BMW 325ix vs Lada NIVA


Recommended Posts

+1111111111111111111111111

potpisujem...

...X5 nije nikakav terenac, to sto je prosao kroz malo dublji RASTRESIT sneg ,nije nikakav dokaz u suprotno, x5 je smiker sa pogonom na sva 4 tocka i u kombinaciji sa dobrim gumama poveca mu se prohodnost ali cim naidje na tezi teren staje, cao.

Potpisuj ali ne znaš ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sta to znaci tezi teren?

Pa to ti je ono kada voziš 10km kroz blato pa naiđeš na reku dubine 2 metra i posle toga imaš još 5 km kamenjara i to sve u zimskim uslovima... Jbte ovde na forumu sve lovci i ribolovci :D

Ja kapiram da postoji mali promil ljudi kojima je stvarno potreban čist terenac ili čisto zbog zabave ali ovde bre sve ljudi koji se razumeju u "teške" terene. Ma svaka vama čast.. Moraću i ja malo da se edukujem preko foruma pošto mislim da ne postoji fakultet za tako nešto ;)

Link to post
Share on other sites

Pa to ti je ono kada voziš 10km kroz blato pa naiđeš na reku dubine 2 metra i posle toga imaš još 5 km kamenjara i to sve u zimskim uslovima... Jbte ovde na forumu sve lovci i ribolovci :D

Ja kapiram da postoji mali promil ljudi kojima je stvarno potreban čist terenac ili čisto zbog zabave ali ovde bre sve ljudi koji se razumeju u "teške" terene. Ma svaka vama čast.. Moraću i ja malo da se edukujem preko foruma pošto mislim da ne postoji fakultet za tako nešto ;)

ma bole te uvo sta se nerviras.

da ti nama otpevas nesto!

Link to post
Share on other sites

niva je prohodnija od x5 samo zato sto je laganija i ima veci klirens, al kad je pogon u pitanju ne moze se poredit sa x5, ljudi moji sta vam je lada ima sva tri diff otvorena a x5 ima xdrive de malo procitajte sta je xdrive, iako x5 nije offroader mislim da bi ladu unistio na terenu uz dobre i siroke gume, opet kazem kad je toliko svemocna sto nije prevukla kocku

Link to post
Share on other sites

evo opet nesto za Bg Singera :)

ajd obrati paznju na ovo dole, Covek je ispisao pola stane teksta i analize a ti odgovaras sa 2 recenice...ukljuci se ovde, da ne bi Covek pricao sam sa sobom :)

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=20811&pid=191582&st=0entry191582

e, da...onaj sneg kod Asteriksa su ocistili, tako da ne mozes da izmeris....ne verujemo ti nistaaaa...;)

Link to post
Share on other sites

niva je prohodnija od x5 samo zato sto je laganija i ima veci klirens, al kad je pogon u pitanju ne moze se poredit sa x5, ljudi moji sta vam je lada ima sva tri diff otvorena a x5 ima xdrive de malo procitajte sta je xdrive, iako x5 nije offroader mislim da bi ladu unistio na terenu uz dobre i siroke gume, opet kazem kad je toliko svemocna sto nije prevukla kocku

xDrive je naravno tehnički superioran, ali na pravom grbavom i blatnjavom terenu Niva ima prednost zbog klirensa i manje težine, ljutilo to tebe ili ne... :) Na najgrbavim putevima Niva bi prošla mnogo bolje nego X5. I Grand Vitara (1/3-1/4 cene X5) bi sigurno prošla bolje.

Na svu sreću, većina nas a verujem ni ti nećeš se baš mnogo nagledati takvih terena. A da ne spominjem osećaj u Nivi i osećaj u X5. Ne mislim samo na luksuz, već na udobnost i bezbednost same vožnje. Dakle opušteno...

Link to post
Share on other sites

Opet, ne redi se u ovoj temi o udobnosti i luksuzu niti ko na kakvom terenu, putu vozi nego o ponasanju vozila na TERENU. Hteli ili ne da priznamo, nasi ljubimci nisu superiorni. Da ne ponavljam sad za sta je x5 a za sta Niva. I srecno vam vam driftanje po ovom snegu.

Link to post
Share on other sites

@bg singer

Druze, ta dva traga koja si presekao na snimku u tom X-u su od Tojote Yaris koju trenutno vozim... ;)

Nista dalje necu pisati! ;)

Link to post
Share on other sites

Lada niva je golo G***O! Znaci svake godine se radi generalna na onom raspalom motoru koji su uzeli od pezo-a. Znaci strasno! A da je svemoguca, nije, nemojte sebe lagati pa i druge! Ima mnogo boljih japanskih dzipova od tog ruskog komada gvozdja

Link to post
Share on other sites

Opet, ne redi se u ovoj temi o udobnosti i luksuzu niti ko na kakvom terenu, putu vozi nego o ponasanju vozila na TERENU. Hteli ili ne da priznamo, nasi ljubimci nisu superiorni. Da ne ponavljam sad za sta je x5 a za sta Niva. I srecno vam vam driftanje po ovom snegu.

U ovoj TEMI se ne radi o ponasanju vozila na terenu, vec o vuci izmedju Nive i IX-a, a otisla je u off vec u prvih 5 postova.. :P

Link to post
Share on other sites

Gde smo drugar i ja terali Dodge NITRO-a tu lada moze samo da sanja da ce proci, za mene je to tesko nadmasiv dzip jedina mana mu je jako nizak prednji branik ali ni to nije problem jedan smo vec menjali :D jos se nigde nije zaglavio a isli smo na mesta koja normalan covek nikad ne bi posetio... :lol:

Link to post
Share on other sites

U ovoj TEMI se ne radi o ponasanju vozila na terenu, vec o vuci izmedju Nive i IX-a, a otisla je u off vec u prvih 5 postova.. :P

U pravu si. :acute: jos da se ubacimo i brdski bicikl :lol:

Link to post
Share on other sites

Aj da vidim ko vozi ladu i da kaze da ne moze da se zaglavi sa njom, ma ljudi staje ona i na smesnim mestima, neko je pisao vec iz iskustva, valjda frenky a ja sam je vozio i vozio se u njoj..

Jesi čuo za onu "ima tu nešto i do vozača"?

Gde smo drugar i ja terali Dodge NITRO-a tu lada moze samo da sanja da ce proci, za mene je to tesko nadmasiv dzip jedina mana mu je jako nizak prednji branik ali ni to nije problem jedan smo vec menjali :D jos se nigde nije zaglavio a isli smo na mesta koja normalan covek nikad ne bi posetio... :lol:

Koliko košta taj Dodge Nitro a koliko Niva?

Link to post
Share on other sites

Ozbiljan X5 košta kao 11 Lada... Samo kažem da je ne bih uzeo da mi je poklone ali bez šale... Ne bih želeo da mi takva kanta stoji parkirana pored automobila koje volim ;)

P.S. Da imam kojim slučajem potrebu za njom, drugačija bi bila situacija...

Link to post
Share on other sites