Recommended Posts

Nema te folije koja ce da zameni deciju pamucnu pelenu. :blum:

Deca spavaju kao andjeli i to je jedino bitno. :secret:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jana i ja se dosadjujemo cekajuci u redu na granicnom prelazu Scepan polje. :)

https://www.facebook.com/Zeljkamp/videos/10205983643364766/?l=6591678449381399078

Kratak video klip je u pitanju. :)

P.S. Janina prva izgovorena marka automobila. :D

Link to post
Share on other sites

Postoji nekoliko razloga zasto ih nisam stavio ali ne mogu da kazem da sam prestao da razmisljam o toj varijanti.

Link to post
Share on other sites

Zeljkamp je pokazao kako treba odrzavati svoj auto. Poznajuci njega dao bih predlog da spakuje morimoto biksenone kao kod mene i da stavi samo perace farova. Tako ce dobiti kombinaciju bolju od fabricke a opet totalno da kazem legalnu :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kod e46 fabričkog imaš i auto nivelaciju, koju aftermarket ne možeš da nađeš nigde :(

Ja maštam da uradim retrofit na e36 tu autonivelaciju sa e46 ... ali otom potom.

P.S. I ja vozim KTM ali bajs :D

Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio auto na njemu je bio aftermarket xenon sa autonivelacijom. Sta znam po meni ne preterrano potrebna stvar, narocito sto hoce da glavi ponekad motorcic pa ne podigne do kraja tako da sam je iskljucio i rucno nastelovao farove i sad mi je super.

Link to post
Share on other sites

Svakako lepse izgleda sa Morimoto projektorima ali se postavlja pitanje kako je kada se vozi po prljavom i mokrom putu ? Da li je svetlosni snop dobar i kakva je vidljivost tom prilikom ? Ne pada mi na pamet da u toku voznje stajem kako bih obrisao prljave farove ...

Link to post
Share on other sites

Morimoto bikseknon zajedno sa socivima su po meni ekstra resenje. Zamenio sam sijalice od 6000k za one od 4300 i svetlost je mnogo bolja i prirodnija ne vuce na plavo kao one od 6000. Sto se tice prljavog puta tj pranja farova potpuno ti je isto imas li halogene ili ksenone. Mozda jedino zimi jer su ksenoni hladni pa ne otapaju sneg ali ja nisam imao takvih situacija. Peraci farova nisu losi ali usljepkalju ceo auto, ja se nosim mislju da ih stavim samo vizuelno ako nekad odluce da prave probleme zbog aftermarket xenona.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao prvo 6000k pa sam vratio na 4300k i daleko je bolje "osvetljnje" pogotovo kada je crn mokar asfalt. Takođe imao sam sa fabričkim "halogenim" projektorima i ugradio sam morimoto mini. Sa morimoto mini je daleko bolje osvetljenje puta nego sa faričkim plus imaš "blicanje" i niko ti ne ablenduje po putu jer mu smeta tvoje svetlo :).

Jedino gde je bolje 6000k je kako izgleda auto noću od napred, izgleda bap opako :)

A ugradio sam perilice farova, čisto kao fun projekat (i preselo sam da se pale na ablender od karavana (na guranje ka napred). A da useru ceo auto, useru (bar na e36).

I ja sam čuo da ne smeš da imaš xenone bez perilica, ali nisam nikada čuo da su nekoga vratili. Imaš modele laguna sa fabričkim xenonima koji nemaju fabričke perilice ...

Link to post
Share on other sites