E39 525ti M54B25 Wagonče


Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izmenjano sve i svašta :-) .

Poklopac ventila ili ti dekla ( moja je rešila iznenada da dobije pukotinicu, neverovatno malu ali dovoljnu da vlaži ulje, verovatno je i mogla da se zavari ali..), dihtung, visko, termostat sa manjom vrednošću otvaranja ( na starom je pisalo da otvara na 97*C, mnogo visoko po meni to), pumpa je već menjana, antifriz.

Znam da je na m54 visoka radna temp. zbog potrošnje, izduvnih gasova itd. ali bolje po meni da bude što niža i još je buferovana skazaljkica na instrument tabli.

Još jedan podatak o buferovanju temp kazaljkice na tabli. Ne mogu da verujem da su je stavili da od 75 do 115*C bude na sredini, znači ladno motor ima 115*C a skazaljkica si stoji na sredini, tek na 145*C je u crveno a onda je kasno za sve.... Pa kažu osetljivi na pregrevanje, kako i ne bi kad ti vidiš da diže skazaljku on već nagurao i hi hi....

Provalio sam da izmenom hex niza u samom kodiranju table može da se utiče na to na kojoj temperaturi stoji kazaljka, tako da planiram da to iskodiram da na sredini bude od nekih 80 ili 85 do 100*C a da stavim da na primer na 120*C već bude na crveno.

Jbg. da se ima vremena za reakciju ne daj bože ako nešto vrisne....

A da ne počinjem da pljujem termostat sa grejačem koji kontroliše DME. Nešto sam kivan na bmw inžinjere u zadnje vreme :russian_ru: .

Link to post
Share on other sites

Bez sarkazma molim. :-)

Inače felna je style 60 i išla je na e38 samo.

Probao sam da nadjem style 4 u 16" za zimski set ali mrka kapa. Meni se baš dopada ova felna

AwNfQSY.jpg

Link to post
Share on other sites

Samo motul 8100 x cess 5w-40.

To sipam u zadnja 5 automobila i u budućnosti ću ga sipati. menjam ga na 10000km. Filter goriva ti je baš skup da znaš :-).

Link to post
Share on other sites

Bez sarkazma molim. :-)

Inače felna je style 60 i išla je na e38 samo.

Probao sam da nadjem style 4 u 16" za zimski set ali mrka kapa. Meni se baš dopada ova felna

AwNfQSY.jpg

pitaj coveka za felne ima na polovnim 740 ima ove felne, pa ako hoces pravite razmenu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Auto je prelep! Obozavam BMW karavane + je ovaj dobio puuunoo paznje sto se vidi.

Inace videh sta je alkantra i setio sam se kako je prijatna jer sam je imao (veoma)davnih dana na porodicnom Opel Commodore-u.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Juče za malo da me ostavi mašina na putu.

U okolini Obrenovca rikne mi alternator, došo sam do Šabca kupio drugi akumulator (pošto mi i onako treba za drugi auto) :-) . Taman kad sam kupio ovaj stari se ispraznio skroz, zamenio, završio tu po Šapcu šta sam trebao. Sva sreća što su samo četkice otišle, zamenio to kod nekog električara u Šapcu i nastavio dalje.

Hvala Bokiju što mi je našao kod nekog lika drugi alternator za ne daj Bože, i generalno što se stavio na raspolaganju ako zatreba.

Link to post
Share on other sites