HITNO potrebna pomoć !!!


Recommended Posts

Noćas krenuo iz Zrenjanina, sve u najboljem redu, 150+ kmh na autoputu BG NI, do Pirota stigao za četiri i po sata, prima gas kao lud, par puta i preko 200, na ulazu u Bugarsku izgubio snagu, kao da radi na 5 cilindara ( a nije to proverio sam ) trese pod rukom ( osećam ga na volanu ), neće preko 140, temperaturu ne diže, čak je oborio na prvu crtu ( bilo je prohladno jutro i radilo je grejanje u kabini ) , tako sam prešao 450km i stigao u Grčku u Sarti, gde ću biti narednih dve nedelje, od alata nemam baš ništa ali imam nekog ko bi pomogao, lokalni BMW poštovalac ( sa automehaničarskom radionicom ), ne vuče falš vazduh, sve gume su cele ( sapunjali smo ih ), svi cilindri rade ( otkačivali smo dizne jednu po jednu od sekventa ) isto se ponaša i na gas i na benc stim što na benc ima primetno više snage ( dok ranije nije bilo razlike ), nivo vode i ulja je u milimetar isti kao i kad sam krenuo iz ZRa, sipao sam plin dva puta, ali nema veze ni sa tim pošto se isto ponaša i na benzin kojeg nisam dosipao ( krenuo sam sa punim rezervoarom ) vozio 200 na sat pre Niša na benc, a sad sa istim gorivom ne mogu preko 140 a i to na nizbrdici :angry:

Ideje šta bi moglo biti?

Pad snage je drastičan, uzbrdo samo trećom kao stojadina da vozim, primetio sam da se ništa nije pogoršalo posle 450km, tako da verujem da mogu i ovako da se vratim ali ...

Link to post
Share on other sites

Kad radi na benzin, otkaci mu tad jednu po jednu plinsku diznu i vidi da li ce da promeni rad.

Nevezano za ovaj problem(a mozda i ima veze s njim)- ne sme nikad da obara temperaturu, bez obzira na vremenske uslove ili nacin koriscenja.

Link to post
Share on other sites

Premeri kompresiju za svaki slucaj,proveri filter vazduha,da ga nisi napunio usput pa da nema dovoljno vazduha,probaj da raskacis plin i probas bez njega,a mozda ti je riknuo protokomer,moze svasta da bude.

Link to post
Share on other sites

kakav je na leru, jel promenio rad? Kada kreces prvom jel primi gas do kraja ili se gusi na odredjene obrtaje? Probaj raksaci mu protokomer vidi da li ce imati razlike Ja vih odatle krenuo kada zaglavi klapna identicni simptomi.

Link to post
Share on other sites

kakav je na leru, jel promenio rad? Kada kreces prvom jel primi gas do kraja ili se gusi na odredjene obrtaje? Probaj raksaci mu protokomer vidi da li ce imati razlike Ja vih odatle krenuo kada zaglavi klapna identicni simptomi.

Nema tu klapne prijatelju.

Link to post
Share on other sites

Nije, onda bi pravio problem samo na jednom cilindru, a covek napisa da je probao da skida jedan po jedan kabal i da nema razlike..

Link to post
Share on other sites

pogledaj da ti mozda nije probila ona guma od bombine do svecice sto ide.. Pozzz

Link to post
Share on other sites

pocni redom, pogledaj svecice u kakvom su stanju i to ne samo da li su prljave nego i da nisu izgorele, pa onda tu gumu izmedju bobina i svecica i na kraju proveri bobine, izgleda mi kao da te struja zeza a posto je plin osetljiviji zato ti na benzin ide za nijansu bolje

a sto se tice pada temperature, moraces da menjas termostat

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Verovali ili ne - ULJE

pa da pojasnim:

Kad sam krenuo na more bio sam na nekih 9200km od zamene ulja, rekoh sebi menjaću kad se vratim, biće na 11000 ali nema veze, Castrol Magnatec je i ne mora baš na 10000, nivo je bio na milimetar iznad minimuma, i tako sam i krenuo, pa su se desili problemi koji su ranije opisani a i neki novi momenti kasnije o kojima nisam pisao a sad ću...

Par dana kasnije, 5 ili 6 dan na moru, spuštajući se nekim poljskim putićem ka plaži, nasadim ga na kamen i probijem karter :angry: , na svu sreću video sam ( i osetio ) i brzo nazad do onog automehaničara entuzijaste pomenutog u ranijim postovima, zakrpimo karter i naspem novo ulje, igrom sudbine tačno na 10000 kad je i trebalo, i SVE PRESTANE, znači radi normalno, vuče normalno i sve OK.

Inače BOSCH svećice su kao nove, menjane su na prošlom servisu, kompresija je 10 na svih 6 cilindara, ceo motor je u perfektnom stanju pošto je juče prošao detaljnu proveru kod mog majstora u ZR-u...

Sad da skinemo karter i da ga varimo pošto sam ga u Grčkoj lepio :rolleyes:

Objašnjenje je da posle Srbije i peglanja, kad sam prešao u Bugarsku i nežnije po gasu, viskozitet ulja pred zamenu nije bio dobar ili šta već i da je zamastio jednu svećicu i radio na 5, a u leru na svih 6 , pa zato nismo mogli ni da nađemo šta je....

U svakom slučaju, lepo sam se proveo na odmoru, uživao u 2000 km, i srećno stigao kući....

Link to post
Share on other sites

ti si znaci jedan od onih koji menja ulje tacno kad treba, nece auto skoditi ako mu zamenis i 1000km pre toga..sledeci put uradi servis ako ti je blizu pa na put, vise si proveo na forumu nego u moru.

pozdav i sretno

Link to post
Share on other sites

Inače BOSCH svećice su kao nove, menjane su na prošlom servisu, kompresija je 10 na svih 6 cilindara, ceo motor je u perfektnom stanju pošto je juče prošao detaljnu proveru kod mog majstora u ZR-u...

Ako ti je pritisak u cilindrima odnosno kompresija 10bar onda je taj motor jos malo i gotov i jako je daleko od perfektnog. Ispravan motor treba da ima preko 12bara da ne kazem vecu cifru.

Link to post
Share on other sites

Lepo je sto si resio problem, ali ga u stvari nisi resio, javice se opet, da li sutra ili za godinu dana, ne znam. A javice se opet, jer ``istroseno`` ulje ne moze napraviti takav problem, nego ste ti i majstor menjajuci ulje i proveravajuci druge stvari pomerili/namestili nesto gde je bio problem,a da niste ni primetili.

Link to post
Share on other sites

Ako ti je pritisak u cilindrima odnosno kompresija 10bar onda je taj motor jos malo i gotov i jako je daleko od perfektnog. Ispravan motor treba da ima preko 12bara da ne kazem vecu cifru.

Bolje nemoj da govoris vecu cifru,zato sto je fabricka kompresija na m50 10,5-11.

Link to post
Share on other sites

Lepo je sto si resio problem, ali ga u stvari nisi resio, javice se opet, da li sutra ili za godinu dana, ne znam. A javice se opet, jer ``istroseno`` ulje ne moze napraviti takav problem, nego ste ti i majstor menjajuci ulje i proveravajuci druge stvari pomerili/namestili nesto gde je bio problem,a da niste ni primetili.

+1

Link to post
Share on other sites

hahahaha kakav lik. krene na put od 1000km autoputa ucugu a ulje na minimumu...

Objašnjenje je da posle Srbije i peglanja, kad sam prešao u Bugarsku i nežnije po gasu, viskozitet ulja pred zamenu nije bio dobar ili šta već i da je zamastio jednu svećicu i radio na 5, a u leru na svih 6 , pa zato nismo mogli ni da nađemo šta je....

Ovo je takva nebuloza da ja nemam reci!

Link to post
Share on other sites