BMW 325ix vs Lada NIVA


Recommended Posts

Ok. Pričate o besmislenim namenama apsolutno nepotrebnim normalnom čoveku za normalnu upotrebu.. Za mene kao i za 99% ostalih korisnika je to nepotrebno i nikada nam nće zatrebati u životu. Najekstremnija situacija u kojoj možemo da se nađemo je zavejan Kopaonik a tu X5 prolazi bez problema. Da li sam sada malo jasniji pošto vidim da nekima mora baš sve da se nacrta da se ne bi uvredili?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam spomenuo nivu za teske terene , npr kada pocne sneg da se topi uterajte sve te nove terence u Koviljski rit kad je blato do preko kolena , sumari sa traktorima nisu kretali u rit dok necuju da je moj cale sa nivom prosao, ziva istina , ni sa jednim dzipom nisam mogao proci a da nezovem caleta da mi pomogne sa nivom da prodjem a vozio sam sve i svesta od dzipova . Negovorim i glupo bi bilo da je Niva naj bolji dzip ali kao terenac ima prohodnost kao retko koji serijski terenac .

Link to post
Share on other sites

Ja mislim kad bi zavezali Puch-a ili Mercedesa G klasu protiv X5 i 325IX zajedno, da Bmw nebi dobro prosao :P :P :pleasantry:

Imam Puha na poslu, i vozio sam ga kojekude po snegu, ali ne moze opet Ladi da pridje jer je duplo tezi :)

Link to post
Share on other sites

Ovo su gluposti,niva i jeste auto za njivu i sumu zato i jeste najjeftiniji terenac, realno ko ima para za x5-icu njemu i nisu potrebne sposobnosti nive a i da jesu kupice jednu cisto jer mu je zao da kroz sumu i kojekakve zabiti grebe i ostecuje x5-icu xD

LADA NIVA je auto koga ti nije zao da cuknes, zagrebes, zato i jeste dobra, ali za asvalt nije, na 80 bruji i trese se kao da ce se svakog casa raspasti...Vozio sam jednu 2005 godiste drugar je ima, nema gde je nismo terali i cudi me da se jos nije raspala ali to je krs pa makar mogla i rucak da ti skuva!!! :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

nevidjena glupost je ova rasprava... ne mozemo da se tesimo tako sto vozimo kocku i mislimo posle ovog klipa aaa niva je k***c i hvalimo se ortacima kako je bmw ix dobio nivu na nekom glupom testu koju je snimio mika trkac sa bmw iz nase ulice sa ortakom perom koji vozi nivu (vozaci nemoj da se uvredite za imena lupio sam sad da bih docarao) ljudi budite realni i nemoj da lazete sebe ! zna se za sta je niva, a za sta bmw i tu je vec kraj price oko taljeg taljiganja... uzivajte u voznji ;)

Link to post
Share on other sites

Na prvom snimku lik ima 18-ice sa letnjim gumama... Mislim da je logično da ako već voziš X5, da imaš para i za nove zimske gume. Na drugom snimku ne vidim gume ali ako nisi primetio, na tom autu ne radi reduktor jer mu se okreću samo zadnji točkovi... Takođe razlika u pogonu između restyle-a i starog je takođe nebo i zemlja a uskoro ću vam postaviti snimak da vidite kuda sam prošao kroz dubok sneg kod Asterixa na Ušću sa mojom X5-icom. Realno, ne bih mogao tuda da proteram 330xi jer je predubok sneg. Legao bi na njega...

Link to post
Share on other sites

Veceras smo zaglavili X3 :) pa onda zaglavimo malo i fronteru ali je lako izvucemo, pa na kraju izvucemo x3 fronterom... X je dzip za asfalt i nista vise :)

Link to post
Share on other sites

Ajde neka se neko sada lepo javi i ko poseduje E53 restyle pa neka kaže nešto pametno a ne samo da se pametuje teoretičarski ;)

Ja ću postaviti snimak kroz koliki sneg sam prošao bez ikakvog problema a da se X5 ponaša kao na snimcima koje ste postavili, zaglavio bih se posle 2 metra...

Link to post
Share on other sites

Tema je fino otisla u off, ali dodacu, za X5 sam se uverio(3.0i '02. automatik) da zaista dobro podnosi teske terene, ali ga opet moj cale izvlacio sa Land Cruiserom(3.0d '03.) kad je hteo da prodje preko njive u Kacu.. Nznm. u pravu je pevac da je dosta dobar i X5 na terenu, kao i da je dosta unapredjen restajling, ali ipak nije to samo dzip, vise je sportski dzip koji nije bas namenjen za odlazak na koviljski salas da hranih svinje kao sa ladom, vec da odes na Kop.sa par saputnika u Colmar odelu od po 99.000 din. i iscupas se na snegu kad ti to zatreba.. I jos.. auto, koji je(sa moje strane i strane mojih bliznjih) NENADJEBIV, je upravo Land Rover Deefender, i to onaj sa 3 vrata 2011-land-rover-defender-x-tech-limited-edition.jpg Pozdrav za sve na temi, mnogo mi se svidja(mozda bi bilo bolje da se zove VOZNE KARAKTERISTIKE U OFF-ROAD-u ili slicno..)!P.S. u ovo "vanredno stanje" dobro dodju ove nase lovacke price, bas mi je zabavno! :D

Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=dCXfMh7cptk&feature=email

Ovde me je prvi put iznenadio sa kakvom je lakoćom prošao izuzetno dubok sneg a kasnije sam se igrao...

Eto. Dosta pametovanja... Da bi se ovo uradilo, potrebne su i nove zimske gume i ispravno vozilo. Toliko od mene ;)

P.S. Nije mi namešten datum i vreme na videonadzoru u X5-ici...

Link to post
Share on other sites

Znaci i ja ne verujem :P :P :D :D (mala sala)

Prosto jedva cekam da se neka tema u pitaj majstore "napuni" na 3 strane za 1 dan (pa i da se procita nesto korisno da ne kazem pametno)..

Ah puste zelje...

Link to post
Share on other sites

Znaci i ja ne verujem :P :P :D :D (mala sala)

Prosto jedva cekam da se neka tema u pitaj majstore "napuni" na 3 strane za 1 dan (pa i da se procita nesto korisno da ne kazem pametno)..

Ah puste zelje...

Na snimku je teško oceniti dubinu snega ali je toliko visok da je ostao kompletno trag po sredini od auspuha. Drugim rečima, legao je celom površinom na sneg a nije uspeo ni sekund da ga uspori ili omete... Toliko o prethodnim snimcima gde automobili ni ne leže na snegu nego ne mogu po ravnom da se pomere! Džabe ti i Hummer ako nemaš para za gume...

Link to post
Share on other sites

Na snimku je teško oceniti dubinu snega ali je toliko visok da je ostao kompletno trag po sredini od auspuha. Drugim rečima, legao je celom površinom na sneg a nije uspeo ni sekund da ga uspori ili omete... Toliko o prethodnim snimcima gde automobili ni ne leže na snegu nego ne mogu po ravnom da se pomere! Džabe ti i Hummer ako nemaš para za gume...

Ma lagano, mene iskreno ne zanima da li je prohodnija Niva ili x5-ica. Veoma je glupo uporedjivati ta dva automobila...

Link to post
Share on other sites

Ma lagano, mene iskreno ne zanima da li je prohodnija Niva ili x5-ica. Veoma je glupo uporedjivati ta dva automobila...

Da je ovo tvoj komentar na fejsbuku, sad bi dobio lajk od mene! :D U pravu si, to su 2 veeeoooma razlicita aubomobila, zaista je bzvz.uporedjivati, aj da uporedjujemo Range Rover Sport, X5, ML .. P.S. Vesko, dzip je to, on je i napravljen da povremenom cupa iz takvih situacija, a mocan je kako god da okrenes! (Za gume si posebno u pravu, ali to je vec 3.tema) :D

Link to post
Share on other sites