Recommended Posts

Odradio glavu,novi dihtung,sve novo,vozio po gradu,sve super guzve vrucina,normalno drzi temperaturu.Izaso na auto put prva uzbrdica dize temperauru i opet ulje u vodi.Kako,zasto!?Vec sam se spremio da posetim lika sto mi radio glavu,mislim da nije odradio hidrotest,kako bas da probije na istom mestu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Evo ako neko ne daj bože bude imao simptome,puknut je blok a pregrevanje nastaje jer se hladnjak napuni emulzijom od ulja i ne može dobro da hladi,a i visko nije u cvetu mladosti.

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je blok,ranije je ledio plin i pregrevao se na 2km,sad nema te simptome od kako je odrađena glava ali ima ulja u vodi i dalje,e sad da skidam opet glavu pa da nosim na hidro test,pa da ravnam ,pa dihtung,pa......neće m50 sentimentalno sam vezan za m20 :D

Link to post
Share on other sites

Ja ciljam na glavu...

Nista to ne moze da se konstatuje dok se ne rasturi..., hebo vas m20! :P

Reklamiraj!!!!

P.S Drago mi je da se Bata ukljucio u ove teme... ;)

Link to post
Share on other sites

Da ,ako ga rasturim onda ide menjanje karika,ležajeva,obrada radilice,možda i bloka i još 300 propratnih čuda,bezbolnije je da uzmem neki solidan m20 :dance3: i geknem ga unutra...pa makar bio i jetronic.

m50 :nea: , m20 ima dušu :D

Link to post
Share on other sites

Ma kakav m30 pa i ja imam dušu :D nema se ljudi para za m50 motor+instalacija+ruke a da sve to bude valjano bez 1000€ nema,m20 je neka meni najisplatljivija opcija....m50 će biti u mom e36 ;)

Link to post
Share on other sites