Vracanje tablica?


Recommended Posts

U dilemi sam sad, nisam siguran sta da radim, kupio sam neku kockicu, kojoj evo sad istice registracija.

Uzeo sam je ovde kod nekog coveka, koji nije vlasnik, posto je navodno kupio od prijatelja auto, i nije ga zato prenosio na sebe...

...Nema od tog auta nista... Detonirao mi plin juce pri paljenju, zatim se gasio cim bih pustio gas, velike vibracije na odredjenim obrtajima, jedva sam se vratio kuci, interventna me mucila jos taj dan, pretres mene, auta, i tako...

Hocu skupiti pare pa uzeti pristojniji neki BMW...

... Uglavnom, ja taj auto nisam preneo na sebe (napravili smo samo ugovor medju nama neki, na parcetu papira)...

I on mi je dao saobracajnu od vlasnika, atest za plin..

Kako stvari sad stoje, ja bih taj auto prodavao u delovima.

Vidim da ovde ima par ljudi sa takvim iskustvom, pa ako moze savet (sta raditi sa tablicama, saobracajnom..). Posto nemam nameru registrovati auto, ide u delove, skoljka na otpad...

Link to post
Share on other sites

Stanje skoljke, u gepeku, gde stoji rezervni tocak je isecen jedan deo, video sam da ima rupu ispod zadnjeg desnog ruba... Ostatak nisam bas nesto ni zagledao... Sad dalje da te ne lazem, nisam siguran, al mogu pogledam sutra, pa da javim. Na patos sam samo jednom bacio pogled, mislim da je ok...

Jel mislis koliko para sve na gomili ja cenim (u slucaju da prodajem)? Nisam siguran da sam te razumeo..

A za prevod ili odjavu auta/vracanje tablica,

Tu me jedino brine taj na koga se vodi auto.. Da li ce pristati da krene sa mnom da obavimo to..

Link to post
Share on other sites

Da mislio je sve djuture koliko je. O prenosu si trebao da razmisljas pre kupovine,za vracanje tablica koliko se secam vracaju se tablice,ponistava se saobracajna i popunjava se neki formular u kome se nalaze podaci o vozilu i naravno posto zivimo u zemlji Srbiji placa se taksa.Tako je bilo pre 2 godine kad sam odjavljivao moju kocku.

Link to post
Share on other sites

U pravu si, razmisljao sam, on mi je ostavio kontakt od coveka na kog se vodi auto, adresu gde mogu da ga nadjem isto...

Al ne znam, jednostavno sam skeptican sto se toga tice. Al na kraju krajeva, na njega se vodi auto.

I tako ce njemu da stigne kazna, i sve ostalo, ako ne bude hteo da saradjuje..

Usput, dosao sam sad na internetu do raznih informacija sto se tice odjave/vracanje tablica, i kazu 650 dinara kosta..

Mada najbolje da trknem do agencije za registraciju, da mi oni kazu...

Link to post
Share on other sites

Ti druze nemas nista s tim,auto se ne vodi na tebe i ti nisi u obavezi da ga odjavljujes,ako hoces pozovi vlasnika i reci mu ako hoce da ga odjavljuje da mu posaljes tablice i saobracajnu.

Ako ga vec kupusas u delove totalno ti je nebitno sta ce vlasnik da radi sa tablicama.

Jednostavno ti nisi u obavezi niti da ga registrujes ako neces, niti da ga odjavljujes.BUdi covek nazovi vlasnika,a on kako mu je volja.

Link to post
Share on other sites

Hvala opet, jos malo pa cu da zovnem vlasnika.

Dejane, sta predlazes onda?

Posto cu verovatno vratiti vlasniku i saobracajnu zajedno sa tablicama. (ako on bude hteo da odjavljuje).

Sta mislis da kopiram saobracajnu? Cisto da imam kopiju?

Link to post
Share on other sites

Moje je misljenje da ne treba uopste da se opterecujes odjavom ako rasturas auto u delove i ako se nece voziti .

Posle 30 dana od isteka registracije auto se smatra odjavljenim i moras ga ponovo prijaviti i dobijas novu saobracajnu i tablice , tako da ti nemoras nikom davati tablice i saobracajnu ili bas ako hoces idi sa vlasnikom pa kad ga odjavi ti uzmi papire da imas uz auto .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po zakonu kazna postoji, ali ne praktikuju da kaznjavaju zbog zakasnjenja odjave vozila. No nikad se ne zna kakav je sluzbenik koji radi u tom trenutku pa ipak postoji mogucnost da pusti prijavu

Link to post
Share on other sites

Po zakonu kazna postoji, ali ne praktikuju da kaznjavaju zbog zakasnjenja odjave vozila. No nikad se ne zna kakav je sluzbenik koji radi u tom trenutku pa ipak postoji mogucnost da pusti prijavu

Link to post
Share on other sites

Po zakonu kazna postoji, ali ne praktikuju da kaznjavaju zbog zakasnjenja odjave vozila. No nikad se ne zna kakav je sluzbenik koji radi u tom trenutku pa ipak postoji mogucnost da pusti prijavu

tako je,ja platio 5000din kao sto sam vec napisao,po starom zakonu 2009godine

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

kad prodje 30 dana od isteka reg.obavezno je vracanje tablica...

a to da se plati neki deo da ti ostanu table mislim da nigde nisu definisali zakonom tako da cisto sumnjam da bi se moglo nesto izmajmunisati...

Link to post
Share on other sites

Posle 30 dana tablice su sto kaze dr cao zdravo. Nema sanse da se zadrze tablice, cim prodje mesec dana, moras sve novo da pravis. Ovo ti je provereno, imao sam problem u februaru na tu temu.

Da vas pitam kad se vec povela ova tema...Na caletovom autu istekla reg, a cale nije u zemlji. Nemam punomoc nikakvu. Jel postoji neko resenje da registrujem auto bez vlasnika?

Link to post
Share on other sites