m3 e36 3.0 na plin


Recommended Posts

recimo oko 2000+ evra

Da imam M-a i dovoljno para, ugradio bi mu takvo direktno ubrizgavanje gasa i drao one sa serijskim M-om, i uzivao jos vise u njihovim izrazima lica :lol:

samo jedn mala ispravka...

to na shta ti mislish to nije DIREKTNO UBRIZGAVANJE vech samo UBRIZGAVANJE ali u technoj fazi

e a kada budu ubacili i direktno ubrizgavanje plina u serijsku proizvodnju e tada che svi ovi shto se ne slazu sa plinom postati njegove pristalice :) :lol:

dobro bre ljudi zar stvarno niko nema bolji odgovor???

Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sve ja to razumijem,nemam ja nista protiv plina,sutra bi ga ugradio u neko auto ali u e36 M3???Pa mene bi to blam bilo!Vozis M-a,vrhunac Bavaraca,status simbol od preko 300ks pa ces malo na plin da ti ne potrosi puno...daj ne sprdaj te se...ispast ce da je bolje bilo da su ga napravili na plin a ide...ja shvatim covijeka kad jedva kupi bmw-a a to mu je zivotna zalja,od usta odvaja da ga kupi pa mu je svaki litar bitan da ustedi malo...to ok...ali oces da vozis i odrzavas 321ks i M-a...plati pa se klati...ili neka uzme 318is-a pa nek ugradi plin i voza se po cijele dane!

ps:ovo za vozace,hvala Bogu da je tako...ko zna zna a ko ne zna ima da uci!!!

i ja sam skroz uz tebe

Link to post
Share on other sites

ako bi birao izmedju Ma koji SAMO ide na plin i Ma koji samo ide na benzin i da mi to sve neko drugi placha bez razmishljanja bi uzeo ovoga na plin

1. bezbedniji je

2. vecha snaga

3. duzi vek motora

4. ekoligija (za nju mi se u principu bas j... ali eto neka je na spisq)

Link to post
Share on other sites

DA DA veca snaga kako da ne

da da samo nek oni čekaju jaču snagu na plin i nek se blamiraju pričom ako ikda budu imali M-a da ga voze na plin i čekaju dedamraza da bi mogli da deru one u fabričkim M-ovim

Link to post
Share on other sites

ako bi birao izmedju Ma koji SAMO ide na plin i Ma koji samo ide na benzin i da mi to sve neko drugi placha bez razmishljanja bi uzeo ovoga na plin

1. bezbedniji je

2. vecha snaga

3. duzi vek motora

4. ekoligija (za nju mi se u principu bas j... ali eto neka je na spisq)

1.ovaj obicni nije ni malo bezbjedan

2.veca snaga???

3.M na benzin ima bas kratak vijek motora

4.ekologija???

Link to post
Share on other sites

1.ovaj obicni nije ni malo bezbjedan

2.veca snaga???

3.M na benzin ima bas kratak vijek motora

4.ekologija???

neka fina su to razmišljanja nemoj mu kvariti :)

Link to post
Share on other sites

ovaj nema vecu snagu na plinu, ali postoji uredja koji dize snagu motora na plinu.na turbo motorima i do 10%

kad bi mogao da biram, i ako ne placam ja gorivo, ako ima ovaj uredja sto dize snagu onda bi uzeo na plin, ako nema taj onda naravno benzin

i stvarno bi pre vozili dizela nego plin?

Link to post
Share on other sites

smesno jbt. pristalica sam dobre bezbedne voznje i plina ni u jednom autu .jos kad cujem da ide bolje na plin obesio bi se a jos kad vidim da ce da prave seriske automobile na plin usro bi se .. duzi vek motora ...poznato je da su nemci razvijali tehnologiju plina jos od pamtiveka ali ( gasnie komorame plinski upaljaci itd :) ..)nikad do sada nisu stavili u neki seriski auto... npr takav auto ne bi imao sanse da se vozi u svajcarskoj i u nekim drugim zemljama a kamoli da predje granicu sto je manje bitno .kao drugo plinom se jako narusava balans samog automobila,performanse.onda nije ni bezbedno ...pogotovu racunajuci gde je ugradjivano ... uvek mi smesna prica oko plina ...jedino sto moze da posluzi plin da se kurcis svaki dan i budes vidjen u autu(ako nemas kinte)i sad ti si kao faca ima se moze se ... a i to me zabole vozio bi ga pre jednom nedeljno al bi znao da mu iscupam svaki konjic oktan i teram do limita njegovih performansi za sta je napravljen taj auto(i bilo bi mi 10000 puta bolji osecaj nego da ga teram svaki dan na plinu) ...

Link to post
Share on other sites
Da imam M-a i dovoljno para, ugradio bi mu takvo direktno ubrizgavanje gasa i drao one sa serijskim M-om, i uzivao jos vise u njihovim izrazima lica B)

Ja bi ovo voleo da dozivim, ali stvarno dajte neki clip da vidim to cudo od plinskog uredjaja, ne zanima me snaga i ostalo samo ubrzavanje, pa i moja baba zna da digne pritisak turbine i doda snagu na turbo motoru, ja licno nisam video da ni jedan auto bolje ide na plin nego na benzin (naravno da je na benzin sve ispravno i ustelovano posto dosta njih i ne zna da mu je auto polu neispravan na benzin jer voze na plin otkako su ga ugradili) a bilo je gomila onih koji su se kurcili i kleli kako na plin zakiva :lol:

I da imam plin u svom autu kao sto nemam ne verujem da bih ga po gradu upotrebljavao jednostavno ne volim ga pa to ti je... :)

Mogli bi adminovi da splituju temu, nema smisa da uporopastimo decku temu o autu ili neka on otvori novu !

Link to post
Share on other sites

AC Shnitzer je izbacio model baziran na BMW-u serije 3 kupe koji koristi LPG (TNG). U ovom kupeu se nalazi V10 motor iz modela M5 i M6, ali izmenom izduvnog sistema i reprogramiranjem kompjutera se dobila snaga motora od 552 KS. Ubrzanje ovog autommobila je 4.5 s do 100km/h, dok do 200km/h ubrzava za 13.9 s. Maximalna brzina je 320 km/h. U fabrici kazu da nema nikakve razlike u voznji na benzin ili na plin, nema gubitka snage ili dinamike u voznji. U automobilu postoji sequent uredjaj i koristi bocu od 80L. Najavljena cena automobila je 198 000 eur. Auto ce debitovati na Frankfurtskom salonu. Sve ove informacije su deo zvanicnog saopstenja ove tjunerske kuce.

Jos informacija na AC Schnitzer GP3.10

IPB Image

Pa breee... Uputstvo za majstore: Gore navedeni tekst prochitati tri puta pazljivo pa onda prozvati ludake iz Ac Shnitzer-a da nemaju pojama shta je dobro za Bmw-eov M. Mozda shvate da greshe pa poshalju jedan model iz gore navedenog teksta u znak izvinjenja znalcima kakvi ste vi vec,a vi majstori stuchnjaci,doktori poklonite isti meni,jer je vama naravno ispod chasti "M" sa plinom, da ga slatko teram na plin uz ovo traljavo ubrzanje samo zato shto ipak mislim da su ti ludaci iz malopre pomenute kuce jedni od najboljih ako ne i najbolji tjuneri za BMW vozila

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=911

http://videos.streetfire.net/video/aacf938...9f600754d70.htm

Majstori breee... Trokira jel tako... :)

Link to post
Share on other sites

ma di teras brej uporedjues projekat AC Shnitzer i projekat ovoga M -a e36 sa sa budzetom ugradnje plina od 1000 evra ..no cooment smej i šala

Link to post
Share on other sites

pazi kad bolje teme skoro nije bilo

ja jednostavno nemam vishe snage... (shto bi vi rekli: ko plin a?) :)

stvarno mi je zao...

sve ovo shto sam ja poqshao da priblizim malo je ustvari zasnovano na chinjenicama a ne na "chuo sam negde"

@dzolaja

Čemu velika kubikaža npr.525i ako stavite plin i ponaša se kao 520i ,bolje uzmete 520i i vozite se kao čovek a još imate i manju registraciju ili 320i sa plinom je isto što i 318i bez (ja sam išao tom teorijom pri kupovini auta)

Izvini druze bez ljutnje, ali ja nisam cho gluplju teoriju pri qpovini auta

@Misko

ček a gde je paktreger nemoj mi ga od kuke odvajati

postoji i karavan i paktreger na Movima

@Bane 318is

DA DA veca snaga kako da ne

evo Bane i za tebe neshto:

http://www.vialle.nl/home.html

@BMW E36 POWER

1.ovaj obicni nije ni malo bezbjedan

2.veca snaga???

3.M na benzin ima bas kratak vijek motora

4.ekologija???

1. svaki je bezbedniji od benzina

2. naravno, vecha snaga

3. ne znam koliki mu je vek na benzinu ali na plinu je SIGURNO duzi

4. svaki motor na plin ima manji CO u odnosu na benzin

@gadafi

smesno jbt. pristalica sam dobre bezbedne voznje i plina ni u jednom autu .jos kad cujem da ide bolje na plin obesio bi se a jos kad vidim da ce da prave seriske automobile na plin usro bi se .. duzi vek motora ...poznato je da su nemci razvijali tehnologiju plina jos od pamtiveka ali ( gasnie komorame plinski upaljaci itd smile.gif ..)nikad do sada nisu stavili u neki seriski auto..

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_E34

pogledaj poslednju 5icu koju su nemci napravili

(dodushe, nije u pitanju plin nego metan ali...)

@Transporter

I da imam plin u svom autu kao sto nemam ne verujem da bih ga po gradu upotrebljavao jednostavno ne volim ga pa to ti je...

odgovor si dao nagadjanjem jer plin nemash

a odgovor na to nagadjanje je: tek bi ga u gradu koristio

a temu nechemo josh da zatvaramo, nije fer prema ostalim ljudima koji hoche neshto i da nauche :lol:

Ne zelim nikoga da uvredim ovde samo hochu sebe da opravdam

i stvaaaaaarno bi hteo vec jednom da chujem razlog na koji che svi rechi: eto, zbog toga, toga, i toga plin nije ni za q.

Link to post
Share on other sites

priznajem plin samo ako izadje iz M odelenja poznate nama marke ,a sto se tice Shnitzera i taj se gusi nesto zaebava trokira :lol: pa zvali nekog naseg srbina iz gasne stanice 55 da im pomogne oko projekta ...

pazi kad bolje teme skoro nije bilo

ja jednostavno nemam vishe snage... (shto bi vi rekli: ko plin a?) B)

stvarno mi je zao...

sve ovo shto sam ja poqshao da priblizim malo je ustvari zasnovano na chinjenicama a ne na "chuo sam negde"

@dzolaja

Čemu velika kubikaža npr.525i ako stavite plin i ponaša se kao 520i ,bolje uzmete 520i i vozite se kao čovek a još imate i manju registraciju ili 320i sa plinom je isto što i 318i bez (ja sam išao tom teorijom pri kupovini auta)

Izvini druze bez ljutnje, ali ja nisam cho gluplju teoriju pri qpovini auta

@Misko

ček a gde je paktreger nemoj mi ga od kuke odvajati

postoji i karavan i paktreger na Movima

@Bane 318is

DA DA veca snaga kako da ne

evo Bane i za tebe neshto:

http://www.vialle.nl/home.html

@BMW E36 POWER

1.ovaj obicni nije ni malo bezbjedan

2.veca snaga???

3.M na benzin ima bas kratak vijek motora

4.ekologija???

1. svaki je bezbedniji od benzina

2. naravno, vecha snaga

3. ne znam koliki mu je vek na benzinu ali na plinu je SIGURNO duzi

4. svaki motor na plin ima manji CO u odnosu na benzin

@gadafi

smesno jbt. pristalica sam dobre bezbedne voznje i plina ni u jednom autu .jos kad cujem da ide bolje na plin obesio bi se a jos kad vidim da ce da prave seriske automobile na plin usro bi se .. duzi vek motora ...poznato je da su nemci razvijali tehnologiju plina jos od pamtiveka ali ( gasnie komorame plinski upaljaci itd smile.gif ..)nikad do sada nisu stavili u neki seriski auto..

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_E34

pogledaj poslednju 5icu koju su nemci napravili

(dodushe, nije u pitanju plin nego metan ali...)

@Transporter

I da imam plin u svom autu kao sto nemam ne verujem da bih ga po gradu upotrebljavao jednostavno ne volim ga pa to ti je...

odgovor si dao nagadjanjem jer plin nemash

a odgovor na to nagadjanje je: tek bi ga u gradu koristio

a temu nechemo josh da zatvaramo, nije fer prema ostalim ljudima koji hoche neshto i da nauche :)

Ne zelim nikoga da uvredim ovde samo hochu sebe da opravdam

i stvaaaaaarno bi hteo vec jednom da chujem razlog na koji che svi rechi: eto, zbog toga, toga, i toga plin nije ni za q.

daj bre neka zvanicne podatke potkrepi to malo dokazima da je bolji plin..ja samo znam da je bolji ako hoces samo za dz da se vozis a usput imas pun q problema kad pocne da se kvari i ode ti na kraju makina u djavola ...i nista drugo

haha nije plin nego metan wow

:)

:)

pobedio si odustajem lepo si rekao da zelis sam sebe da opravdas

pogledaj malo gas sekciju :)

Link to post
Share on other sites

Izvini majstore.. doktore.. znalche.. B) vidim i ti si istog mishljenja da "M" i plin ne idu.. :) :) e36 M3 i soma evra ili malo jache za plinski uredjaj ishlo bi kod mene .. :) A ovi ostali shto ni pod razno ne spajaju plin i "M",ne bunim se moze i ovaj e 36 na dar meni neznalici chisto da se uverim da to ne ide bre.. :lol:

Link to post
Share on other sites

jedini plin koji ce da moja benkica podnosi ce da bude NOS a ovo sta mi mama kuva na to nece nikad pokretati moj bmw da me je brigalo auto koje ce manje da trosi bio 324d a ne 320 a uskoro 325 tako da...

ovo je moje misljenje a svacije postujem ko voli nek izvoli

Link to post
Share on other sites

neki ne shvataju da su to visokobudzetni projekti a ne kao kod nas sto mozes da zavrsis plin za 200 - 300 evra .fakat aj da se tesimo i opravdavamo sami sebe ...bezveze .jednostavno je bolje reci vozim se za dz i to je to..samo tu moze neko da zavidi malo ...ali o5 kad krenu problemi na plinu sve se to nadoknadi tako da smo svi na istom ...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.