Recommended Posts

Hvala.

Servis sam radio kod Bate i tom prilikom je zamenjen dihtung kartera, dihtung kucista filtera od ulja, ulje, filter klime i zadnje plocice. Cena za ruke je bila 100e. Malo manje nego u Delti...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trenutno je na autu zimski a imam i letnji set style 96 koji je po meni extra. 96-cu bih menjao iskljucivo za style 135 ali se one rade samo u 18" a to je po meni veliki precnik za standardan E46.

U planu je bio M volan, u stvari bio je kupljen ali se prodavac predomislio i prodao ga nekom drugom...

Razmisljam i o kupovini mat crnih bubrega pa da ih ofarbam u boju auta jer mi je ostalo farbe od lipa a za ove niklovane fabricke majstori ne preporucuju farbanje jer postoji mogucnost da se iskrzaju od kamencica a i sam nikl zna da pukne.

Elem, za sada sam zadovoljan.

P.S. Zaboravih da kazem da je merena kompresija i da je 11,5 na sva 4 cilindra.

Link to post
Share on other sites

Kompresija odnosno pritisak u cilindru je mogao da bude i bolji. I to 2bar sigurno. Da li je bio ispravan aparat za merenje?

Ne znam da li je aparat ispravan. Znam samo da je mereno dok je motor bio potpuno hladan, tj. cim smo zamenili dihtung kartera i da je Bata rekao da je pritisak idealan na sva 4 cilindra i da nema odstupanja.

Koliki bi pritisak trebalo da bude i da li se on menja u zavisnosti kada se meri, tj. da li je motor hladan ili zagrejan ?

Link to post
Share on other sites

Kompresija odnosno pritisak u cilindru je mogao da bude i bolji. I to 2bar sigurno. Da li je bio ispravan aparat za merenje?

Nisam siguran nemojte me drzati za rec, ali mislim da treba uzeti u obzir da je ovo benzinac, i da oni rade pod manjim radnim pritiskom u cilindrima od dizela...manji kompresioni odnos. Ako je Bata rekao da je idealan...

Link to post
Share on other sites

Bobane, evo tebi ovaj moj namunjeni a daj ti meni tvoj americki, nenamunjeni. :preved:

Mislim da bi mi vise legao taj tvoj 3.0. I da, postavi neku fotku tvog auta, nemoj da se stidis. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

U medjuvremenu zamenjene sve 4 bobine, stavio sam Bosch, i svecice NGK BKR 6E QUP. I da, montiran letnji set. B)

P.S. Pre 2 dana sretnem drugara u Banji Koviljaci i on napravi par fotografija. :dance3:

ALX_0584_zpsb650a7ee.jpg

ALX_0781_zps5038d5b4.jpg

ALX_0783_zpsf8f960ed.jpg

ALX_0786_zpsad7ca905.jpg

ALX_0787_zps4838bed9.jpg

ALX_0789_zpse1d3144a.jpg

ALX_0790_zpsd70c4d10.jpg

ALX_0791_zpsd5f1e9d7.jpg

ALX_0792_zps1986b334.jpg

:music: :music:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Danas sam zbog klinaca zatamnio zadnji deo auta sa Lumar folijama. Stavio sam 65% i moram priznati da sam zadovoljan kako izgleda. Nadam se da ce i deci biti ok. Sada mi fale folije na prednjim staklima ali su one zakonom zabranjene a ja ne volim da se bez potrebe natezem sa policajcima...

Fotografije auta sa tamnim staklima cu postaviti ovih dana kada ga budem slikao. Do tada 2 fotke cajgera. B)

IMAG0475_zps53a6d038.jpg

IMG_2601_zpsda9aa3a3.jpg

Link to post
Share on other sites

Kupljeni na ebay-u od lika koji je, cini mi se, iz Irske.

Kada sam menjao svecice i bobine primetio sam da mi na cetvrtoj bobini ima ulja a uzrok je bila losa plastika svecice. Te plastike narucene u Delti, komada 2, danas zamenjene i kostaju nesto malo preko 1000 dinara. E sada, da bi se zamenili ti dihtunzi, tj. plastike, mora da se skida poklopac ventila, pa sam zbog toga kupio i zamenio dihtung istog koji je nedavno stavljen nov.

Preporuka za sve one koji menjaju dihtung poklopca ventila da ovom prilikom kupe i zamene te plastike svecica. Ne kostaju puno a pustice na njima kad tad. Da sam znao, kupio bi ih jos onomad i ustedeo 50 i kusur eura, koliko kosta dihtung poklopca ventila, plus majstorske ruke...

Sada je auto spreman da nas cetvoro bezbedno odveze na more i nazad. B)

Link to post
Share on other sites

Odlican je nema sta, prst u uvo i vozi. Srecan put, lep provod i ne zaboravi koju "seaside" fotku. ;)

Link to post
Share on other sites