Recommended Posts

Pa da predstavim mog drumskog saputnika.

BMW E36 318 M40 1991

Presao je 295000 km. Jako sam zadovoljan sa autom a od prvog dana ne prestaje da me odusevljava u voznji.

Na njemu su tvrdo punjeni amortizeri sa oprugama od M3 modela, felne Borbet 17, srednji lonac je od golfa gti a zadnji lonac je RSport protocni.

Farovi su angel eyes xenoni i xenon sijalice u maglenkama.

Auto sam kupio u ovakvom setapu ali znacajno neuredniji nego sto je sad.

Na autu je prva boja, ceo je zdrav sem po nekih tacaka na rubovima i sto je na krovu boja malo matirala ali resice se poliranjem.

Utegnut je maksimalno, u voznji je odlican bez zvukova i lupanja, dosta je tvrd i tako namesten da nigde ne kaci iako su minimalni luftovi izmedju tocka i rubova.

Bivsi vlasnik ga je malo zapustio i zakacio prednji branik koji je izvaren kod plasticara ali treba da se izsmirgla i ofarba.. takodje auto ima par crtica od grebanja kljucem.

Sedista su solidno ocuvana ali verovatno ce se uzeti neki bolji polovni enterijer, gledacu da na auto vratim sto vise fabricki izgled.

Siber je rucni ali se ne otvara nego vrti u krug to cu gledati da sredim sto pre.

Auto ide odlicno, ali mi se ponekad desava da od 3000 rpm pa na vise pocne da trokira, ne svaki put ali recimo jednom od 10 puta na punom gasu, malo sam se informisao i navodno su u pitanju kablovi za svecice, a i bivsi vlasnik mi je rekao da su mu u servisu rekli da su kablovi i trazili su mu 16 hiljada za nove original kablove. Nasao sam ih po povoljnoj ceni i gledacu da ih sto pre promenim. ( ako je neko imao iskustva sa ovim neka mi da neki savet predlog ili ako je nesto drugo u pitanju ).

Evo par slika a kako budem nesto doradjivao ili bolje fotografisao postavicu.

madpbe.jpg

fotografija0852.jpg

29941813.jpg

img00164201305191521.jpg

img00166201305191522.jpg

img00167201305191522.jpg

img00152201305171155.jpg

img00158201305181823.jpg

img00161201305191503.jpg

img00162201305191503.jpg

img00181201305191723.jpg

Za sada toliko.

Veliki sam fan BMW-a, jako dugo sam trazio dobru kockicu i par njih mi je promaklo dok sam skupio novac sto mi je jako krivo, cenim orginalnost i sto je vise moguce fabricki izgled vozila sa iskusnom opremom, ovo nije bas kako bi ja to namestio ali dobro za sada je ovakav, ima stav i karakter a potrudicu se da bude sto bolji i orginalniji.

Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda,moze koja slika unutrasnjosti ?

Evo slikacu pa cu ubaciti, nisam ga slikao unutra.

Poprilicno je standardno sve, nema nikakvih dodataka sto se enterijera tice. Ima samo neke presvlake na prednjim sedistima jer je vozacevo sediste na bubregu malo naceto ali nasao sam sedista sa stranca potpuno indenticna (Tamno siva) tako da cu to zameniti.

Link to post
Share on other sites

Sluzi odlicno nemam stvarno nikakve primedbe, jako sam zadovoljan autom.

Ima malo da se poradi na nekim sitnicama ali lagano... :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odradio neke popravke i dorade na autu, sad radi bez greske. Sad sam moze se reci prezadovoljan autom.

Evo jedna nova onako wallpaperisticna :)

mh6g.jpg

Link to post
Share on other sites

Auto sam vec pohvalio, evo sad i sliku, stvarno je mnogo dobra...

Reci mi samo ovaj motor m40 1.8, ja ga bas nesto i ne volim, kako se tebi pokazao, jel' nije slab to motor za e36?

Hvala, hvala, pa trudim se :) Ukrao sam drugaru neki zajebani NIKON aparat pa se trudim da sto vise fotkam auto na nekim gotivnim mestima dok mu nevratim.

Pa meni je za sada ok, kod mene je 2 meseca, evo auto je presao 296 hiljada sada i dalje radi odlicno, ne trosi ulje uopste cak se ulje nije ni zaprljalo od poslednjeg menjanja, jeste malo al je i dalje onako prozirno nije crno, mislim da nikada na motoru nije nista radjeno krupno.. Mada cuo sam da se m40 nije bas najbolje pokazao i da je zato posle nekog vremena i povucen iz proizvodnje.

Sad da je slab, verovatno, jbg teska je karoserija, a kad sam solo ili sa suvozacem ide odlicno, vec kad je 4 ljudi u njemu oseca se tezina, ali ide i nema nikakvih problema. Meni je jako prijatan u voznji i iskreno kruziram lagano ne lozim ga nesto preterano, ipak je 1.8 a i sa ovim nacinom voznje sam zadovoljan sa potrosnjom.. onako kombinovano, mada najvise imam kratkih gradskih relacija trosi mi oko 10 litara benzina. Plin nema i ono, nece ga ni imati :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Stigo je jedan IS u ekipu :)

Dovezen pre par dana iz Sremske Mitrovice, jako jako dobro stanje, retko dobro ocuvan automobil.

dv73.jpg

:e30:

Link to post
Share on other sites