Recommended Posts

M20 ce da te ubije sa potrosnjom benzina,u e34 taj motor guta jedno 13-14l.

Ako vec purnja ulje,od tog motora nema nista,on je svoje odradio,varijanta ti je neki m50 i na njega i nemoras da kacis na plin jer dosta manje trosi od m20.

Link to post
Share on other sites

Mozda je to i dobra ideja, dali ima nekih prepravki kod ugradnje m50 tipa drzaci instalacija i slicno i koja je njegova prosecna potrosnja? Nesto postajem alergican na plin, doduse nikad ga i nisam voleo ali morao sam da ga koristim zbog finansija.

Link to post
Share on other sites

Mozda je to i dobra ideja, dali ima nekih prepravki kod ugradnje m50 tipa drzaci instalacija i slicno i koja je njegova prosecna potrosnja? Nesto postajem alergican na plin, doduse nikad ga i nisam voleo ali morao sam da ga koristim zbog finansija.

Kad kupujes motor uzimas ga kompletnog sa motornom instalacijom,racunarom,nosacima za e34,menjacem.

ON trosi oko 10l normalne voznje,na otvorenom i manje.

Link to post
Share on other sites

Za sada necu nista petljati, pare koje dam za motor, carinjenje, ugradnju mogu odvojiti i doplatiti za neki novji sa M50 motorom ili jos bolje neki e34 525i, u svakom slucaju veliko hvala na savetu!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ili su gumice ili karike ali ne mozes da znas dok ne otvoris motor, a kad ga otvoris greota da ga sklapas a da ne zamenis sve sto ne valja, a to sve sto ne valja ce te izaci blizu 200-250e :lol: To obicno tako ide kad otvaras punoletan motor...

Link to post
Share on other sites

Ako su ti gumice krute onda je voravotno samo do njih. Meni je m20 na 1000km trosio 1-1,5l ulja,gumice nisu bile gumice nego plastika. Zamenio ih,kap ulja auto nije potrosio do sada posle 2000km... A svi su mi govorili da nema sanse da toliko ulja trosi samo zbog gumica.

Link to post
Share on other sites