e30 325i M Technic 2


Recommended Posts

  • Replies 608
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

odlicno svaka cast. samo mi reci dali je u tebe ispuh jedna cijev od pocetka pa do kraja ili je standard dvije cijevi? na ovoj slici gore nemogu nikako da vidim,a uz to gledao sam onaj video gdje si gume zapalio i extra dobro se cuje

Link to post
Share on other sites

sve je to prfekt...stvar je toliko prosta da mi nije jasno o cemu ti ljudi pricaju...a i ovo nije bio nikakav experimentalni zahvat vec uklapanje fabrickih delova.U principu ja sam tu samo zamenio srca koja se razlikuju po tome sto je jedno sperovano a drugo ne.sve ostalo je ostalo isto,zupcanici su ostali isti koji su i bili u tom kucistu,samo prebaceni na druga srca i cao...cak je sad bolji nego pre jer sam ocistio podloske i flansne od rdje i sad sve stoji kao i pre sto godina kad je napravljen,nema vise lufta...bas prosta stvar..cak sta vise tolko prosta da smo ovaj jedan rasturili kod kaspera ispred zgrade sa francuskim kljucem i srafcigerom :lol:

Link to post
Share on other sites

Pa donji zupcanik je fiksan,a polozaj gornjeg odredjuju one podloske izmedju kucista i flansne,to sam sve ostavio isto koje je i bilo sa tim prenosom samo sto je pre rasturanja imao lufta i kad sam sve ocistio od rdje i spakovao nema vise nikakvog lufta jer su ga stisle flansne kolko treba...nije labav nema lufta,nije pretegnut,nista ne zapinje i zubi gaze ravnomerno(ona fora kad namazes mast na zupcanike)

Tu je u stvari bitno samo da se ne raspare zupcanici jer kad bi izmesao jedan od jednog a drugi od drugog prenosa tu bi nastao sex sa polozajem,sve ostalo moze da se kombinuje kako oces...

Link to post
Share on other sites

Moras sto jace da drzis kocnicu, i sto naglije da pustis kvacilo...;)

Link to post
Share on other sites