Recommended Posts

Treba ti potvrda iz Delte da taj motor moze da se ugradi u taj auto, a oni nece da izdaju takvu potvrdu

Gadna su vremena dosla sto se tice zamene motora, promene tipa vozila, i slicno..

bice jos malo ako hoces 2.5 motor onda kupi 325

Link to post
Share on other sites
  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupio sam za majku Alfu 147 kojoj je ugradjen sekvent plin pre godinu dana. Sta je sve potrebno od papira kako bi se gas upisao u saobracajnu i koliko sve to od prilike kosta?

Imas ovde sta ti sve treba, plus tehnicki i cena pregleda za izvrsioca ispitivanja

http://www.abs.gov.rs/zahtev%20za%20ispitivanje%20tng.html

Link to post
Share on other sites

a ne mogu ni da uradim odjavu plina jer se pregleda kompleto voyilo, a motor je drugi tako da mi ostaje da vratim 318 koji nemam....

uglavnom mozda nekom zatreba, folije nec gledaju kada rade reatest,ali za atest bilo koje vrste gledaju i folije...sve u svemu samo da skinu kozu sa ledja

Link to post
Share on other sites

Pa to je zato sto imaju pravilnik za pregled vozila na TNG, ali nemaju pravilnik za pregled vozila iz kog se demontira TNG, pa onda rade po pravilniku za pregled celog vozila.. sto znaci auto mora da bude u fabrickom stanju kad se radi pregled za vadjenje plina

Link to post
Share on other sites

bio sam danas i nisam uradio nista.

posto sam menjao motor,po novom traze prvo atest motora,pre toga mora neka potvrda iz delte o motoru,onda tip iz centra ya motore kaye da ne moze da se uradi atest motora jer u carinskim papirima pise da je 2.0 a po broju motora kaze da je 2.5....inace atest za promenu motora kosta 10-11000 i moram da skinem folije

a za atest plina mi treba potvrda o prvoj ugradnji plina pa potvrda o sadasnjoj,carinska dekleracija,potvrda o atestiranju motora,potvrda iz delte,potvrda sa tehnickog o broju motora....sve u svemu sam se samo okrenuo i izasao.....

Kakva je to potvrda o atestiranju motora?

Link to post
Share on other sites

bas tako kako kasper kaye,od polovine aprila je novi pravilnik,tako da se promena motora drugog kodnog broja smatra prepravkom vozila i potrebno je uy potvrdu iz delte da taj motor moze biti u tom autu da se na institutu uradi atestiranje vozila zbog promene,taj atest kosta oko 10-11000 ,tako su mi rekli juce.ynaci ne moze se menjati motor kao do sada,moze ali samo ako se menja istim motorom....

Link to post
Share on other sites

Samo da vidim da li sam dobro razumeo, svaka promena motora (drugi kod), mora da se vade potvrde, da se atestira? Nebitno što se taj motor fabrički ugradjivao u tu šasiju.

Link to post
Share on other sites

Samo da vidim da li sam dobro razumeo, svaka promena motora (drugi kod), mora da se vade potvrde, da se atestira? Nebitno što se taj motor fabrički ugradjivao u tu šasiju.

Ako sam dobro razumeo motori koji su ugradjivani recimo u kockicu od m10-m40 nema potrebe da se atestira ali ako bi se ugradio m50 onda mora sva ta zajebancija.

Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo motori koji su ugradjivani recimo u kockicu od m10-m40 nema potrebe da se atestira ali ako bi se ugradio m50 onda mora sva ta zajebancija.

Za svaki motor koji nije istog tipa i iste kubikaze mora atest, odnosno treba ti potvrda iz Delte da to moze da se ugradi, a oni nece da izdaju tu potvrdu

Link to post
Share on other sites

A sta ako tehnicki napise da vozilo ne podlaze atestu?

Tako je uradjeno kada sam stavio 1.8 umesto 2.5 ali naravno pre ovog glupog zakona

Jedino sto su me pitali da li su nosaci motora prepravljani i upisali u napomenu , sta god im to znacilo

Link to post
Share on other sites

Tako su meni na tehnickom napisali da mi vazi atest za plin da bih produzio registraciju, pa posle kad su pretresli tehnicke preglede stigne mi poziv iz Ljermontove, da dodjem i da ponesem saobracajnu i atest.. pa sam morao da dam izjavu, sreca da je u medjuvremenu stiglo uverenje iz agencije za bezbednost saobracaja pa sam odradio drugi tehnicki i ispisao plin inace bi mi ponistili registraciju

Link to post
Share on other sites

sto znaci sta u prevodu,atest motora ne moze da se uradi bez potvrde,a oni potvrdu ne daju , sto znaci da auto ne moze da se registruje....

Ili odeš kod ovih što ga registruju samo na dokumenta bez vozila i teraš ... ima ih sada pun k***c po BG-u.

Koja smo mi banana zemlja!

Koga bole k***c da li može ili ne može po delti da se ugradi motor u tu šasiju. Trebalo bi da bude normalno da vozilo zadovolji tehničke uslove bezbednosti za saobraćaj (TEHNIČKI JEBENI PREGLED). Ali ne, FT1P je glavna fora u ovoj jebenoj zemlji! :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Imam jedno pitanje u vezi reatesta, registracija mi ističe 04. septembra ove godine, a reatest treba da se radi 25. septembra ove godine da li mogu da registrujem auto na još godinu dana a da ne uradim reatest ove godine?

Link to post
Share on other sites

Ja sam registrovao auto februara a atest istekao maja. Rekli su da datum isteka atesta ne mora da pokrije datum isteka registracije ali moras da odradis na vreme reatest. U ovoj drzavi je svasta moguce pa na ti je najsigurnije da proveris tamo gde ces registrovati auto. Ako ne budu pristali, malo ih ubedjuj :)

Link to post
Share on other sites

moze da se produzi registracija bez reatesta sve do tog dana kada istice atest za gas

npr atest vazi do 1.septembra,registraciju mozes da produzis bez reatesta sve do 31. avgusta

kao sto neko napisa,pitaj konkretno u agenciji gde registrujes auto

Link to post
Share on other sites