Recommended Posts

Danas sam isao da odradim atest za plin, sto se ranije resavalo u PU za dan (podnosenje zahteva), sada se ceka 4-5 dana. A samo atestiranje se u Nisu radilo utorkom i cetvrtkom i nije bilo guzve, sada se radi svaki dan sem vikenda i ceka se po sat-dva.

Za atest je potrebno sledece

- uplata za zahtev RAT (republicka administrativna taksa) 1420,00

- zahtev koji se kupuje u knjizari ( 5 dinara),

- potvrda o uplati i

- fotokopija saobracajne dozvole.

Kada podignes zahtev iz PU (vlasnik vozila licno podize zahtev u PU), ides na predvidjeno mesto za atest ( u Nisu su AMSS ili Masinski fakultet) i tamo ti vrse atestiranje vozila.

Sam atest u AMSS je 3200,00 sto sve ukupno iznosi 4420,00 dinara. Nakon toga dobijes resenje o atestu i zeleni karton, a pri narednoj registraciji na tehnickom pregledu se vrsi upisivanje u saobracajnu dozvolu, sto se opet dodatno placa.

P.S. Pre resavanja svega, otidjite na mesto gde se radi atestiranje i zamolite radnike koji rade na atestu da vam pogledaju kako je postavljen uredjaj, ako ima nesto za prepravku, da prepravite, da vas ne bi vracali kasnije, odradite to i kada prikupite papire, mirne glave otidjite na atest.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ukenjao se narod ovog novog zakona, u Valjevu atest vrse AMSS gde dolaze dva puta mesecno i jedan ovlasceni servis u koji dolaze sa Masinskog fakulteta, Najnovije je da lik koji drzi servis slika aparat i kako je ugradjen i te slidze salje za Bg, i dnevno odradi i do 60 automobila, sada da ga okrene neko zakazao bi mu za desetak dana , guzva je nenormalna.

Link to post
Share on other sites

Zanimljivo?! Imam poznanika, koji radi na Masinskom fakultetu u Novom Sadu i ne sme da mi odradi atest. Pitao jos na par mesta i ne vredi. Da dodam da je i kod mene isti sistem ugradjen kao i kod leon63-a tj. kod mene je lovato lamba control sa klapnam na usisnoj i radi perfektno.

Link to post
Share on other sites

Otisao sam u ponedeljak u AMSS i zamolio da mi pogleda uredjaj, da li je sve OK, da se ne bih vracao kada dodjem na atest. Tip sa fotoaparatom ( standardni deo opreme), izdvojio je citavih 5 minuta i od gepeka, pa do haube pregledao ceo sistem. Imao je zamerku, da pre isparivaca, treba da imam uvijenu spiralno cev, kao sto imam posle isparivaca (sto sam juce odradio) i cak je gledao klapne za vazduh na usisnoj grani i na usisniku za vazduh. Na kraju svega konstatacija, resi spiralu i to je to.

P.S. Polozaj isparivaca kod mene je kontra, jer ne moze da se postavi kako je propisano zbog manjka prostora, ali je za to imao razumevanje.

Link to post
Share on other sites

Zaboravo sam da dodam, na mestima gde sam ja pitao za atest dolaze ljudi sa masinskog fakulteta(N.Sad i Beograd). Mozda ovi iz AMSS imaju drugacije kriterijume.

Nebi bilo lose da ih leon63 pita i koliko dugo ce jos moci ovakav sistem da se atestira kod njih,ako bude uspeo da uradi atest?

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

I ja reših da odradim atest, iako sam godinama vozio bez njega...i po inostranstvu(Grčka,Bugarska,Hrvatska...)...

U Beogradu je procedura sledeća:

- započinjanje tehničkog je prva stepenica u procesu 490 dinara,

- odlazak u Ljermontovu po uput za atest i plaćanje takse za atest 1420 dinara ( sve se završava za pola sata do sat vremena zavisno od broja otvorenih šaltera). Tamo je potreban registracioni list sa započetim tehničkim pregledom,uplatnica, molba koju možete da napišete sami( na belom A4 papiru napišete u zaglavlju PU grada Beograda, ispod svrha molbe i u tekstu da želite da Vam daju uput za atest uredjaja za TNG ugrađenog u vozilo marka,tip,šasija,reg.table...atest ću izvršiti u AMS...potpis) ili da Vam je odradi gospođa u AMS-u na ulazu u MUP...košta oko 150 dinara...lična karta i saobraćajna dozvola na uvid i obavezno prisustvo vlasnika vozila.

- odlazak na jedno od mesta gde dolaze ovlašćeni stručnjaci koji pregledaju ugrađeni uređaj i tamo se plaća taksa 3600 dinara ( konkretno u Pane AG ).U ovaj centar ekipa stručnjaka dolazi sredom od 16 časova i proces traje zavisno od broja ljudi, koji su taj dan došli na atest...

- odlazak na završetak tehničkog pregleda, konstatacija promene težine vozila ( ne uzimaju u obzir da imam alu felne, nego odokativno šac metodom dodaju težinu ),

- odlazak u MUP gde Vam upisuju promenu pogonskog goriva u saobraćajnu.

Dakle, kada se sabere u Beogradu je zanemarivo skuplje i prema mojim iskustvima može da se završi za dva dana...ujutro na TP i u MUP, a popodne na atest i sutradan se dovrši TP i ode na upis goriva u MUP...ko ima sreće ili ode na atest na neko drugo mesto može i za jedan dan! :blum3:

Uglavnom, ništa specijalno...uzimanje para...ali propisi su propisi! Da ne bi bilo ...:)

Nadam se da sam pomogao bar nekome... :D

Link to post
Share on other sites

evo da napisem i ja moje iskustvo,posto sam isao pre 15-ak dana da zavrsim za taj atest u SM zato sto nisam preveo auto,pa moram tamo...

-Otisao do PU,oni mi rekli da treba vlasnik da dodje i da uradim tehnicki pregled,pa da se sa tim papirima vratim po uput na atest

-Odem do tehnickog pregleda,pitam sta treba,ljubazna devojka mi kaze treba 2400din i fotokopija licne karte vlasnika

-Fotokopiram licnu,odnesem ljubaznoj devojci,dam kes i ona kaze to je to,ostalu papirologiju mi zavrsavamo,samo treba da dodjes 08.12 kad dodju strucnjaci (neznam odakle) platis 3600din i ako je sve ok,odes sa tim novim papirima u PU da ti dodaju u saobracajnu pogon na TNG,LPG ili sta vec.....

Link to post
Share on other sites

evo i ja da iznesem svoje iskustvo...juce platio taksu u ljermontovoj a pre toga uzeo obrasce za ugradnju plina na tehnickom pregledu...jutros otisao do amss da mi pregledaju da li ima nesto da se doradi(izmeni) da bi mogao da prodjem atest, lik me je ladno dvojkirao i rekao da MORAM da ima sekvent zbog plasticne grane, ne bude mi tesko odem do masinskog fakulteta koji je bukvalno 500metara vazdusnom lniiom udaljen od amss i oni mi nadju par zamerki na ugradnju kao sto su cevi od boce idu u kos a MORAJU u patos, boca MORA da bude pricvrscena onim gurtnama skroz oko nje, znaci oko boce od patosa do patosa, zatim fali mi spirala pre rasparivaca, i kod ulaza cevi kod prednjeg kosa mora da se stavi neko ojacanje, tj zastitni lim da se navodno cevi ne bi ostetile i pokidale u slucaju nanosenja snega i leda....u subotu idem da mi to prepravi plinadzija pa u ponedeljak ujutru opet na masinac da mi potpisu...naravoucenije, atestirajte plin svi koji nemate ugradjen sekvent sistem sto pre, jer po novom zakonu necete moci da prodjete atest...zakon stupa za koji dan!!!!

Link to post
Share on other sites

Moram da okrenem isparivac za 90 stepeni. Je*iga, ovome sto je ugradjivao, mora da je bilo lakse, sve ostalo je OK. Placeno je sve, pa cu u utorak odradim posao do kraja.

Link to post
Share on other sites
Evo sta sam iskopao kod AMSS Centar za motorna vozila.....

AMSS%20TNG.JPG

Iz ovoga sledi da sva starija vozija od 01.01.2001. godine, ne moraju da poseduju sekventni uredjaj.

Link to post
Share on other sites
pa jutros sam prosao pored masinskog i video sam ti auto,jer ima mnogo guzve,jer se dugo ceka?

ako mene pitas, ima guzve i sporo ide pregledanje...zato sto se uvek ubaci neko za atest kuke...a njih valjda preko reda pustaju....a pogotovo sad kad svi zure da odrade atest

Link to post
Share on other sites

Danas je atestiran plinski uredjaj na Masinskom fakultetu u Nisu. Veceras cu okaciti slike uredjaja, da bi znali na koje sitnice da obratite paznju.

Link to post
Share on other sites

Evo slike sa detaljima na sta treba obratiti paznju (bar su to meni trazili i gledali).

Slika0038.jpg

Strelice pokazuju spirale, moraju biti jedna ispred i jedva iza isparivaca,

Slika0039.jpg

Strelica pokazuje difuzor na dovodu vazduha i plina

Slika0040.jpg

Strelica pokazuje osigurac na el.instalaciji uredjaja

Slika0041.jpg

Na ovom mestu je pozeljno imati klapnu za odusku istu kao na usisnoj grani

Slika00391.JPG

Strelica pokazuje klapne na usisnoj grani

Slika0043.jpg

Polozaj boce u gepeku ( obavezno gledaju pricvrscenost boce za shasiju vozila)

Slika0042.jpg

Isparivac mora biti ovako okrenut u odnosu na polozaj vozila.

E kada se ispuni sve ovo, onda se dobije sve ovo

Picture037.jpg

Picture038.jpg

Kartica se nosi uz saobracajnu

Picture040.jpg

Nalepnica mora biti nalepljena sa unutrasnje strane zadnje soferke

Picture041.jpg

Uverenje (dva primerka) koje predajete na tehnickom pregledu, da bi upisali da vozilo koristi TNG u saobracajnu dozvolu.

To je to moji drugari.

Link to post
Share on other sites

i ja danas zavrsio atest...otisao u 12h,tako mi javili ovi sa tehnickog,uniformisani momci :preved: dosli u 12.15,sedeli i pili kafu do 13.15h,nas 50-ak stajalo na kisi i zimoci,cekali da pocnu da prozivaju(ko u skoli)...Pocese sreca ja br.5 od 50i nesto B) .Otvorio haubu i gepek,lik prisao,drmao creva na isparivacu i jos nesto,nisam video sta,napravio foto-sesion auta od napred i od pozadi,pitao jel imam neki papir od uredjaja(posto kad sam kupio auto,imao je plin,ali nisam dobio nikakve papire od uredjaja,pre mesec dana nadjem site proizvodjaca boca i plinske opreme iz POLJSKE,koji su proizveli moju bocu,kulturno mailom zatrazim DUPLIKAT da mi posalju i oni mi jos kulturnije poslase 2 dana posle toga)dam coveku,on prepisa podatke i kaze OK je sve...sat vremena posle toga podelise nam ta resenja,nalepnice i jos nesto,pa onda polako do PS da se upise u saobracajnu...Tamo malo jaca guzva od prethodne,ali nema prozivanja,stani i cekaj,ALI STIGOH I JA NA RED,PECAT POTPIS U SAOBRACAJNU I CAO 16.00h :)

mozda sam malo vise smorio,ali mozda ce pomoci nekome u buducnosti....

Link to post
Share on other sites

nista,napisao sam u prvom postu da sam dao na tehnickom 2400din,oni zavrsili taj uput na atest i sve ostale papire i sad 3600din,znaci 6000din sve komplet-Pisem za S.Mitrovicu

Link to post
Share on other sites
Podnosenje zahteva: 1420din

Vrsenje atesta: 3600din

Vanredni tehnicki: 500din

UKUPNO : 5520din.

Na te cifre treba dodati i 1310,00dinara za zamenu sobracajne, zatim 324,00 dinara za obrazac saobracajne i onda na kraju to iznese u Beogradu 7154,00 dinara... ;)

Link to post
Share on other sites