Radar Jammer


Recommended Posts

Ja ovo pricam iz prve ruke!

Pandur izvali da ne moze da te ocita, ali slobodnom procenom da si vozio prebrzo te zaustavlja i ubedjuje da si isao tom brzinom koja pise na radaru, a koju su ko zna kome izmerili. U suprotnom, ako pokusa da te usnimi, njemu na radaru pise 000 km/h

Imajte u vidu da zakonom nisu predvidjeni ovakvi uredjaji tako da nisu ni zabranjeni za sada. U vecini evropskih zemalja jesu, tako da cak nije dozvoljeno to ni imati ugradjeno, a kamoli upotrebiti. Kako mi kasnimo, to jos uvek moze da se koristi bez straha da ce vas bilo ko kazniti, ali kako smo sve blizi novom zakonu o saobracaju, blizi smo i ukidanju ove divne naprave :D)

Konkretna situacija je bila ovakva, doduse ovo je bilo pre 2 godine:

Vozili smo se nas cetvoro ibarskom magistralom, smer suprotan ood Beograda, prolazimo pored kafane Era, tu je onaj pravac i naseljeno mesto, cini mi se da je ogranicenje 40. Vozac vozi oko 100 - 120. Prolazimo kafanu i ide uzbrdica i na vrhu uzbrdice policijajac izlece sa stopkom i zaustavlja nas. Kaze isli ste 82 km. Ovaj covek kaze nemoguce da smo isli 82....i tako se oni ubedjuju, da bi covek koji je vozio na kraju rekao: ja imam ovaj uredjaj koji jos uvek kod nas nije zabranjen i koji ne dozvoljava vasem radaru da mi ocita brzinu, ali onako bez arogancije, kulturno. Kaze policajcu, hajde u opkladu da to nije moja izmerena brzina i pandur prihvata iz znatizelje. Jedan pandur ostaje sa covekom koji je vozio da radarom mere brzinu, a nas troje i pandur okrecemo i vracamo se na taj pravac da nam oni mere brzinu. Naravno izmerena brzina je bila 000km/h. Krenuli smo dalje na put bez ikakve kazne.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svaki radar ima taj takozvani "delay".

Ne moze on odmah da proceni tvoju brzinu, treba mu par sekundi. ( nisam siguran koliko tacno )

E ti sad idi sedi u svoju masinu, vozi 150 km/h, pa stisni kocnicu i stopuj 5 secundi, ne moras vise.

Mislim da mozes da spustis brzinu na ogranicenu.

Onda gasis jammer i pustas da se tvoja brzina ocita.

Pandur ce tesko posumnjati da ti imas jammer, a isti ne moze da vidi dok ti ne skine branik.

Mislim da ne mogu da te cimaju, jednostavno kazes da imas radar detektor, isao si par km/h preko ogranicenja i usporio.

Mislim da ne postoje sanse da ce te murija iscimati.

Ja uopste nisam pristrasan, nemam jammer ali ga hvale ljudi koji imaju.

Bio sam na sajmu, pre 2-3 godine mozda, kad je "Ramino" imao svoj stand "radar detektora"

kad sam poceo da se raspitujem malo vise, lik mi je objasnio da imaju taj jammer i kako on funkcionise,

Link to post
Share on other sites

Cuo sam i ja tu njihovu pricu ali me prodavac nije bas ubedio... A ni to zakonski nece biti problem jer sam cuo da je neki lik u HR prodavao jammere (sad cu mozda da lupim) sa carinskom deklaracijom kao parking senzor. Tako da ne mogu da te terete za jammer posto on to zvanicno i nije. A to sto ometa radar je problem proizvodjaca...

Link to post
Share on other sites

e ja sam hteo da cale uzme jammer, ali njega bukvalno 9 godina od kad smo ovde od 99 (posto smo sa KOSOVA), su 2 puta zaustavili i to je to nista strasno, i prekoracavo je brzinu...

Link to post
Share on other sites

ja imam detektor i on moze pomoci u nekim situacijama,da vas obavesti da vas snimaju kako ne biste dalje prekoracili brzinu.. ali dzabe ako idete mnogo preko ogranicenja,nema sanse da usporis koliko treba... jedino resenje jeste taj jammer i realno planiram da ga stavim,ne zato sto divljam za volanom,nego mi je muka vise da placam po 1000,2000 jer sam vozio 80 a dozvoljeno je 50 u cetiri ujutru,kada nema nikog.

eto,gadi mi se kad vidim patrolu ustekanu negde i jedino sto rade je cekaju nekog da ''izdivlja'' na citavih 80 u naseljenom mestu u 4 ujuturu. a to sto majmuni voze pijani posle zurki i ostalo,jebi ga,nema veze... najjace pre neko vece,vracam se sa slavije i zaustavljaju me dole blizu autokomande,ogranicenje 50 a ja sam isao 78 po radaru. a najgore od svega je sto sam isao 90 ili tako nesto,znaci nije ni moja brzina bila ali sam se obradovao kad sam video 78 umesto 90 :preved:

tako da,jammer je jedino resenje. koliko znam pandurima se desava da ne mogu da izmere brzinu iz prve,jer lose nanisane i te stvari,tako da ne vidim zasto bi pomislili da imas jammer pod uslovom da ga iskljucis onda kad ti ocitavaju brzinu..

Link to post
Share on other sites

Ljudi, ako citate novine ne treba vam nikakav radar detektor... murija pocinje sa civilnim(besnim) kolima da krstari autoputem... (gde moze mormalno da se tera preko 200), jedan od civilnih automobila, koji su okacili u novine je BMW 330d (onaj najnoviji), opremljen kamerama koje slikaju ispred i iza vozilo koje prate, kad te uhvate, auto ti odstampa sliku snimka sa brzinom kojom si se kretao, datum, vreme, itd, i ako si prekoracio ispod 50km/h kazna na licu mesta, a ako si malo preko, onda odma prijava itd itd

p.s. steta sto je moj kum Misko iz KG-a slupao M5.. inace bi bile pune novine "fantoma sa crnim bmw-om" hehehe inache njegov rekord Kragujevac(izlaz)-Mladenovac(servis bmw-a) 36min... starim putem

Link to post
Share on other sites

pa jbg-a lako je sa tako stabilnim autom, a reci kad bi jurili dzonija sa turbom, bilo bi samo, pa gde nestade...hihi

E evo pogledajte ovaj klip ako vec niste, malo radi burnout, ali na kraju je nabolje kad u onu usku krivinu udje fazon 200 km/h, ja sam se najezio, e to je stabilan auto, tenk na putu

Link to post
Share on other sites

@urosh : to o cemu ti pricas su presretaci i kod njih ti nema spasa :preved: sem ako ne gledas vise u retrovizor nego napred... ali oni ''rade'' na autoputu najcesce dok ih u gradu i regionalnim putevima nema...

a ovi ludi svajcarci,izasli malo negde gde ih nece cimati da isprobaju masinu :preved:

Link to post
Share on other sites

Kada vas god zaustave zbog prekoracenja brzine a niste uslikani sa ovim novim detektorom koji pravi urednu fotografiju, nikada nemojte placati kaznu. Sada je obavezno da poseduju fotografiju da bi se to odrzalo na sudu, mada u svakom slucaju nece doci ni do pisanja prijave ako im date do znanja da znate da treba fotka. Provereno u 7 situacija po bg-u i okolini u poslednjih 6 meseci. Na auto putu su uglavnom novi radari tako da nema vrdanja ... Nema neke veze sa jammerima ali je korisno za znati u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

policijski laserski radar radi na principu tako sto salje veliki broj laserskih zraka da bi dobijo nazad reflektovani zrak u uredjaj, i onda se ta procedura automatski ponovi posle odredjenog kratkog vremena ( delic sekunde ).

slanjem vec prvog laserskog zraka ( koji radi na odredjenoj frekvenciji ) ocitava daljinu vozila koje se krece, a s pomoc drugog slanja ( u principu on non stop salje dok ne dobije brzinu vozila ) ocitava brzinu na osnovu predjenog puta vozila u odredjenoj jedinici vremena ( razlika imedju prvog i drugog merenja laserom )

e sad radar jammer je uredjaj koji s pomoc iste takve laserske diode ( dali jedne ili vise ?? uglavnom sto vise time bolje zar ne :lol: ) koja se nalazi i u policijskom laserskom radaru emituje zrake s vaseg branika vozila istom frekvencijom na kojoj rade radari i kad vas plavci slikaju radarom automatski u istom momentu dobijaju povratni zrak

i radar izbaci brzinu 0km\h ili erorr ( ne znam tacno ) i jammer u principu emituje zrake non stop dokle god ga ne iskljucite.

inace vrlo korisna i zanimljiva spravica

Link to post
Share on other sites

e da uz njega je pozeljno imati i radar detektor da bi pravovremeno znali kad vas plavci slikaju i ugasili jammer kada stabilizujete brzinu ako vas zaustavljaju i nastavak znate.

uglavnom nisam citao postove pa ako je vec neko objasnio princip izvinjavam se na eventualnom ponavljanju

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Novi ZOBS kaže:

Član 29.

U vozilu se u saobraćaju na putu ne sme koristiti, niti nalaziti, uređaj odnosno sredstvo, kojim se može otkrivati ili ometati rad uređaja za merenje brzine kretanja vozila, odnosno drugih uređaja namenjenih za otkrivanje i dokumentovanje prekršaja.

Zabranjeno je stavljati u promet i reklamirati uređaje i predmete iz stava 1. ovog člana.

Član 331.

Novčanom kaznom u iznosu od 15.000 do 30.000 dinara ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana kazniće se za prekršaj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:

1) člana 29. stav 1, ako se uređaj koristi,

2) člana 29. stav 2, za lice koje nije preduzetnik,

...

Link to post
Share on other sites

ljudi ja sam se vozio u autu koji ima jammer i stvari stoje ovako!

kad te pandur puca nista mu ne ocitava kao da te masi tebi jemmer pisti cim krene da ometa ti moras brzo da kocis i da ga iskljucis inace u supronom oduzimaju auto, vode na testiranje i krivicno te gone za ometanje sluzbenog lica u vrsenju sluzbene duznosti u prevodu najebes! jer su jemmeri zabranjeni kod nas!!

ugradjuje se napred u branik a ovi skuplji imaju i za pozadi! i to je cela filozofija prosto i jednostavno

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ne znam sta sada rade ali prosle godine u Ljuboviji na magistrali pored motela idem ja iz pravca Loznice Cobra na tabli idem ispod 50 i nisam je skinuo zaustavlja nas pandur( jedan od najpametnijih koje sam sreo elektronicar) i pita me sta je to ja se vadio da je handsfree ...on kao ajde da probamo ja mu kazem nije cobra je! On meni kaze da nije dozvoljena i hteo da mi napise kaznu 50000 dinara...i ja automacki poceh kukati tamo vamo i on uze dokumenta i ode do kola da nas proveri! Ja lepo uzmem tel da slikam da nas je zaustavio na samom skretanju u varos puna linija on ide sa klincem ( pandurt pocetnik0 i pocese da traze opremu koju sam imao i pretresose nas 2 ,(bili ja i drugar ) i pstise nas! Mogao je taj izlazak u Don Paco u Ljuboviji da kosta papreno! Hvala mu na tome sto nije ali ja i dalje koristim tu cobru koja je klasican detektor i odgovorno Vam tvrdim da sam u Bogaticu uspeo da zakocim sa 110 km na 40 kad je pocelo da svira crveno L jos par pta sam se izvukao na Loznickom putu u Lesnici ,Koceljevi...znaci meni je vredela mnogo i dan danas je koristim cim vidim pandure skidam i bacam pod sediste...sad ne znam kakko reaguje na nove radare.... eto to je neko moje iskustvo o tome..

Link to post
Share on other sites