Recommended Posts

Trese mi volan pri kocenju, ali samo u 4. i 5. brzini, trzaji nisu veliki ali se fino osete,pogotovo u 5. kad kocim.

U prve 3 brzine nista, kad je izbacen iz brzine isto nista,dobo koci,ne trza ne vuce ni u jednu stranu.

Sumljao sam na krive diskove ili da nije izbalansiran, ali onda bi se to desavalo i kad nije u brzini tj pri svakom kocenju.

Da napomenem da pri 70 ili 120 u 4./5. brzini isto se desava, znaci nije ono da ga zaletim u te dve vise brzine pa da se vibracije

pojavljuju pri kocenju sa vecih brzina nego je to uvek tako.

Sta bi moglo biti u pitanju?

Link to post
Share on other sites

Trese mi volan pri kocenju, ali samo u 4. i 5. brzini, trzaji nisu veliki ali se fino osete,pogotovo u 5. kad kocim.

U prve 3 brzine nista, kad je izbacen iz brzine isto nista,dobo koci,ne trza ne vuce ni u jednu stranu.

Sumljao sam na krive diskove ili da nije izbalansiran, ali onda bi se to desavalo i kad nije u brzini tj pri svakom kocenju.

Da napomenem da pri 70 ili 120 u 4./5. brzini isto se desava, znaci nije ono da ga zaletim u te dve vise brzine pa da se vibracije

pojavljuju pri kocenju sa vecih brzina nego je to uvek tako.

Sta bi moglo biti u pitanju?

kod mene su bili slicni simtomi zamenio sam obe viljuske sa silenima ako ti nesto znaci samo kod mene nije imalo veze sa kocenjem a kod tebe su verovatno malo krivi diskovi pa se na vecoj brzini oseca http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=21109&st=0&p=193428&fromsearch=1entry193428

Link to post
Share on other sites

jel moguce da su krivi diskovi kad sa 80 kad ga izbacim iz brzine i kocim ne trese uopste, a kad sam u 4./5. brzini na 80 i kocim onda trese?

trese samo kad je u brzini, i to samo u 4. i 5.

Link to post
Share on other sites

Loše sam razumeo,dakle volan ti trese kad kočiš samo kad je auto u 4. ili 5.brzini.Dokle moje znanje doseže volan nema nikakve veze sa menjačem i pogonom kod zadnje vuče,kao ni kočnica.Ako nešto nije u redu sa menjačem ili difom treso bi ti zadnji trap,ako su ti krivi diskovi treso bi ti kad kočiš bez obzira dal je u brzini ili ne,ali da ti trese napred samo kad kočiš kad je u 4.ili 5.brzini,to su miki gremlini.

Link to post
Share on other sites

meni je tako poceo da trese kad sam kocio na brzinama preko 80 kmh,posle je tresao i na 30 dok nisam zamenio diskove :) E sad malo je cudno sto kad izbacis iz brzine ne trese..

Link to post
Share on other sites

Nema menjac veze sa volanom..... Istripovao si ti nesto...

Znam ja dobro da volan i menjac nemaju veze, glupo je o tome pricati, ali znam i dobro kakave simptome imam, sta je u pitanju - ne znam.

Link to post
Share on other sites

Suluda i neverovatna prica...

Nemoguce je da pri kocenju trese samo u 4-toj i 5-toj a da u leru i u trecoj ne trese?????

Meni se isto desavalo to ali zbog diskova, nije bilo vezano za brzine, imam dosta casova vezano za resavanje problema tresenja kod kocke, ali tako nesto jos nisam iskusio, probaj ti opet da istestiras to....

Link to post
Share on other sites

sad sam opet testirao, javlja se i u 3. brzini ali dosta slabije nego u 4./5., da li zbog kocenja motorom ili sta izrazenije je bilo u visim brzinama, to je to znaci diskovi su problem, hvala na odgovorima

moze lock

Link to post
Share on other sites

mislio sam na to da ima jaci otpor motora kad kocis u 3. nego u 5. pri istoj brzini, ne trese mi volan kad kocim samo motorom, vec kad je u brzini pa koce i motor i kocnica. kontam da ga kocenje motorom u nizoj brzini stabilizuje malo pa da ne trese toliko kao u 4./5. kad se bas oseti

diskovi su krivi nema druge

Link to post
Share on other sites

Ne zakljucavaj temu nego ispravi diskve i javi rezultat...

Ja sam tokom godina imao nekoliko problema sa tresenjem, diskovi, felne, gume, distanceri cak i zadnje glavcine... ;)

Link to post
Share on other sites

to je i meni cudno, u trecoj kad ga navucem 100+ i kocim nista, u 4./5. trese i na 70/80, i to osetno vise trese u 5. nego u 4.brzini ?

Čitam od kada si postavio problem, nisam se uključio zbog ove tvoje izjave, i uošte mi nije jasno. Ako su ti diskovi krivi i ideš 100 km na sat i kočiš onda ti ne trese, a u 4.toj i petoj trese, i to naročito u petoj !?!!

Ako su diskovi krivi, i vibrira ti volan prvenstveno zbog njih, onda druže bio tebi auto u brzini ili ne na istoj kilometraži a naročito u neutralnom hodu bi trebao osetiti vibracije pri kočenju.

Link to post
Share on other sites

Čitam od kada si postavio problem, nisam se uključio zbog ove tvoje izjave, i uošte mi nije jasno. Ako su ti diskovi krivi i ideš 100 km na sat i kočiš onda ti ne trese, a u 4.toj i petoj trese, i to naročito u petoj !?!!

Ako su diskovi krivi, i vibrira ti volan prvenstveno zbog njih, onda druže bio tebi auto u brzini ili ne na istoj kilometraži a naročito u neutralnom hodu bi trebao osetiti vibracije pri kočenju.

Nije mi se osetilo u 3., a pri 100km/h ga nisam izbacivao iz brzine, niti sam znao da su diskovi u pitanju, ne razumem se bas dobro pa sam zato postavio pitanje vama.

Izbacen iz brzine mi nije tresao verovatno zato sto sam bio na maloj brzini dok sam probavao,a volan mi pravi vece vibracije u 5. nego 4. brzini, dal je to subjektivno ili sam ja umislio, to sam utvrdio ovako tokom svakodnevne voznje gde kad god sam imao simptom bio sam u 4./5. brzini.

E sad zajebao sam se i onda posto ste mi vi rekli sta je i da verovatno tripujem, lepo sam ga razvukao i istestirao kako treba, i trese pri brzinama vecim od 90km/h ma u kojoj brzini bio. pri kocenjima na manjim brzinama ne trese uopste, ali sigurno da hoce kako se budu dalje krivili diskovi.

Mislio sam da mogu biti neke vibracije da se prenose sa menjaca ili sta ti ja znam pa da mi se zbog toga javlja simptom i to je to druze da ti bude jasnije.

Da se ne vrtimo oko prazne price, ali veruj mi da su mi i sad vibracije na volanu osetnije u 5. nego 4. brzini pri istim km/h. kako, zasto - ne znam ali je takav je osecaj,

menjacu diskove pa se nadam da ce to resiti problem.

Hvala na odgovorima, javljam kad resim problem

Link to post
Share on other sites

Te diskove sam ja stavio prosle godine i imali su debelo "meso", ali ih nisam obradjivao i plocice sam nove stavio. Meni je takodje treslo ali minimalno i samo preko 100. Oteraj ga kod nekog da ti obradi diskove ukoliko su i dalje u toleranciji i kad njih obradis nemoj da vracas stare plocice jer su se one pojele po tom neobradjenom disku, nego kupi nove i tako napakuj.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ne zakljucavaj temu nego ispravi diskve i javi rezultat...

Ja sam tokom godina imao nekoliko problema sa tresenjem, diskovi, felne, gume, distanceri cak i zadnje glavcine... ;)

Evo posto je tema jos aktivna, a ja tek sad nabavio nove diskove i plocice javljam da li je resen problem pa mozda nekom pomogne, nadam se da je jedino to u pitanju...

Link to post
Share on other sites
Guest StefanM50

Jesi proverio drzace motora sto ti je gore u postovima covek napisao? Ako ides 100 i izbacis auto i kad kocis ne trese onda to nema veze sa diskovima i plocicama. Meni sve asocira na neki od drzaca motora.

Link to post
Share on other sites

Nisam ih proveravao, nadam se da su dobri - trese i kad izbacim iz brzine pa kocim pri brzinama 80+, nisam u startu dobro istestirao pa sam umislio da ne trese izbacen a ustvari nisam ga dovoljno zaleteo bio... Danas ili sutra stavljam zavisi od majstorovog vremena pa javljam kako je

Link to post
Share on other sites

Meni je e30 imao vibracije na nekih 140-150 u intervalima , kada pocne da trese cela armatur tabla je igrala onako sitno i posle nekoliko sekundi prestane i tako u krug i nikada nisam uspeo da resim problem a nema sta nisam radio , ako neko zna do cega je , neka kaze .

Link to post
Share on other sites