke sa 900 Nm i xDrive pogonom :dirol:

Ponavljam, ovo je ipak samo u domenu spekulacija a BMW je u prošlosti mnogo toga "planirao" pa nije realizovao u praksti, poput recimo modela M8, uvodjenje u proizvodnju serija 4 i 9, ili na primer prednjeg pogona za Seriju 1.

BMW je lider u prodaji u premium segmentu i konkurencija stalno smišlja nove načine i traži put da ga svrgne odatle, pa ne bi bilo nemoguće da će BMW biti primoran na ovakav potez pre nego što će to biti njihova volja. Realnija je mogućnost da recimo Mercedes izadje prvi sa nekim AMG dizelom vrhunksih performansi, ili da Audi "izbaci" seriju RS6 sa TDI motorom, u kojem slučaju će BMW morati da "isparira" konkurenciji jer bi se u suprotnom to smatralo njegovom slabošću pored činjenice da bi takvi rivalski diozel modeli preoteli deo "kolača" modelu M5 na tržištu, koliko god to zvučalo nerealno. Nismo svi normalni, ima i onih koji bi radije AMG ili M na naftu... <_<

Link to post
Share on other sites

С обзиром да студирам економију реченица " ко их прати у игри је, ко не испада" објаснила све! Реалност је једно, а наше жеље друго, НАЖАЛОСТ :(

Link to post
Share on other sites

Sve je to uredu dizel osvaja svet ali mislim da ja bespotrebno ici u M sa dizelom jer takvi kupci nekupuju da bi malo manje potrosili . Licno mislim da je to neka buva jer ja kada bih to radio iskoristio bih V8 iz 745d a ne 3,0 d sa tri turbine . Mislim da nema nista od toga .

Link to post
Share on other sites