Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok onda se izvinjavam ,onda sam ja u gadnoj zabludi,znam da je na m50 prvi red broj motora drugi red tip motora.

kod prijatelja je na e36 pisao samo broj motora tj brojevi iz prvog reda ne i iz drugog.a ovaj kod mene jos nisam carinio

Link to post
Share on other sites

Au sto se danas slatko nasmejah

Agencija me sad vratila ponovo na tehnicki, posto su im odgovorili iz Delte da ne mogu da im daju podatke, kazu da se prepisu podaci iz saobracajne, odnosno da se sad upise da je u pitanju motor 1.8 sa 75kw :D

Ahhaah, svi znaju koji je motor u pitanju, ali nemaju osnova da napisu, znaci ne mogu da verujem sta se radi :D

Link to post
Share on other sites

Au sto se danas slatko nasmejah

Agencija me sad vratila ponovo na tehnicki, posto su im odgovorili iz Delte da ne mogu da im daju podatke, kazu da se prepisu podaci iz saobracajne, odnosno da se sad upise da je u pitanju motor 1.8 sa 75kw :D

Ahhaah, svi znaju koji je motor u pitanju, ali nemaju osnova da napisu, znaci ne mogu da verujem sta se radi :D

Jesi li uspeo da registrujes na kraju, ja nikako da odem ponovo do amss da vidim sta je sledece na redu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pa otprilike nigde, posto ko god da radi traze da slikaju ceo auto sa svih strana i sve ide u Agenciju za bezbednost saobracaja

Jel mnogo tamno, ako nije zatvori prozore i pravi se lud :)

pa pozadi i jeste napred nije previse.ma da znam ako drkaju zamenicu bocna stakla dok ne atestiram,to je sat vremena posla jbg

Link to post
Share on other sites

danas sam zvao vincu i ljubazna gospodja ili gospodjica mi rece da ako je bio plin u vozilu i ako je istekao atest a ugradjen nov uredjaj da se radi samo reatest od 6500 din a ne ponovni atest,ebem li ga ovde rekose da se radi atest

Link to post
Share on other sites

danas sam zvao vincu i ljubazna gospodja ili gospodjica mi rece da ako je bio plin u vozilu i ako je istekao atest a ugradjen nov uredjaj da se radi samo reatest od 6500 din a ne ponovni atest,ebem li ga ovde rekose da se radi atest

Ako ti je upisan u saobracajnu plin radis samo reatest,otkud oni znaju da li si ti stavio komplet drugi uredjaj ili si jednostavno izmenjao bocu,multiventil itd zbog dotrajalosti

Link to post
Share on other sites

danas zavrsio reatest!

15min pregleda i posle par sati dosao po potvrdu i to je to.

malo hteli da me cimaju da im izvadim potvrdu ko je izdao pus sasiju jer broj nije ostecen.

rece mu ja,jel upisan pus u saobracajnu,jeste,pa sta onda hoces,dza bu i tamo vamo i popustise!

ps.nista nisu pitali sto ima upisano manje kilovata i sto se vodi kao 530i a 2.0.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

bio sam danas i nisam uradio nista.

posto sam menjao motor,po novom traze prvo atest motora,pre toga mora neka potvrda iz delte o motoru,onda tip iz centra ya motore kaye da ne moze da se uradi atest motora jer u carinskim papirima pise da je 2.0 a po broju motora kaze da je 2.5....inace atest za promenu motora kosta 10-11000 i moram da skinem folije

a za atest plina mi treba potvrda o prvoj ugradnji plina pa potvrda o sadasnjoj,carinska dekleracija,potvrda o atestiranju motora,potvrda iz delte,potvrda sa tehnickog o broju motora....sve u svemu sam se samo okrenuo i izasao.....

Link to post
Share on other sites

Kupio sam za majku Alfu 147 kojoj je ugradjen sekvent plin pre godinu dana. Sta je sve potrebno od papira kako bi se gas upisao u saobracajnu i koliko sve to od prilike kosta?

Link to post
Share on other sites