Zastita na kolima


Recommended Posts

Drugari,

Posto nemam ama bas nikakvu zastitu na kolima sem centralne :D sutra planiram da ugradim zeder, ali mene interesuje kakva su vasa misljenja. Sta je najbolje i najekonomicnije ugraditi...imam ponudu za 290e da ugradim zeder.

Lavlja kandza je 100e ali je ogromna itd itd...znate vec, dok kod zedera imam opciju da prekida paljenje tj. anlaser plus lock volana.

Sto se alarma tice, mislim da ako ugradim zeder nece mi biti potreban. Trenutno sam u Beogradu, pa javljate sta znate.

Poz

Link to post
Share on other sites

au, ovo je tema kao i potrosnja goriva ...

Alarmi se anuliraju u veoma kratkom roku, kod ozbiljnih "pozajmljivaca auta" (imas na netu bezbroj primera), ali rade posao kod obicnih pilicara, klinaca itd.

Ako vec ugradjujes zastitu za automobil, Zeder ti nece javljati kada je neko poceo da ti obija automobil. Moze da sacuva vozilo, ali ne reaguje kada ti ga je neko obio da ti ukrade DYN, mobilni, cvikere ili bilo sta tebi vredno u automobilu.

Ne pratim ovo vec neko vreme, ali je jos pre dve godine Zeder imao vise sprecenih kradja od obicnih alarma.

Po meni je samo kombinacija alarma i jos necega, npr. Zedera dobra kombinacija za zastitu vozila u cenovnom rangu do 10.000 e.

Link to post
Share on other sites

Alarm ako se dobro ugradi je jako dobra zaštita, samo takva ugradnja košta i podrazumeva još neke elektronske blokade nezavisno od alarma, i ne može se brzo anulirati.

A nažalost od narkomana i sličnih koji razbijaju stakla nema zaštite sem nemati ništa u kolima, oni ne fermaju ništa kada im treba razbijaj, uzimaj i beži, a alarm nek svira...

Link to post
Share on other sites

Tesko da ce bilo koji alarm da spreci prave ljude da ti odvezu auto. Mehanicka zastita je tu mnogo delotvornija. Ja sam pre pravio neku vrstu zastite koja simulira pokvaren auto, kad upalis motor pusta ga da radi par sekundi i gasi auto i tako stalno. Ko ce krasti pokvaren auto, moze da se upali ali ne moze da se vozi. Po meni ovakva varijanta je bolja od alarma.

Link to post
Share on other sites

Mozda nisam najbolje proverio cene, ali koliko sam mogao da primetim neki dobar alarm sa prekidom goriva recimo i jos nekih sitnica je oko 300e ako se ne varam....a opet zeder kao sto rece Vranjanin mehanicka zastita cini mi se da je bolja a cena je slicna.

Idem za jedno pola sata zeder da nabacim....kad je sinoc preziveo ulicu(a i vikend fakticki) ne mogu da rizikujem jos koji dan:D

Link to post
Share on other sites

Tesko da ce bilo koji alarm da spreci prave ljude da ti odvezu auto. Mehanicka zastita je tu mnogo delotvornija. Ja sam pre pravio neku vrstu zastite koja simulira pokvaren auto, kad upalis motor pusta ga da radi par sekundi i gasi auto i tako stalno. Ko ce krasti pokvaren auto, moze da se upali ali ne moze da se vozi. Po meni ovakva varijanta je bolja od alarma.

Dobar alarm uz dotatnu blokadu će upravo sprečiti isto ako ne i više nego bilo koja druga zaštita.

To što pominješ upravo spada u primer te dodatne blokade nevezane za alarm. Takav paket vredi.

Link to post
Share on other sites

ma svi oni odlicno rade, cak i najjeftiniji kinezi ali lako se provaljuju(ko zna posao). Najbolje je mehanicka zastita poput zedera i jos plus kombinacija blokade ali da blokada bude nezavisna od alarma. Blokada da se samostalno ukljucuje i to ne daljinskim.

Link to post
Share on other sites

ma svi oni odlicno rade, cak i najjeftiniji kinezi ali lako se provaljuju(ko zna posao). Najbolje je mehanicka zastita poput zedera i jos plus kombinacija blokade ali da blokada bude nezavisna od alarma. Blokada da se samostalno ukljucuje i to ne daljinskim.

Nije bitno koji je alarm, već kako se ugradi, upravo to pravi razliku u provaljivanju.

Ako se centrala postavi samo ispod oplate volana to se rešava za minut. A ako se sakrije negde drugo, a blokada veže za npr instalaciju nekog senzora to se neće baš tako lako provaliti.

Zato dobra ugradnja alarma košta ko zeder i auto je dva dana u servisu.

Ono što urade za sat-dva je više da imaš daljinsko otključavanje.

Od mehaničkih zaštita mislim da jeste zeder najbolji.

Link to post
Share on other sites

I ja sam prosle godine kod mene stavio Zeder u Novom Sadu.

Redovno ga koristim, samo je malo preduboko/nisko postavljen, zbog konstrukcije volana.

Ili mi stomak smeta...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

I za tih 7-8 godina ti niko nije obijao auto niti probao da ga ukrade ali bitno da imas zeder :D

Kupis samo nalepnicu ZEDER i resio si sve probleme :D

Ma nije,koji ce mu djavo moja kola :lol: :lol: :lol: A te nalepnice sam poskidao smaraju me i nekako su mi bezvezee :prankster2: :prankster2:

Link to post
Share on other sites