Kupovina 316 savet i mišljenje


Recommended Posts

Pa vidi se da su mu one šine koje primaju udarac malo žvaknute, a deluje da to nije ni rađeno nego ostavljeno tako, nije puno žvaknuto, al znate šta....ne mogu ja da pređem preko toga da vozim auto iz 1994 i tako trom, pa nek bude 2 BMWa ako me razumete uz dužno poštovanje...

Povuklo me to što toliko para imam, što znam od koga kupujem mada sve manje verujem u priču i što mi je auto PRELEP. Al ne mogu se ja zezam sa kolima 20 godina starim nema šanse...

Znači moje dve glavne psihičke blokade ipak ne uspevam da pređem.

A eto taj kolega reče dobre su gume, videli ste sami, ako je dobro da se guma raspada onda stvarno, to ukazuje da trap možda ipak jede gume, letnje kao dobra je šara al imaju balone bočno, može to da se vozi još, koje je bre to razmišljanje, kakvi baloni to bacam odmah, to pokazuje njegovo shvatanje šta je dobro a šta ne, tu se razlikujemo nebo i zemlja i to povlači pitanje koje je on delove ugrađivao, verovatno sve polovno sa otpada što nekad ima smisla ali meni lično nema, izeš ti polovne pločice i slično...

Zatim reče ulje ne troši ama baš ništa, reko ne zezaj mora auto malo, ne bih li ga navukao da prizna lepo, kaže ma jok, ništa...ja danas izvuko šipku, ulje na 2/3 kako to ako ne troši, da nije možda sipao u startu manje ulja da uštedi jer zna da auto neće potrošiti?

Ma neki mi je osećaj loš i ne mogu da ga se otrgnem, zato se bataljavam te kupovine, poslušaću razum i osećaj a ne oči ako me razumete, hvala svima na savetima :kiss3: :P :P

Link to post
Share on other sites

Pa vidi se da su mu one šine koje primaju udarac malo žvaknute, a deluje da to nije ni rađeno nego ostavljeno tako, nije puno žvaknuto, al znate šta....ne mogu ja da pređem preko toga da vozim auto iz 1994 i tako trom, pa nek bude 2 BMWa ako me razumete uz dužno poštovanje...

Povuklo me to što toliko para imam, što znam od koga kupujem mada sve manje verujem u priču i što mi je auto PRELEP. Al ne mogu se ja zezam sa kolima 20 godina starim nema šanse...

Znači moje dve glavne psihičke blokade ipak ne uspevam da pređem.

A eto taj kolega reče dobre su gume, videli ste sami, ako je dobro da se guma raspada onda stvarno, to ukazuje da trap možda ipak jede gume, letnje kao dobra je šara al imaju balone bočno, može to da se vozi još, koje je bre to razmišljanje, kakvi baloni to bacam odmah, to pokazuje njegovo shvatanje šta je dobro a šta ne, tu se razlikujemo nebo i zemlja i to povlači pitanje koje je on delove ugrađivao, verovatno sve polovno sa otpada što nekad ima smisla ali meni lično nema, izeš ti polovne pločice i slično...

Zatim reče ulje ne troši ama baš ništa, reko ne zezaj mora auto malo, ne bih li ga navukao da prizna lepo, kaže ma jok, ništa...ja danas izvuko šipku, ulje na 2/3 kako to ako ne troši, da nije možda sipao u startu manje ulja da uštedi jer zna da auto neće potrošiti?

Ma neki mi je osećaj loš i ne mogu da ga se otrgnem, zato se bataljavam te kupovine, poslušaću razum i osećaj a ne oči ako me razumete, hvala svima na savetima :kiss3: :P :P

Dodaj jos 300e i kupices 320i,98 god,sekvent,dig klima,nove zimske gume,asc,2 x air bag,itd

Link to post
Share on other sites

Pa taj fazon, iskreno ja nikad nisam ni razmišljao o BMWu nego mi se učinila dobra priča, lep je auto, toliko para imam...naravno i malo preko, nikad ne kupujem auto sa knap parama..

Nije mene ovaj kolega puno ni lagao, on mi je rekao da ga je kupio udarenog i menjao napred hladnjak, branik i to, ali razlikuje nam se viđenje "dobrog stanja", šta je njemu dobro meni je krš, realno ovaj auto ne da ne vredi 2400 nego ni ne vredi kupovine.

Kao znaš airbagovi mu ne rade jer je menjao volan kad mu crkla špulna za lepši pa nije hteo na komp da uključi jer ako malo udari nekog ima štetu u airbagovima, kladim se da su bili ispucani pri tom sudaru i da uopšte ni ne rade, ulje nije na maks a navodno ne troši, gume dobre a otpadaju komadi, verovatno trap nije prav a to sve nisu mala ulaganja. 1500 eur pa ajde, ali ne bih ni tada kupio auto koji treba da se sređuje a 20 godina star.

Ne volim francuze, pogotovo dizel, ali sam našao par C5 2003e 1.8 16V 115 konja sa plinom, za taj auto solidno, imaju i klimu, do 3000 eur koštaju, imam majstora za citroene koji će da ga pretrese, delovi nisu tako skupi, mislim da ću se pre odlučiti za tako nešto...kad naiđem na dobar naravno.

Link to post
Share on other sites

Pa taj fazon, iskreno ja nikad nisam ni razmišljao o BMWu nego mi se učinila dobra priča, lep je auto, toliko para imam...naravno i malo preko, nikad ne kupujem auto sa knap parama..

Nije mene ovaj kolega puno ni lagao, on mi je rekao da ga je kupio udarenog i menjao napred hladnjak, branik i to, ali razlikuje nam se viđenje "dobrog stanja", šta je njemu dobro meni je krš, realno ovaj auto ne da ne vredi 2400 nego ni ne vredi kupovine.

Kao znaš airbagovi mu ne rade jer je menjao volan kad mu crkla špulna za lepši pa nije hteo na komp da uključi jer ako malo udari nekog ima štetu u airbagovima, kladim se da su bili ispucani pri tom sudaru i da uopšte ni ne rade, ulje nije na maks a navodno ne troši, gume dobre a otpadaju komadi, verovatno trap nije prav a to sve nisu mala ulaganja. 1500 eur pa ajde, ali ne bih ni tada kupio auto koji treba da se sređuje a 20 godina star.

Ne volim francuze, pogotovo dizel, ali sam našao par C5 2003e 1.8 16V 115 konja sa plinom, za taj auto solidno, imaju i klimu, do 3000 eur koštaju, imam majstora za citroene koji će da ga pretrese, delovi nisu tako skupi, mislim da ću se pre odlučiti za tako nešto...kad naiđem na dobar naravno.

Sa C5 se neces usreciti ni malo,ali ni malo,ali podrzavam svaciju odluku o kupovini kola,ja sam ti rekao za moj e36 koji je 98 godiste,ja hocu da uzmem e39 jer mi treba veci auto,opet mislim i da sam realan sa cenom od 2700 evra s obzirom da me samo plin izasao 650e sa atestom

Link to post
Share on other sites

Jel to ovaj što troši litar ulja na 1000 km, dimi plavo i u kog si se razočarao pa bi da kupiš Alfu? :D

Ha ha ne vicem,omakla se velika slova,iskreno razocarao sam se u e36,dok je bila kockica i e34 sve se dalo opraviti i srediti,a na ovom niko nista ne zna,te vanos,te tefloni te 1000 stvari,izgleda da ce alfa da padne haha

pozzzz svima,imam problem,automobil mi dimi u krivinama i pri naglom kocenju,dim je plavicast i potrosnja ulja je oko 1l na 1000km,u pitanju je e36 320i m52,zimi nije potrosio kap ulja,sve se desava kad se auto ugreje na radnu temperaturu,dok ide ravno nema dima,cim je krivina ili kocenje na auspuh izadje veliki oblak plavog dima koji nestaje posle 20-tak sekundi,odakle da pocnem da trazim kvar?

Link to post
Share on other sites

Jel to ovaj što troši litar ulja na 1000 km, dimi plavo i u kog si se razočarao pa bi da kupiš Alfu? :D

Da reseno je to,gumice ventila su bile problem

Link to post
Share on other sites

svako ima svoje vidjenje ali sa c5 se sigurno neces usreciti ne kazem da je taj bmw premija i da ga treba uzeti ali veruj mi bolje i takav bmw nego neki c5 koji je samo sredjen za prodaju! Jedino ako nadjes da je iz francuske ili nemacke sa servisnom knjigom jer nije bezrazloga jeftin !

Link to post
Share on other sites

Nije jeftin, tako im se kreće cena...uvežen je pre dve godine iz Slovenije, ima servisnu knjigu iz Slovenije i neku odavde..tako da je možda i kilometraža prava, al kažem ne verujem nikom, vozim na detaljan pretres kod dobrog Citroen majstora pa ću videti :)

Ko zna šta ću i kad ću na kraju i kupiti, shvatio sam da treba polako i oprezno.

A ovo sa uljem me niste razumeli, meni je punto trošio ali tek posle 6, 7 ljada km nakon zamene ulja, do tad nije trošio ama ništa a tada krene, pripisivao sam to lošem gorivu a možda i to ulje Selenia nije bilo dobro ili original, ne smeta meni da auto malo troši, ali kad mi prodavac kaže da ne troši NI GRAMA SIGURNO a ja na šipci vidim između pola i dve trećine...nemoj se lažemo.. :D

Link to post
Share on other sites

Hmmm u početku su svi u fazonu ne treba mi jači motor,onda kad malo duže posediš za volan snage nikad dovoljno....što se C5 tiče,dobar je to auto jedan drug,vrsni poznavalac i ljubitelj Citroena je pogledao i proveravao 15 komada i kupio 16-ti,toliko o stanju C5 na našem tržištu.

Link to post
Share on other sites

Druze kakve veze ima sto ulje nije na max,ja recimo kad god menjam ulje nikad ne sipam do max,uvek je tu negde na 2/3,ti motori su se pokazali kao jako kvalitetni i nisu trosadzije ulja.

Sto se guma tice,normalno je sto je malo pokidao gumu na gazecem sloju,verovatno je okretan mnogo puta u mestu,zimska guma je mekana i ako nagazi kamen hoce da se odvali parce,sto nema ama bas nikakve veze sa losim trapom!!!!

Gledao sam onaj tvoj klip,te mane sto si ti pronasao na tom autu su pokazatelj da si vodjen neznanjem pri kupoovini auta,primecujes neke totalno nebitne stvari dok neke mnogo ozbiljnije nisi ni spomenuo.

Kad kupujes auto star 20 godina ne gledas na sitna ostecenja limarije,felni i enterijera vec teras auto na merenje kompresije,proveru trapova,pregled odozdo korozija i sl,mani se tih sitnih packica.

Ovaj auto je u dobrom stanju za svoje godine,meni se licno ne svidjaju hromirani delovi tipa rucice vrata,gepek lajsna,ali ostatak auta je sasvim pristojan,sto se tice ulaganja od 1500e koje spominjes sve te mane koje auto ima resavas sa 200-300e,moj predlog spustanje cene a 2400 na 2000-2100e,i kupio si dobar auto.

Link to post
Share on other sites

Druze kakve veze ima sto ulje nije na max,ja recimo kad god menjam ulje nikad ne sipam do max,uvek je tu negde na 2/3,ti motori su se pokazali kao jako kvalitetni i nisu trosadzije ulja.

Sto se guma tice,normalno je sto je malo pokidao gumu na gazecem sloju,verovatno je okretan mnogo puta u mestu,zimska guma je mekana i ako nagazi kamen hoce da se odvali parce,sto nema ama bas nikakve veze sa losim trapom!!!!

Gledao sam onaj tvoj klip,te mane sto si ti pronasao na tom autu su pokazatelj da si vodjen neznanjem pri kupoovini auta,primecujes neke totalno nebitne stvari dok neke mnogo ozbiljnije nisi ni spomenuo.

Kad kupujes auto star 20 godina ne gledas na sitna ostecenja limarije,felni i enterijera vec teras auto na merenje kompresije,proveru trapova,pregled odozdo korozija i sl,mani se tih sitnih packica.

Ovaj auto je u dobrom stanju za svoje godine,meni se licno ne svidjaju hromirani delovi tipa rucice vrata,gepek lajsna,ali ostatak auta je sasvim pristojan,sto se tice ulaganja od 1500e koje spominjes sve te mane koje auto ima resavas sa 200-300e,moj predlog spustanje cene a 2400 na 2000-2100e,i kupio si dobar auto.

+1

Link to post
Share on other sites

Pa ja nisam mogao da merim kompresiju na pakingu :D

Moj punto je okretan u mestu sto puta pa se guma na sredini sloja nije raspadala...nije to jedan komadić, celom dužinom sloja se guma raspada, meni to deluje da trap nije prav od tog udara, što ima smisla jer se vidi da posle udara nije rađen.

Ja da kupujem auto kome je trap diskutabilan, praktično nema upotrebiljivih guma, ni zimske ni letnje, airbagovi šatro treba samo da se uključe a auto udario prednjim delom u nešto, farbano dosta toga i to tako da na vratima se vidi slivanje farbe, kako li je urađena priprema i koliko će to da drži vodu, gepek vrata talasasta farba, aj to ulje na stranu, pločice šatro menjane skoro a one manje od pola mesa imaju i po ivicama gromuljice kao da se raspadaju, auto održavan na otpadu...nema tog spuštanja cene jer ne želim da kupujem auto koji treba da se toliko sređuje i koji je toliko diskutabilan da li i šta li...

C5 neću kupiti napamet, pregledaće ga dobro majstor, C5 je samo jedna od ideja, videćemo polako, ne treba žuriti, možda na kraju i kupim BMW a možda prsnem i kupim juga za 500 evra da preguram sezonu bez dinara troška i sjurim ga u Dunav na zimu :D

Link to post
Share on other sites

Pa ja nisam mogao da merim kompresiju na pakingu :D

Nisam ti ni rekao da meris kompresiju na parkingu,vec da ga oteras kod majstora.

Za farbu nisi pisao u ranijim postovima da se slivala,to se na klipu nevidi,koliko se secam rekao si da je limarijski dobar,ali nema veze,ako je tako kao sto kazes sa bojom,onda se ne isplati dati te pare za njega,jer za te pare mora da bude tambura.

Ima drugar nekog c5 ako si zainteresovan mogu da se raspitam ste je i kako,on ga daje jako povoljno jer se vraca za francusku.

Link to post
Share on other sites

phaahhaha prc i gotovo.

Pa ne mora da ga kupi,ja sam rekao sta sam uradio na autu,odvezao kod majstora i uradio gumice ventila,poravnao glavu,zamenio dihtung i auto radi kao sat,zamenio i separator,necu nikoga da molim da kupi auto od mene,njegov izbor,neka uzme sta hoce

Link to post
Share on other sites

Znam Bobane, pogodilo me što si rekao da sam vođen neznanjem pri kupovini auta a ovo je bio preliminarni pregled, ono što ja sam mogu da vidim na parkingu i moraš se složiti da je bilo i više nego dovoljno da odustanem od kupovine...tačno nisam spomenuo farbu, ali i bez toga vidi se da je auto čuknut a nije odrađen, trap diskutabilan verovatno jede gume, da su airbagovi verovatno ispucani i tako dalje, što govori da kolega baš i nije imao obraza iako je govorio da on ne bi meni prodao čisto da ne bude posle zle krvi, ipak je to polovan i star auto, svejedno što ga je on održavao...održavao da ne kažem kako...

Dejane ne kažem da je tvoj auto loš, ne mogu to da znam preko žice, ne bih ga kupio jer me kažem BMW privukao samo iz razloga što sam mislio da je ovaj primerak odličan...na stranu što je tvoj maltene ostajao bez ulja i otvaran motor i pitanje kako je i to odrađeno.

Link to post
Share on other sites

Znam Bobane, pogodilo me što si rekao da sam vođen neznanjem pri kupovini auta a ovo je bio preliminarni pregled, ono što ja sam mogu da vidim na parkingu i moraš se složiti da je bilo i više nego dovoljno da odustanem od kupovine...tačno nisam spomenuo farbu, ali i bez toga vidi se da je auto čuknut a nije odrađen, trap diskutabilan verovatno jede gume, da su airbagovi verovatno ispucani i tako dalje, što govori da kolega baš i nije imao obraza iako je govorio da on ne bi meni prodao čisto da ne bude posle zle krvi, ipak je to polovan i star auto, svejedno što ga je on održavao...održavao da ne kažem kako...

Dejane ne kažem da je tvoj auto loš, ne mogu to da znam preko žice, ne bih ga kupio jer me kažem BMW privukao samo iz razloga što sam mislio da je ovaj primerak odličan...na stranu što je tvoj maltene ostajao bez ulja i otvaran motor i pitanje kako je i to odrađeno.

To sto je auto trosio ulje ne znaci da je i ostajao bez njega,a kako je odradjeno odradjeno je u bmw servisu,mada tu vise posla ima strugar od mehanicara,radjena je glava kod cubike u ns,a ostalo je uradio majstor,na stranu to sve,ko ti garantuje da bilo koji auto nije otvaran,tj da mu nije diran motor,to ti ne mozes videti na oko nikada,ja opet kazem da je izbor samo tvoj,ne zurim sa prodajom,prodao sam i kupio vise komada bmw,i ovaj ce otici,naci ce se neko kome vec treba ok auto za ok cenu,pozzz i srecno

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...