m3 e36 3.0 na plin


Recommended Posts

@Gadafi

...jedino sto moze da posluzi plin da se kurcis svaki dan i budes vidjen u autu(ako nemas kinte)i sad ti si kao faca ima se moze se ... a i to me zabole vozio bi ga pre jednom nedeljno al bi znao da mu iscupam svaki konjic oktan i teram do limita njegovih performansi za sta je napravljen taj auto(i bilo bi mi 10000 puta bolji osecaj nego da ga teram svaki dan na plinu) ...

pa sad...u prvoj varijanti bi "bio vidjen" u autu svaki dan a u drugoj varijanti samo jednom nedeljno..a preostalih dana bi se vozio..sta? tramvajem? i bio vidjen u tramvaju? pozz

Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Transporter

I da imam plin u svom autu kao sto nemam ne verujem da bih ga po gradu upotrebljavao jednostavno ne volim ga pa to ti je...

odgovor si dao nagadjanjem jer plin nemash

a odgovor na to nagadjanje je: tek bi ga u gradu koristio

Nemam ga u BMW-u naravno ali imam u caltovom autu, ortak ima 2.0 24v u e36 auto kao casa a na plin ide kao kesa na vetru, ustelovan kako treba i jedan od skupljih sequent uredjaja, komsija imao 735 sa plinom i vecito se maltretirao sa njim vise visio po servisima nego kuci i ima jos primera gde su letele haube na automobilima od 20-30.000e zbog tamo ko zna cega oko plina, zatim trokiranja u voznji, vreglanja po minut i jace, pucanje auspuha, razletanje lonaca, smrada u autu i oko njega itd....

A sto se tice voznje po gradu pa nema nista boljeg od malih ulicica i raskrsnica, onda kruznih tokova i tako tih lokacija gde ne mogu a da ga ne nabodem sa jedno 4500 rpm pa do 7000 na plin to nije moguce, bar ne tom brzinom i snagom, uvek sam bio za poredjenje mog 2.5 motora i nekog 2.5 na plin koji tvrde da ide na plin da ubija, eto cekam poziv :)

Link to post
Share on other sites

pa sad...u prvoj varijanti bi "bio vidjen" u autu svaki dan a u drugoj varijanti samo jednom nedeljno..a preostalih dana bi se vozio..sta? tramvajem? i bio vidjen u tramvaju? pozz

alternativa biciklo, al mu je ispunpana zadnja guma .kad napumpam dam ti edan krug :lol: oko zgrade.ma makar i peske jer nije plin za mene B) a bolje i da budem vidjen u tranvaju nego na gasnoj stanici kako u M-a sipam plin .... bruka keve mi :)

Link to post
Share on other sites

ljudi ne sprdajte se .... ovaj topic treba da ide pod kljuc, i da se brise u sto skorijem roku... da procitaju ovo ljudi iz ///M odjeljenja iz fabrike BMW smijali bi nam se.... chu na ///M-a plin......

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, sta cu sve procitat.... pa ja bi uveo u zakonu da ko ugradi plin na ///M-a, dobije dozivotnu robiju u korist fabrike BMW....

Link to post
Share on other sites

pridruzujem se gadafiju i tramvaju :)

imate i moj glas :lol:

@Gadafi

...jedino sto moze da posluzi plin da se kurcis svaki dan i budes vidjen u autu(ako nemas kinte)i sad ti si kao faca ima se moze se ... a i to me zabole vozio bi ga pre jednom nedeljno al bi znao da mu iscupam svaki konjic oktan i teram do limita njegovih performansi za sta je napravljen taj auto(i bilo bi mi 10000 puta bolji osecaj nego da ga teram svaki dan na plinu) ...

pa sad...u prvoj varijanti bi "bio vidjen" u autu svaki dan a u drugoj varijanti samo jednom nedeljno..a preostalih dana bi se vozio..sta? tramvajem? i bio vidjen u tramvaju? pozz

ok je ljiljo to sto kazes ali ako nema para za gorivo neka kupi 316 i nek mu ugradjuje sta oce a ne da skrnavi sveto slovo M

i da jos nesto ako hoce da stedi neka uzme dizela

avaj jebi ga treba se otvoriti 4 glave za registraciju plus skupo odrzavanje

ljudi ne sprdajte se .... ovaj topic treba da ide pod kljuc, i da se brise u sto skorijem roku... da procitaju ovo ljudi iz ///M odjeljenja iz fabrike BMW smijali bi nam se.... chu na ///M-a plin......

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, sta cu sve procitat.... pa ja bi uveo u zakonu da ko ugradi plin na ///M-a, dobije dozivotnu robiju u korist fabrike BMW....

i dozivotnu zabranu prilasku BMW-u a o posedovanju i da ne pricamo

pa za koji qrc kupuje M ako mu je gorivo problem

i definitivno ovo treba pod kljuc jer ovde neki serviraju neke nebulozne podatke koji nisu potkrepljeni apsolutno ni sa cim osim nekim njihovim misljenjima

Link to post
Share on other sites

Jesam za plin i uskoro cu verovatno i ja da stavim sekvent, ali ko kupi M-a verovatno ga kupuje da bi ga vozio pun gas pa stoga i netreba plin na M-a, bar bi ja tako da ga imam a pored njega bi verovatno imao neki 318 sa plinom i vozio bi se udobno i jeftino, e sad kako su nasi majstori stvarno extra cisto sumnjam da mogu da naprave da na plin ide bolje nego na benzin. Opet ne razmisljaju svi isto pa iz tog razloga neko vozi na plin a neko ne. Da nam situacija u drzavi nije takva kakva jeste prinudjeni smo da vozimo na plin ako zelimo da uzivamo u carima BMW-a i verujem da taj M sa plinom ide bolje od bilo kog 325 na benzinu pa makar bio i chipovan. Ne zaboravite da sekvent radi sve preko svog kopmjutera u komunikaciji sa automobilskim i te price da nemoze da puni preko 5000rpm nisu tacne. Softverski se ogranicava na 5000 rpm i zato se tako cini. Sve se to resava malo vecim diznama i promenama na softveru. Naravno krs poljski uredjaji to nemogu ali zato BRC jeste u stanju da sve to isprati tako da taj M ide isto kao i na benzinu, mozda za neku nijansu slabije, sve sto ima na benzinu ima i na plinu samo jos ima vise para u novcaniku.Opet kazem ne bih stavljao plin u M-a jer nece ici bolje i kada bi vec imao para za M-a imao bih onda i za neki 318, ali opet to je moje misljenje. Covek misli da mu se vise isplati da vozi na plin i tako je uradio, vozi M-a i to svaki dan i uziva u njemu.

Link to post
Share on other sites

Samo da dodam i pojasnim, mada nikom necu promeniti ocigledno zacementirana misljenja, povecanje snage na plin nije moguce ugradnjom sekvencijalnog uredjaja, nego drugog, naprednijeg i najmanje duplo skupljeg uredjaja.

Link to post
Share on other sites

(taj lik treba pod kljuc) ne znam dal je pod kljuc tema ili ne ali je velika bruka i sramota sta nam se desava ...i kako mozemo da oskrnavimo sve prave stvarii i jos kazemo da smo ucinili dobro delo,potkrepljujemo nekim

nama povoljnim alternativnim činjenicama i kao

jako nam je dobro ...to vam je isto poredjenja radi, dva kontrasta ne idu u isto vreme kao toplo i hladno,slano i slatko, bele carape na nekom odelu,zapasane trenerke u farmericama ,M36 i plin....ovo je pitanje etike morala , kulture .....jednostavno ne ide..al nadam se proci ce ta kultura

trend plina :) kada osvanu lepsi dani

a do tada se povlacim iz ove tematike u tamni kutak svoje sobe i strajkovacu gladju 5 minuta uporedo odati pocast za pokoj duse doticnom M-u jednim minutom cutanja i stidecu se na racun drugih 3 sekunde ,kasnije napicu se :lol:

a za ostale ne-istomisljenike pozelecu da postanu pravi vitezovi i da tretiraju svoje argele(pogotovu sa M znakom) kako dolikuje .

zato gospodo podignimo caše i nazdravimo

M je stil i nacin zivota

amen

Link to post
Share on other sites

(taj lik treba pod kljuc) ne znam dal je pod kljuc tema ili ne ali je velika bruka i sramota sta nam se desava ...i kako mozemo da oskrnavimo sve prave stvarii i jos kazemo da smo ucinili dobro delo,potkrepljujemo nekim

nama povoljnim alternativnim činjenicama i kao

jako nam je dobro ...to vam je isto poredjenja radi, dva kontrasta ne idu u isto vreme kao toplo i hladno,slano i slatko, bele carape na nekom odelu,zapasane trenerke u farmericama ,M36 i plin....ovo je pitanje etike morala , kulture .....jednostavno ne ide..al nadam se proci ce ta kultura

trend plina :) kada osvanu lepsi dani

a do tada se povlacim iz ove tematike u tamni kutak svoje sobe i strajkovacu gladju 5 minuta uporedo odati pocast za pokoj duse doticnom M-u jednim minutom cutanja i stidecu se na racun drugih 3 sekunde ,kasnije napicu se :lol:

a za ostale ne-istomisljenike pozelecu da postanu pravi vitezovi i da tretiraju svoje argele(pogotovu sa M znakom) kako dolikuje .

zato gospodo podignimo caše i nazdravimo

M je stil i nacin zivota

amen

zivio govornik

Link to post
Share on other sites
Misko ne peglaj se sa njima,kome ti ovde da objasnis neke stvari!

ma brate vidim i ja ali M kao auto kao institucija mi je slaba tačka i ispizdim kad čujem kako ljudi lako pljunu na to slovo

(taj lik treba pod kljuc) ne znam dal je pod kljuc tema ili ne ali je velika bruka i sramota sta nam se desava ...i kako mozemo da oskrnavimo sve prave stvarii i jos kazemo da smo ucinili dobro delo,potkrepljujemo nekim

nama povoljnim alternativnim činjenicama i kao

jako nam je dobro ...to vam je isto poredjenja radi, dva kontrasta ne idu u isto vreme kao toplo i hladno,slano i slatko, bele carape na nekom odelu,zapasane trenerke u farmericama ,M36 i plin....ovo je pitanje etike morala , kulture .....jednostavno ne ide..al nadam se proci ce ta kultura

trend plina :) kada osvanu lepsi dani

a do tada se povlacim iz ove tematike u tamni kutak svoje sobe i strajkovacu gladju 5 minuta uporedo odati pocast za pokoj duse doticnom M-u jednim minutom cutanja i stidecu se na racun drugih 3 sekunde ,kasnije napicu se :lol:

a za ostale ne-istomisljenike pozelecu da postanu pravi vitezovi i da tretiraju svoje argele(pogotovu sa M znakom) kako dolikuje .

zato gospodo podignimo caše i nazdravimo

M je stil i nacin zivota

amen

u pravu si skroz prijatelju i ja se povlačim

bar da ostane malo dostojanstva tom svetom slovu M i da ne gledam kako pljuju po njemu

Link to post
Share on other sites

i kod nas ima majstora koji onosto ugradjuju(lovato,brc, zavoli...) ugrade kako treba.sto se tice da iza toga ne stoje velika ulaganja i strucni ljudi nije tacno.iza tih uredjaja stoje velike svetske firme koje su ga razvile.

na plin auto moze da ide brze to je dokazano.plinu treba manja kolicina vazduha, nego benzinu.cak i na prostim uredjajima to moze da se postigne ali nema bas neke svrhe.kad sam ugradio u svoj prvi auto plin, auto je podivljao.drasticno je bolje isao, ali je trosio 25l, a kad se sve ustelovalo i radilo kako treba, auto je trosio 13l i osetno slabije isao nego na benzin.

kod ovih jeftinih uredjaja se gubi dosta, ali se oni ugradjuju na starija kola.i kad pogledamo npr. kockicu 324d i 325i na plin.sta bolje ide?

a ovaj plin sto je na M3 je dobar i on gubi minimalno snage, ali gubi, ali i u svakom trenutku moze da se vrati na benzin..ne znam da li bi licno ugradjivao plin u M-a, to zavisi od mnogo stvari.ali decko ovaj vozi svaki dan i sto ne bi stedeo mesecno gomilu para.

Link to post
Share on other sites

zivjeli M i benzin...sve ostalo moze na plin...

ljiljo:ovaj M izgleda dobro ocuvan sa slike...sad cijena varira od stanja auta ali dobar M mora dobro da se plati...pa recimo neka sredina kod nas da ista valja oko 8000e pa nadalje...ja sam nasao jednog u extra stanju za 15 000e odje u CG...

Link to post
Share on other sites

Podrzavam Babica i Gagu instruktora

Hvala brate,hvala :) Znachi zakljucak ove priche je da je bolji trandza od "M"-a i da je bolje gledati u njega nego ga voziti svaki dan i uzivati u njemu pa makar i na plin i da je jako teshko kada ti neka lozana stane na crtu prebaciti sa plina na benzin pa iskoristiti sve konje i to,mada kako bi ono:ne bije boj svijetlo oruzije vec.. Ma drugari ja bi terao "M"-a i na balegu,lichno bi ga punio samo da mogu da ga teram svaki dan po ceo dan,i na istima bi drao vozachke znalce i trkache,mahao bi ovima u trandzi i na bajsu,ma preselio bi se u njega.. ali dobro.. Ne znam,shta cu.. i ne volim BMW,pogotovo "M" pa eto.. :lol: Nemam "vremena" za isti,a vreme je.. B)

Link to post
Share on other sites

Ovo bi moglo da se organizuje glasanje, da vidimo sta ko voli i kako razmislja.

Pitanje je, sta biste radije vozili?

1. M3 sa 300ks koji ide na benzin

2. M3 koji ide na plin i ima 400ks

Uzeti u obzir da tankanje tih fekalija moze da se izvrsi podjednako elegantno kao tankanje benzina.

Ne obrazlazite, samo kazite 1. ili 2.

Link to post
Share on other sites

najradije bi obrisao ...... ali svako ima pravo da se izjasni ,,,,, samo bez vredjanja i svadjanja ......

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.