Recommended Posts

BMW_320_E36_017.jpg

BMW_320_E36_019.jpg

BMW_320_E36_013.jpg

BMW_320_E36_016.jpg

BMW_320_E36_009.jpg

BMW_320_E36_012.jpg

Slike mog ljubimca. Auto ide na benzin, nikada nije imao ugrađen plin. Kupljen od višegodišnjeg vlasnika, starijeg gospodina '42 godište. Koji ga je održavao i pazio dok god je mogao i bio u mogučnosti. Oko auta ima dosta sitnica da se uradi. Na prvom mestu sanirana je limarija i zaštićena, podsajtne. Urađen mali servis, zamenjeno ulje u menjaču, dihtung dekle ventila. Sve je ispravno i sve radi klima, elektropodizači stakala, podešavanje retrovizora na struju itd. Juče se desio da tako kažem prvi problem o kome sam pisao u posebnoj temi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nabaci mu samo neke felne umesto ovih koje idu uz coveka '42 god :)

Ima onih od 42 koji imaju bolje felne nego ti???

Link to post
Share on other sites

Što super idu felne uz deku od 73 godine :) Što se mene tiče s obzirom da imam 44 pašće u neko dogledno vreme 16-ce sa modela E46 :) Taman da ove ostanu za zimske gume.

Link to post
Share on other sites

Ima onih od 42 koji imaju bolje felne nego ti???

ko je kako u mogucnosti... ;) "nemoj da se kUUUrcis" :pleasantry:

mada koliko sam ja razumeo nije rec o 43 godine, nego 42go godiste, nema potrebe da se osecas prozvano! :P ;)

Link to post
Share on other sites

Što super idu felne uz deku od 73 godine :) Što se mene tiče s obzirom da imam 44 pašće u neko dogledno vreme 16-ce sa modela E46 :) Taman da ove ostanu za zimske gume.

pa super uz deku,ti jos uvek mozes neke falcare da furas :P daj da vidimo koje 16ice,ima ih malo vise :)

Link to post
Share on other sites

Čekaj prvo da sredim auto pa će onda felne da padnu.http://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/6292883/aluminijumske-felne-bmw-style-45-16-5-x-120 Ovako nešto npr.

Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda što neko reče, nabaci neke bolje felne, promeni ručicu menjača, zatamni malo štopaljke, sredi te sitnice koje kažeš da ima, ali se na prvi pogled ne vide, i samo gas!!! U zdravlju ga vozio i još boljim zamenio!!! :)

Link to post
Share on other sites

Trenutno se uklanjaju ogrebotine po kolima sa Fareclom, sledi zamena prednjih silen blokova, eventualno i zadnjih . Generalno sam zadovoljan stanjem auta. Zamenjen motroćić centralne brave by BMW Mare polovan deo. Sve odrađeno kod Ivana Led mastersa kod mene u kraju. Tako da sada alarm i daljinsko otključavanje, zaključavanje funkcionišu bez greške :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Previše tvrd na volanu, neprecizan volan i volan se ne vraća prilikom skretanja . Koliko se razumem u kola, kraj letve volana koji je zamenjen nije dobar. Moraću sutra da svratim do servisa.

Link to post
Share on other sites

Ostaje još da vidim šta ću da uradim sa dihtungom dekle ventila. Baca ulje na sve strane. Prethodni dihtung koji sam lično zamenio nije izdržao ni 200km. U razgovoru sa majstorom predloženo mi je da proverim samu deklu (poklopac ventila) da nije iskrivljen.

Link to post
Share on other sites

Malo detaljnije odradi dihtovanje.... Imao sam i ja problema,pogotovo pozadi na onim 'polumesecima'... Skini sve lepo,ocisti glavu lepo,odmasti,poklopac takodje finom smirglom skini ostatke diht mase.... Pa Viktor na glavu,lepo postavi dihtung,pa opet Viktora i na dihtung i polako montiraj poklopac i vodi racuna kako dotezes srafove,kojim redom...

Mada uglavnom prave problem sami oni dihtunzi oko srafova,koji su skamenjeni,kruti,plasticni.... Jbg,oni ne idu uz set dihtunga poklopca ventila,ali mislim da mogu da se poruce u BMW Line-u....

Verovatno ce me sad ispravljati,zbog toliko trpanja diht mase,ali jbg,sve je to starudija koja je ko zna koliko skidana...

Link to post
Share on other sites

Ako vec mazes diht masu uzmi Saratoginu. Mazes je u veoma tankom sloju, tek da zalepi dihtung, bukvalno prstom navuces sloj da glava/dekl bude tek lepljiv. Od trpanja nemas nista! Drugo stezes sarafe od sredine unakrsno. Kao sto vlada kaze gumice sarafa su obavezne nove jer su stare kamen uvek. Negde dolaze uz set negde idu posebno

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Prilikom postavljanja dihtunga poklopca ventila. Očistio sam detaljno površine na koje nalaže dihtung, kao što je opisao Vlada t . Nije mi prvi put da radim taj posao (na BMW-u jeste ) i nikada do sada nisam stavljao diht masu i ako moj prethodnik jeste i to dosta :angry: pritom potopivši dobrano svećice u ulju :angry2: Vlasnik pre mene je relativno skoro menjao dihtung, zadržao je mekoću koju ima kada je nov. Bilo je potrebno dosta vremena da se sve to očisti i bude sve kako treba. Greška koju sam napravio je redosled dotezanja šrafova išao sam od prednjeg dela umesto od sredine. Mada sve šrafove sam dotezao veoma lagano, postepeno i unakrsno. E sada s obzirom da imam već pravi potok sa strane izduvne grane, dok pozadi i sa strane usisne grane je sve suvo kao i kod svećica (proverio). Da li je moguće da je greška do samog dihtunga jer je nov bio zalomljen sa strane gde sada pušta ? Pitam iz razloga kupovine novog dihtunga

P.S

Nemam gumice već metalne podloške kod šrafova .

Link to post
Share on other sites

Moja greška kao početnika. Naravno da imam gumice ispod metalnih podloški. Obratići pažnju na njihovo stanje, prilikom skidanja poklopca ventila. Hvala svima na savetima.

Link to post
Share on other sites