Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skidanje i vracanje glave sa zubljenjem se naplacuje od 50e pa na gore sve zavisi od tipa motora.

Rad glave sa 24v u sta spada ravnanje,hidrotest,slajfovanje ventila i siceva,zamena vodjica i gumica kosta oko 100e.

Link to post
Share on other sites

Hvala na svežim informacijama. Naravno ako bude trebalo da se menja dihtung glave .. Danas sam pokušao da vratim stari termostat ( koji je bio zamenjen jer je motor sporo postizao radnu temperaturu), međutim nisam uspeo da skinem visko usled nedostatka alata kojim bi zabravio remenicu. Ono što sam primetio pošto sam startovao motor je da dosta mehurića izlazi kroz otvor od hladnjaka gde stoji čep, grejanje definitivno nemam duva hladan vazduh, skala od temperature motora stoji na sredini gde treba a oba creva od hladnjaka hladna ??? Na kraju isključio motor pošto je skala prešla malo preko pola. Pipnuo deklu od ventila metalni deo topao je nije vruć., Koliko znam da je prešao radnu temperaturu opekao bih se Mislim da je termostat napravio haos e sad da li je još nešto u pitanju ne znam...

Link to post
Share on other sites

Danas sam pokušavao da napravim polugu da mi se ne okreću visko i remenica. Nisam uspeo. Znam da je kontra navoj i da se okreće ključ u pravcu kazaljke na satu prilikom skidanja

Link to post
Share on other sites

I ostetis remenicu,i posle ti cepa kais.

Na remenici vodene pumpe ima 4 srafa 10-ke,duzim srafcigerom napravis polugu izmedju 2 srafa i 32 kljucem odvijes visko,ako ni tad nece onda skini vodenu pumpu.

Mada ne vidim razlog skidanja viska zbog zamene termostata,moze racva da se skine i bez skidanja viska,skines samo propeler ako ti bas smeta(4 inbusa)

Link to post
Share on other sites

Skinuo visko ventilator pomoću čekića i ključa 32. S obzirom da nisam majstor, nije bilo neke muke. Posao od 5 minuta. Nadam se da ću ovih dana da završim zamenu termostata kad već budem stigao da uhvatim malo slobodnog vremena..

Hvala svima na savetima.

Link to post
Share on other sites

Zamenio termostat odnosno vratio stari. Creva nisu pod pritiskom. Jedina razlika. Motor se i dalje pregreva . Kada motor postigne radnu temperaturu poklopac od ventila je mlak a creva od hladnjaka hladna ??? Sumnjiv mi je visko i mogu još da proverim pumpu za vodu . Što se tiče pumpe za vodu nema nikakvih čudnih zvukova , ne curi...

Link to post
Share on other sites

Jel znas uopste da ozracis sistem?

Neshvatljivo mi je da su sva creva na hladnjaku hladna,mora gornje bar da bude vruce jer dobija vodu iz glave odakle i ocitava temperaturu.

Link to post
Share on other sites