Obrtomer ili pokazivac potrosnje e30


Recommended Posts

Problem je sledeci, javlja se retko ali nervira

radio je normalno mesec dana sad opet zeza,

palim na benzin, rade mi oba cajgera dok ne prebacim na plin, onda ovaj za potrosnju pada na 0 sto je i normalno.

ali sad mi je poceo skakati obrtomer i prekidati kontakt dok sam na benzinu, a i potrosnja se gubi ali manje(sporo se vraca cajger),

kao da taj cajger potrosnje drnda obrtomer, kad pustim gas pa padne potrosnja na 0, ili prebacim na plin pa isto bude 0,

obrtomer mi radi normalno, znaci ne prekida uopste kontakt,ne skace.

da li su pokazivaci spojeni unutar table pa nekako kace jedan drugog i prave problem?

jel je moguce bez otvaranja table iskljuciti taj pokazivac potrosnje, skinuti kontakt odakle daje podatke?

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem sa obrtomerom kada sam ugradio plin u auto, na benzin je radio na plin nije, resenje tog problema bila je losa masa na releju iz koga idu zice za plin, ne znam kako da objasnim detaljnije ali mislim da je problem sa instalacijom plina, proveri prvo to...

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem sa obrtomerom kada sam ugradio plin u auto, na benzin je radio na plin nije, resenje tog problema bila je losa masa na releju iz koga idu zice za plin, ne znam kako da objasnim detaljnije ali mislim da je problem sa instalacijom plina, proveri prvo to...

gledao sam, to je ok sve, meni je obrnuta situacija - na plin radi savrseno a na benzin zeza, najvise sumljam da ta igla za potrosnuju kaci obrtomer negde...

Link to post
Share on other sites

zajebava i na plinu sad, gubi kontakt obrtomer,

a merac potrosnje cim dam kontakt ode na oko 10l (iako ne treba da se pomera uopste), pa kad upalim skace dole gore gubi se i glavi nece da se vraca? kad na plin prebacim ona u povratku zaglavi na 5-10l i tako stoji,pa se lagano vraca ili ni ne vraca na 0.

izgleda je tabla gotova, ili negde masa...?

jel se moze iskljuciti skroz pokazivac potrosnje da uvek stoji na nuli?

obrtomer radi pa ne radi - kao da zavisi od polozaja pokazivaca potrosnje, kad se umiri ili stoji na 0, obrtomer radi dobro, kako se pomera potrosnja tako obrtomer gubi kontakt

Link to post
Share on other sites

Pa nista, opet ti se verovatno isti problem javlja. Nemoj da razmisljas o iskljucivanju ekonomera, on fizicki ne moze da zaglavi obrtomer , nego pogledaj kontakte i dooobro pregledaj instalaciju da ne bude kaboom :( Jel dolazis bendzom, ako sa njim dolazis probacemo da sredimo to, imam ja jos jednu tablu.

Link to post
Share on other sites

Pa nista, opet ti se verovatno isti problem javlja. Nemoj da razmisljas o iskljucivanju ekonomera, on fizicki ne moze da zaglavi obrtomer , nego pogledaj kontakte i dooobro pregledaj instalaciju da ne bude kaboom :( Jel dolazis bendzom, ako sa njim dolazis probacemo da sredimo to, imam ja jos jednu tablu.

e to mi je bilo bitno - znaci ekonomer nema fizicki kontak sa obrtaljkom. Isti problem znaci kao pre,negde masa ne valja.

Uglavnom elekricar mi ne gine, a i ja cu dobro sve pogledati, kad je masa plejera izgorela nagorela je 2-3 zice malo, izgleda je na njima izolacija popustila - lepio mi je izolirkom majstor mozda se odlepljuje... :angry2:

Necu bendzom,hvala na ponudi da sredimo - da te pohvalim javno da sam te cimao za 20 stvari i pitanja i da si uvek izasao u susret :thumbsup: .

Ako bi dolazio BMW u povratku moram uzimati proba tablice i tehnicki raditi,cimanje je,

a i punto 1.2 8v na plin :bb: ce da ustedi crvenu/dve na plin na 400km hahahahahaha

cujemo se popodne vidimo se sutra

Link to post
Share on other sites

zameni u satu baterije,ja sam imao taj problem,svi cajgeri su brljali dok nisam zamenio baterije :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

kod njega je verzija table sa litijumskim baterijama, tako da ce ih tesko naci po tim specifikacijama. Ako je do baterija bolje da menja celu tablu da nadje sa nimh baterijama i kad crknu lakse su za nalazenje.

Link to post
Share on other sites

zameni u satu baterije,ja sam imao taj problem,svi cajgeri su brljali dok nisam zamenio baterije :pleasantry:

Sve ostalo na tabli radi dobro, mislim da sam ustanovio sta je problem:

crkao je i sat, ne moze ni da se podesava vreme - znaci da ni on nema kontakt, tek jutros sam provalio da i on ne radi.

Izvadicu ga pa cu tu pogledati zice, pre toga sam proveravao zice iza plejera, i ispod table masu i zice i sve deluje ok...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pokusavao sam da resim problem ali bezuspesno; mali casovnik radi - imao je prekid u instalaciji to je reseno i nije bio povezan sa problemom obrtomera.

Instalacije su proverene, sve je ok, tabla je izvadjenja svaki kontakt je opet prelemljen ali ne pomaze; na kraju je provereno dali ima struje tj signala obrtaja do table i tu je sve ok - kaze majstor crkla je sama obrtaljka tj njen mehanizam ili sta vec. Sve ostalo na tabli radi.

Jel ima tu neke pomoci ili se mora menjati tabla? Da li mogu da ubacim samo obrtaljku ako nadjem negde u ovu moju tablu? Sve sam proverio, na lemove sam najvise sumljao ali ni posle lemlenja ponovnog nema resenja; ako ima neko jos neku ideju ili vremena da pomogne da pogledamo zajedno? Hvala

Link to post
Share on other sites