Recommended Posts

Kupljene zadnje solje amortizera, prednji selen blokovi, jos gumice balanstangle i trap kompletan. onda treba mali servis odradit, racva vode, dihtung dekla pa da se onda bacim oko svjecica jer mi auto trokce kao da je dodge charger a ne ide nikako :o

PS nece se vozit dok se ti djelovi ne pribave

Link to post
Share on other sites
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uradjen trap, elektronika se testira ako nije to onda je kompjuter...provjereni kablovi,svjecice,protokomjer...auto radi na tri cilindra <_< jedva cekam da se napravi pa da prodise :e30:

pomagajte oko tih recaro oem siceva :unsure: bilo kakav info

Link to post
Share on other sites

Tvoja :e30: bas ima potencialne potencie...ali

samo polako isplanirano i uspeces.

daj slike radova?

Radis sam il s'majstor?

Good luck!

Link to post
Share on other sites

zamijenjen tranzistor na kompjuteru koji je izgorio, zbog koga nije radio jedan cilindar...sledece je, mijenjanje protokomjera i kablova od svjecica pa mali servis da se odradi pa posle toga idemo dalje

Link to post
Share on other sites

Na m42 je protokomer sa klapnom, a na m44 je onaj sa zicom, i nije isti dzek

moj protokomjer(kad skinem poklopac) unutra ima zupcanik plasticni sa nekim brojnim vrijednostima i sa metalnom zicom koja "zakjucava" zupcanik, jel to m44 onda?

i interesuje me bili mogao sa pumpom za gorivo od nekog 2.5 dobit na snazi?

Link to post
Share on other sites

ma kakvo pojacanje :) za sad mi je dovoljno 140 ako se mogu ikako povratit...u planu imam 2.5 naravno, ali otom potom...zamijenio sam tranzistor zbog kojeg mi je auto radio na tri cilindra, ali posle neke voznje ponovo mi vrti u prazno tj slabo ide. ali radi na 4 cilindra...a pitam sve ovo oko protokomjera i pumpe da znam ako vec budem mijenjao to da ne kupujem slabije :D e da i gorivo mi se "cuje" tokom rada...sta je to?

Link to post
Share on other sites

Huh, evo me opet >... dijagnostika mi je najcrnje nesto kod kola, a sto je ovooo. Auto radi mirno, ali kad se iz rela da malo veci gas cuje se pucketanje ispod haube a zvuk je kao kad se ugrijani metal hladi(skuplja). Majstor kaze da su to u 90% slucajeva kablovi od svjecica. Naravno da su novi kablovi kao "Markovi" tj "Markove majke" ne znam ni sam zbog cega ali dobro, pa cu probati sa polovnima, hoce li rijesit problem...Javljam sjutra ili prekosjutra sta je bilo

Link to post
Share on other sites

Mogu da ga ispoliram, ali farba brzo blijedi...kad perem auto, na sundjer mi ostaje farba :rolleyes:

Kad zavrsim sredjivanje motora, onda cu preci na lickanje, to je najljepsi dio ali mora da ceka

Link to post
Share on other sites

Jel te mrzi da ga uslikas sa malo manje distance iz par uglova, fino izgleda, moze biti dobra fora...

Link to post
Share on other sites

Isto k'o sto si nekad kenjao, lici..., samo sad je jos gore, a mozda sigurno jeste..

Link to post
Share on other sites