Recommended Posts

Sta je problem, imam 518 sa m40 motorom, pre zamene ulja sve je bilo ok. Zqmenio sam ulje sipao eko 15/40 kao i uvek nisam gledao dva tri meseca nivo ulja do danas, kada sam izvuko sipku za ulje imao sam sta da vidim umesto ulja imam mleko u karteru i neku gustu naslagu na meracu za ulje. E sada mene interesuje ovo, znam da je promesao ulje i vodu ali u hladnjaku nemam mleka tj mesavine samo u karteru auto mi nije prerejao ni jednom. Treba mi vase misljenje dali da se nadam manjim troskovima ili vecim tj zamenom glave.

Link to post
Share on other sites

u hladnjaku nemas jer ti je probila rashladna tecnost u ulje,a ne obrnuto...

to kod tebe je gori slucaj jer moze doci do ostecenja celog motora usled loseg podmazivanja,pa prekontrolisi sve kad vec budes otvarao motor...dok ga ne otvoris nista ne mozes da znas sa sigurnoscu...

ako ti je samo dihtung zveknuo a ostalo je ok,onda menjaj to i teraj dalje,a ako ti je i dole nesto u problemu i glava ja mislim da je isplativije kupiti drugi go motor i prebaciti agregate i ostalo sa tvog i cao,oni su bar smesni sa cenama..

Link to post
Share on other sites

Sipao sam Eko megatron, i vozim ga na plin.

Do malopre sam ga kupusao i skinuo glavu izgleda da je samo dihtung otisao ali u svakom slucaju ce ici na hidro test, ali kada sam rasturio glavu video sam dodatne probleme, hidro podizaci su ukoceni sto sam znao, a sto nisam znao je da su mi klackalice poneke ukopane gde nalezu bregovi bregaste, i bregasta je na nekim bregovima ukopana i na ivicama tih bregova ponegde su odlomljeni parcici. Tako da neznam koliko bi me ta investicija kostala s'obzirom da je sam motor presao 310 hiljada, da li da ulazem u delove ili bolje da nadjem drugi motor M40.

Link to post
Share on other sites

Ma nisam dzabe, ulje je odlicno sto sam sipao, a inace da je zbog toga sto ti kazes onda nebi ulje celo pobelelo i pravilo bele masne naslage na poklopcu i na plastici ispod polkopca. Da je lose ulje nebi toliko pravilo belinu nego nesto malo.

Link to post
Share on other sites

vrlo verovatno moze da bude od plina+niskih temperatura+kratkih relacija.

ja sam se jednom isto tako istripovao,kajmak na meracu,a majonez na cepu od motora,medjutim normalna reakcija na plin i kratke relacije.

Link to post
Share on other sites

vrlo verovatno moze da bude od plina+niskih temperatura+kratkih relacija.

ja sam se jednom isto tako istripovao,kajmak na meracu,a majonez na cepu od motora,medjutim normalna reakcija na plin i kratke relacije.

Ma sve je to ok, ali kada sam izvadio sipku sa nje je kapalo kao voda.

Link to post
Share on other sites

Kad se već vodi diskusija o ovoj temi, kod mene na 1.8is motoru, zadnjih 2-3 puta kad sam kontrolisao nivo ulja, nalazio sam na meraču u tragovima beličastu penu. Međutim, auto normalno radi, ne gubi rashladnu tečnost i normalno postiže i drži radnu temperaturu. Nema "majoneza" na čepu motora. Inače, vozim ga na plin i najviše se vozi na kratkim relacijama. Ulje je mobil 15w-40. Ima li razloga za brigu?

Link to post
Share on other sites

Kod mene ima razloga za brigu jer je meni na meracu poklopcu i na plastici iznad bregaste bilo majoneza u velikim kolicinama i ulje nije vise bilo ulje nego skoro ko vodica mislim na masnocu i gustinu, a inace ja sam sipao eko megatron 15/40 mineralno. Slikacu danas i postavicu slike da vidite.

Link to post
Share on other sites

Kad se već vodi diskusija o ovoj temi, kod mene na 1.8is motoru, zadnjih 2-3 puta kad sam kontrolisao nivo ulja, nalazio sam na meraču u tragovima beličastu penu. Međutim, auto normalno radi, ne gubi rashladnu tečnost i normalno postiže i drži radnu temperaturu. Nema "majoneza" na čepu motora. Inače, vozim ga na plin i najviše se vozi na kratkim relacijama. Ulje je mobil 15w-40. Ima li razloga za brigu?

Ne brini,cim bude malo toplije vreme to ce da nestane,radi se o nekom kondezatu i on u vidu kapljica dolazi do kartera i tada se pojavljuju te male bele kapljice,imam tri automobila kuci na gas i svakom se to desava,i fijatu i pasatu i bmw

Link to post
Share on other sites

Kod mene ima razloga za brigu jer je meni na meracu poklopcu i na plastici iznad bregaste bilo majoneza u velikim kolicinama i ulje nije vise bilo ulje nego skoro ko vodica mislim na masnocu i gustinu, a inace ja sam sipao eko megatron 15/40 mineralno. Slikacu danas i postavicu slike da vidite.

Nemas druze puno opcija oko tvog problema,glava mora da se skine i odnese na hidrotest,u glavnom bude problem u dihtungu,ne bi bilo lose da ti majstor i propere taj motor kad se sve namesti,da ti se ne zaprlja novo ulje od te bele skrame ili pene,moze i da sipa neko staro ulje da provozas dan dva pa da ga izbaci i sipa novo

Link to post
Share on other sites

pa to ti je ono sto ga koriste Transformersi :D

:lol2: :lol:

Vidi ako opet sipaš ulje za transformerse ,bojim se da ćeš da imaš do godine kad zahladni dovoljno majoneza za rusku salatu.

Link to post
Share on other sites