e46 ili e87


Recommended Posts

Pozdrav :)

Devojka je konacno resila da sebe casti kolima a ja treba da nadjem nesto. Navukao sam je na bmw tako da je izbor donekle pao na keca i trojku. Ja tezim ka e46 tipa 320 ili 325 u sto boljoj opremi. Ona tezi ka e87 pojma nema koji motor a ja jos manje. Znam da bih ja hteo da izbegnemo dizela.

Budzet nam je oko/ispod 10k evra. Ono sto bih voleo je da uzmem auto za manje para da ostane bar 2-3k evra za sredjivanje i za ne daj boze. Tako da kontam da bih mogao da nadjem 320/325 (e46 restyle, limo ili karavan) u bas dobrom stanju za nekih 5-7k evra i da ga odmah sredimo malo pa i da ostane neka kinta.

Ono zbog cega postavljam temu je kec. O e87 ne znam nista, ni koji motori idu, ni kakav je za odrzavanje itd. Ne znam cene pa samim tim ne znam ni sta da gledam. Mislim vidim ja cene na polovnim automobilima ali ne znam sta da ocekujem za te pare. Npr za e46 znam da za 4k evra mogu da ocekujem krs.

Sta vi mislite, bas dobar e46 ili juriti dobar e87 i da li dobar e87 moze za ispod 10k da se nadje?

Link to post
Share on other sites

moj drugar prodaje e87 prvi je vlasnik u izuzetnom stanju mislim da za kes trazi 8400 ili da se preuzme lizing, 2008 godina. Plavi. Jedino ako ga nije vec prodao posto ga danima udavise. Ako te zanima takav automobil kontaktiraj me pa cu ja njega da vidim da li je prodat. inace 118d

Link to post
Share on other sites

do skoro sam imao isti problem .... supruga je menjala auto i REKO ajd BMW !!!

A L I e 46 je odmah otpao zato sto sa zenskom osobom i zenstvenoscu nema dodirnih linija .....

znaci e 87 ....

EEEE taj auto je toliko naduvan i napunpan sa cenom da nemam reci .... recimo da za istu lovu moze da se nadje e60 530d ili 535.... za par stotina eura vise moze se razmisljati i o mercedesu CLS !!!!

u INAT NE !

znaci bmw otpada .... i tako lutajuci oglasima i trazeci da zadovoljim njen ukus i svoj dzep u isto vreme naletim na seat ibiza ....

uzeli smo ibiza fr 1.9 tdi .... pa sad i nije neki auto dok ne sednes u njega .... LJUDI imate li vi pojma u kakvoj smo mi zabludi sto se tice BMW a sa motorima do 2 litra ???

cena rezarvinih delova i osnovnoh servisa u odnosu na bmw , kao za biciklu i jos smo ustedeli oko 5 000 eur !!!

naravno da se o ukusima i finansisjskim mogucnostima ne raspravlja , vasa odluka je konacna ali JA ipak nisam za takav bmw cijom kupovinom bih samo vredjao svoju , licnu inteliganciju !!!

Link to post
Share on other sites

sada za 10 000 evra mozes kupiti dobar A6, dobar E60, moze bre dosta kola realno, vidis kakvo je vreme doslo da ljudi daju u bescenje dobra kola. Mada sad iskreno da imam te pare u dzepu nikako ne bih uzeo auto za sve pare, mozda nesto jace od pola, tipa 6000 ostalo banka i stek !

Link to post
Share on other sites

Hahaha Bobane to kad bih uradio, doterala bi neko govno kuci i posle ce to govno meni da izadje na nos a i za par godina ce moje dete da vozi u tome... Neka hvala. :)

A na diskusiju gore, iz iskustva sam naucio jednu stvar a to je:

e46 za 7000 hiljada (prosek cena 5000), e60 za 7000 hiljada (prosek cena 7000). Uvek cu pre ici na e46 naravno posle dugog pregledavanja auta :)

Zato ako imam 10000 hiljada, gledam auto koji (stvarno) vredi 7000. Ostane mi kinta da sredim sta treba, ostane mi kinta za rezervu, a ako ostane jos kinte, pa super, sta reci.

Mislim to je moja teorija, zajebao sam bar 5 puta do sada ali kontam da sam nesto i naucio, a kao prvo naucio sam da gledam da kupim auto ispod svojih mogucnosti. Jer kad se covek nategne onda se nateze i za odrzavanje a to nikad ne izadje na dobro.

@pontdom

Imam malo fobiju od cele te grupacije automobila, pa ako vec idemo na drugu marku onda cemo uzeti poslednju Corsu, ja sam kevi uzeo novu, vozikamo je svi vec 7 godina, super je autic. Hvala bogu za 70k km sve je i dalje super a njih za 5000 eur moze da bira sa kojom god opremom hoce i koji motor hoce a i svidja joj se, ali sam ja izvrsio pritisak za BMW.

Sutra idemo da vidimo dva e87 i par e46 i jedan e90 karavan pa cemo vec videti sta joj se vise svidja ali sam vec protiv e87 koliko god sladak auto bio.

Stefane ako mozes vidi sa drugarom jel ga je prodao pa ako nije pusti mi broj da pogledam i njega.

Link to post
Share on other sites

njegov je ko nov brate, nema ni u sta da se ulozi sem da sipas gorivo. Malo je zakacio branik napred na neki stub dok se parkirao, ali to je minimalno i smesno, uostalom videces. Uostalom taj auto vozi njegova zena, a on mazdu dzipa. Tako da ga je vozila zena.

javim ti sutra ako je auto jos tu !

Link to post
Share on other sites

do skoro sam imao isti problem .... supruga je menjala auto i REKO ajd BMW !!!

A L I e 46 je odmah otpao zato sto sa zenskom osobom i zenstvenoscu nema dodirnih linija .....

znaci e 87 ....

EEEE taj auto je toliko naduvan i napunpan sa cenom da nemam reci .... recimo da za istu lovu moze da se nadje e60 530d ili 535.... za par stotina eura vise moze se razmisljati i o mercedesu CLS !!!!

u INAT NE !

znaci bmw otpada .... i tako lutajuci oglasima i trazeci da zadovoljim njen ukus i svoj dzep u isto vreme naletim na seat ibiza ....

uzeli smo ibiza fr 1.9 tdi .... pa sad i nije neki auto dok ne sednes u njega .... LJUDI imate li vi pojma u kakvoj smo mi zabludi sto se tice BMW a sa motorima do 2 litra ???

cena rezarvinih delova i osnovnoh servisa u odnosu na bmw , kao za biciklu i jos smo ustedeli oko 5 000 eur !!!

naravno da se o ukusima i finansisjskim mogucnostima ne raspravlja , vasa odluka je konacna ali JA ipak nisam za takav bmw cijom kupovinom bih samo vredjao svoju , licnu inteliganciju !!!

:dance3:

Znaci i tebe fascinira tih laznih 500 obrtaja gde tdi cimne potegne pa posle posustane... sta se desava kad predje 3000 rpm? Vuce li onda ili izumire?

Dobre su sprave ti tdijevi ali meni su se zgadili jer imaju preduvanu cenu....

Link to post
Share on other sites

ne ! mene fascinira zasto je bmw 3X skuplji a ne nudi nista vise od ostalih .... dovoljno je pogledati WTCC leon tdi vs bmw 320si vs chevrolet (ex hyundai) ... pa zatim pogledati SUPER STARS SERIES audi vs mercedes vs bmw vs maserati vs porshe vs lexus vs jaguar ...

da ti ustedim trud bmw na stazi poslednjih 5 godina sisa kako ko stigne , misle samo na profit , izbacuju 6 modela godisnje i traju dokle im traje i garancija itd itd ... ne mogu da kazem da i ostale auto kuce ne rade isto ali su zao barem 40% jeftiniji od bmw a !!!

Link to post
Share on other sites

chevrolet (ex hyundai).....NO NO,msm da gresis sto se ovoga tice :D DAEWOO...Drugar uzeo Pezo 307,nije preso ni 10.000 pocele su da mu se pale lampice od kojekakvih gluposti na instrument tabli...Mnogo zavisi kakav auto uzmes(u kakvom stanju),bitno je da je imao kvalitetno i redovno odrzavanje !!Dovoljno je da sednes u jedan E46 i Ibicu,razlika se vidi itekako samo po kvalitetu unutrasnjosti a voznji necu ni da pricam...svaka roba ima svog kupca i cenu. Uz BMW se ne prodaje samo kvalitet i ime,nego nesto mnogo vise(govorim za ove novije modele) :)

Link to post
Share on other sites

tvoj drugar ovo a moj drugar ovo ...

ne radi se o tome da bmw ne nudi proizvod , jednostavno se postavlja pitanje dali to sto nudi kosta polovno 10 000 eur tj 5 do 6 000 eur vise od konkurencije ...

ili ti NOVO koje kosta od 15 do 20 000 eur vise od ostalih?

e sada znajuci koliko je tesko zaraditi i ustedeti a koliko je lako biti SARAN otici u bmw uzeti kredit placati ga beskonacno meseci i na kraju shvatiti da te je sa kamatom i kvarovima , servisima i ostalim troskovima kostao brdo para ....

ja uzeo ibizu platio je 2600eur , zamenio opruge i amortizere NOVI 250eur , diskovi i plocice NOVI 160eur , komplet novih prednjih kugli 48 eur , ulje i filteri 70eur ,2 prednje gume 130eur , promenio mu mapu za 190eur i dodao 40ks ... i daj bas doteraj taj 320 ili 120 da stanemo jedan pored drugog pa da vidis kako ide auto 3X puta jeftinij...ali DA ona ima glup enterijer , ne ulazi u krivinu ... tj bmw prodaje IME ... za moje slatke PARE bas me zabole sto oni prodaju IME !!! :lol:

Link to post
Share on other sites

tvoj drugar ovo a moj drugar ovo ...

ne radi se o tome da bmw ne nudi proizvod , jednostavno se postavlja pitanje dali to sto nudi kosta polovno 10 000 eur tj 5 do 6 000 eur vise od konkurencije ...

ili ti NOVO koje kosta od 15 do 20 000 eur vise od ostalih?

e sada znajuci koliko je tesko zaraditi i ustedeti a koliko je lako biti SARAN otici u bmw uzeti kredit placati ga beskonacno meseci i na kraju shvatiti da te je sa kamatom i kvarovima , servisima i ostalim troskovima kostao brdo para ....

ja uzeo ibizu platio je 2600eur , zamenio opruge i amortizere NOVI 250eur , diskovi i plocice NOVI 160eur , komplet novih prednjih kugli 48 eur , ulje i filteri 70eur ,2 prednje gume 130eur , promenio mu mapu za 190eur i dodao 40ks ... i daj bas doteraj taj 320 ili 120 da stanemo jedan pored drugog pa da vidis kako ide auto 3X puta jeftinij...ali DA ona ima glup enterijer , ne ulazi u krivinu ... tj bmw prodaje IME ... za moje slatke PARE bas me zabole sto oni prodaju IME !!! :lol:

PA u Ibicu ste ulozili skoro 1000e...Pa delovi jooj nisu nesto ni jefniti a izgleda blago receno kao SMEDEREVAC na tockovima. Znas kada bi neki Nemac koji ima kinte razmislajo tako kao ti,NIKADA. A i ti poredis nesto sto se ne poredi,BMW je konkurent Merc i Audi nikako neki golf ili Seat :D A uzgred ako ste ga nacipovali opet jeda 120 vas oduva kao jedan ;)http://www.cars-data.com/srb/seat-ibiza-1.9-tdi-130ks-sport-specs/43874 Ovo je neka sport varijanta ajde da ne zatezem na najgoreg dizela i http://www.cars-data.com/srb/bmw-120d-executive-specs/4987 ;)

Link to post
Share on other sites

slusaj...nemac koji ima kintu na posao ide biciklom , u garazi mu je auto od 50 000eur , sve nu se svodi na racun i hemijsku olovku ...kod njega kada dodjes u goste dobijes casu vode , a ako i kafu ili nedaj boze pivo ponudi , mora da je neki VAZAN dogadjaj ...

kada ga odvedes u SRBIJU , prvo kada izadje ... oci mu ispadaju od nasih devojaka ... ali dzaba lova kada nosi havajke kosulje , sandale i bele carape , po kuci ti broji sobe i smeska se , a u sebi se misli ... da vam nije dojcland , crko bi od gladi ... , jede pecenje i rostilj , sve mu je ales gut ... i obavezno 3 ci dan zaglavi u hitnu zbog pritiska !

Link to post
Share on other sites

ovakve diskusije su bezveze, jer kad bi se podelili unutar bmw grupacije opet bi bila ista prica. jedan ne bi vozio dizela ni jaja da mu odseku, drugi ne bi vozio kompakta ni mrtav a treci tvrdi kako je kocka najbolja i da to sto mu je truo patos je ustvari bolje jer je smanjena tezina pa bolje ubrzava, manje trosi i ostalo. A sva trojica ne mogu da sastave 10 hiljada kilometara godisnje i registracija im sjebe budzet nacisto, dok si rekao asov. vozi ko sta vozi, nisu sve pozicije iste. Idolopoklonstvo i slepo obozavanje neke automobilske marke je cist idiotluk... kako neko moze da voli istovremeno e24 i gt5... samo zbog znacke?

Link to post
Share on other sites