Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

extra ti je kocka! Sto se tice poliranja,neznam ko ti je to radio,u slucaju da si polirao sam nekim jeftinim pastama koje se prodaju u prodavnicama auto delova,rezultat nemoze da bude bolji. Probaj kod nekog strucnog po tom pitanju i mora biti ok. Ja sam vracao sjaj mnoogo tezim slucajevima...

Link to post
Share on other sites

Sjaj se ne moze vratit kad ga nema :D

Farba je potpuno pregorela, tj nema laka ni malo i onda je dzaba sto god da radim...Auto dok perem sundjerom na njemu ostaje farba. Doci i na to red, mnogo bitniji mi je motor i ostala mehanika :)

Link to post
Share on other sites

Kao sto vec rekoh u drugoj temi, zamijenjena bobina koja je pravila problem kao i svjecice (stavljene bosch). Prije neki dan sam se slucajno sreo sa TOKYO-om i uz pricu covjek mi je rijesio problem trokiranja koje se javljalo nakon paljenja auta nekih 50metara i onda prestane. Problem je bio u nekom davacu temperature koji sam raskacio i auto je prodisao. Jos jednom veliko hvala imenjaku! :yes3:

Prekosjutra auto ide kod majstora na detaljan pregled i kompletnu zamjenu svega sto je za mijenjat. Do tada pozdrav :e30:

PS Promijenio sam majstora jer mi je prosli govorio u procentima koji dio da promijenim <_<

Link to post
Share on other sites

Kao sto ti rekoh, auto ima potencijala, i dobra je osnova, sto je najvaznije, ostalo su samo sitnice...

Nije davac temprature nego neki senzor kiseonika, kako god, bitno da je problem resen, ja sam pizdeo od toga..

Bice to kocka za primer... ;)

Link to post
Share on other sites

Radi se, radi se...bravo majstore...

Koliko para su stabilizatori?

30eura oba u kastelanu...sve cu tamo da uzimam jer kod bmw vukcevic ne primaju reklamaciju za po**anu zadnju solju koja mi je crkla(izbila) posle nedelju dana, pa im servisera cekam sat vremena i posle toga moram da ga zovnem da ga napomenem a on mi kaze PA MOZES DA ME CEKAS JOS NEKIH 2 SATA ILI TRAZI NEDJE DRUGO...Kakva politika kuce a?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Danas bio do majstora i zamijenio prednje glavcine na tockovima i stabilizatore. Naravno da se osjeca promjena ali eto imam novi zadatak :/

Prednje opruge su kracene i nisu od ovog auta + nemaju gumice koje idu na krajeve tako da spirala udara o metal. takodje lezajevi trebaju da se zamijene, ali otom potom. Sledece mi je termostat i vodena pumpa i u potrazi sam za amortizerima nadam se da ce se nac nesto dobro a ako Bog da, da i ja nosim taj "kljucic" sa sobom

Link to post
Share on other sites

Ne znam brate, evo mi auto popravljaju tri razlicita majstora jer je svaki od njih pojedinacno lijen da se pozabavi oko nekog problema. jedan oko mehanike drugi oko elektronike a ovaj treci je bio u guzvi stalno. treci je slobodan napokon :D i kaze

Amorti extra, opruge extra...hvale samo odbojnici na amortizerima da ne bi probili ako dje upadnem u vecu rupu ili sl. i na strug da se napravi ulozak za prednji lijevi amortizer koji je izgubljen prilikom servisiranja kod predhodnog vlasnika kako se ne bi culo sitno coktanje. gumice balanstangle sam uzeo pa eto u ponedeljak ili srijedu to sve se mijenja i napokon da se kompletira trap...

Link to post
Share on other sites

Vidim ja da to tebi nista nije jasno :) is i jaci modeli imaju debele cizme (stozere) amortizera precnika 51mm,

znaci tebi trebaju amortizeri koji su deblji, ne oni od slabijih e30 koji su 45mm

Odbojnike mozes da narucis kod Nina, ili da uzmes polovne.. A lezaj je u kompletu sa glavcinom ;)

Link to post
Share on other sites

ok da ja ne znam, ali da mi majstor to kaze o.O

te odbojnike cu polovne vjerovatno uzet, jer mislim da su novi u krv a uopste ne zasluzuju velike pare :D

u planu su mi pro sport stelujuci, ali imam vaznijih stvari...jos nisam dosao do tog lijepog dijela kad kupujes prave stvari za auto :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Auto je ispolirano jednom da se vidi rezultat i prezadovoljan sam, ostao jos krov da se odradi. Hrom lajsne lakirane u crnu. Stavljena druga rucica menjaca(ceka se od e30 m3 poklopac pa slijedi presvlacenje).

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Stvari iz gepeka cekaju montazu :)

prednji diskovi od e30 2.5

zadnji lonac od e36 2.5(micu se nastavci koji su presiroki i stavljaju se dvije cijevi 57mm)

balanstangla sa nosacem motora za rezervu

Link to post
Share on other sites

@formulica Nije, od golfa je mnogo deblji...Postavih slike ako neko moze da pretpostavi od cega je, jer ja ne znam :)

@Tokyo Hvala ti :)

Sinoc ispoliran krov i obnovljene lajsne...jos zadnji branik i stopovi pa nove slike :)

Link to post
Share on other sites