Recommended Posts

Druze nece ti auto sastaviti pola godine bez kvara zbog plina. Osim kad ugradis nov pa se vozis godinu dana kao ministar. Tvoj izbor, jedino gde plin valja to je na nakazama na karburator i to onaj obicni. Palis i vozis na plin benzin zaboravis. Tvoj izbor, nadam se da sam ti pomogao oko resavanja problema. Sad kupi nove plinske dizne i upisi kao - u ustedu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zasto da kupujem nove dizne kad moje ne lupaju i ne zvece, ne trosi mi mnogo plina, i uostalom mozda je samo problem koji si naveo lose svecice, jer za plin kazu treba jaka struja koju ja verovatno nemam...avakako ih menjam i idem da zakazem plinski servis pa ce mi oni reci da li pustaju dizne...

Link to post
Share on other sites

zasto da kupujem nove dizne kad moje ne lupaju i ne zvece, ne trosi mi mnogo plina, i uostalom mozda je samo problem koji si naveo lose svecice, jer za plin kazu treba jaka struja koju ja verovatno nemam...avakako ih menjam i idem da zakazem plinski servis pa ce mi oni reci da li pustaju dizne...

Link to post
Share on other sites

Sa zavrnutim plinom na benzin pali sto kazu na pola kljuca, nema verglanja samo bam, ali i dalje trokira nekoliko sekundi, mozda 5-6sec. mu treba da sastavi ravnomeran rad, sta dalje? pre 20-ak dana je skidana usisna grana da bih zamenio one plasticne racve pa jedino ako nesto nije vraceno kako treba, mada sumnjam...od tada se desavaju problemi, to sam se danas setio, i jos nesto, moze li mu disa ventil praviti probleme jer se cuje da klepara, ne glasno, ali poceo je da se cuje, pogotovu kada u voznji oduzmem gas, moze li se on remontovati ili mora nov?

Pusta ti plin dok je auto ugasen, dizne ti pustaju. Mislio sam da si ukapirao

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

u redu, shvatam to, ali kad jevauto zagrejan i palim svaki minut pali bez greske, i tad bi za taj minut morao da pusti plina i da trokira, zar ne?

Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio 5 gofina auto na plinu i nisam nikada cistio dizne,plin nema nikakve veze sa zaprljanoscu benzinskih dizni.

Moguce je da su one konkretan problem kod ovog auta,pored dosta uzroka koji mogu da izazivaju ovakve simptome.///////moraces da se pozabavis ovim problemom ali ne ocekuj popravljen auto na forumu,imas smernice iz raznih situacija ljudi odavde ali ti majstor ne gine.

Svecice kupujes po fsbrickkom katalogu za tvoj tip auta,zna bilo koji prodavac u bilo kojoj prodavnici delova,i kupujes sa jednim krakom zbog toga sto vozis na plin.

Link to post
Share on other sites

Ovako, neki dan sam svratio kod majstora koji radi samo plin i covek mi kaze da sekvent ne moze da pusta plin dok se vozi na benzin ili dok je ugasen, u to se ne razumem pa nisam ni sam siguran...

Drugo, danas zamenjene svecice, nove beru sa platinskom elektrodom, 1200din./komad po katalogu Beru prozivodjac, i nikakvih promena nema, zamenjen i regulator pritiska goriva takodje nista se ne desava, i dalje svako paljenje kad odstoji vise od 15-ak minuta duze vergla i malo zatrokira kada upali...

Ajmo majstori, gde da trazim problem...

Link to post
Share on other sites

Koliko se secam na plin direktno isto se ponasa, probacu ujutru hladnog da palim direkt na plin da vidim kako ce se ponasati,

Link to post
Share on other sites

Pa ne kad je skroz hladan nego kad odstoji tih 15ak minuta...jer kad je skroz hladan ne verujem da ces moci da ga upalis a da ne zeza,jer je isparivac,odnosno 'voda' skroz hladna

Link to post
Share on other sites

Upalice ti na plin direkt normalno, ja sam morao par puta da ga palim tako i nikakvih problema nema...sekvent je u pitanju Zavoli

Meni neki put vergla po 5sek i upali, a neki put odmah upali...nikako da se pozabavim time

Link to post
Share on other sites

Miki, o tom nikako i ja pricam....

Filipe,mozda i sastavi,ali ne znam bas kako kad je isparivac leden i nema sta da ga greje,a onda ni on taj plin koji je na minus ne znam ni ja koliko...

Link to post
Share on other sites

Morao sam da ga upalim direkt na plin jer nije hteo na benzin, pa sam ga onda prebacio na benzin, ne znam kako funkcionise u voznji tako

Link to post
Share on other sites

pali posle voznje na benzin mnogo bolje nego posle voznje na plin, tako isto i sa zavrnutim plinom, senzori bregaste i radilice novi stavljeni, menjane racve od vode pozadi i skidana usisna grana pa posle toga se ovo desava, dal negde u grani ne falsira nesto, da li mozda negde nije nesto ustinuto prilikom pakovanja grane...

Link to post
Share on other sites

inace celu zimu sam palio na plin kad mi benz.pumpA nije radila, palio je odlicno stim sto ako mu pipnem pedalu gasa prvih 10-ak sekundi hoce da trokira, ako ga pustim bez gasa posle par sekundi krecem bez problema, pre nekoliko dana od kako se ovo desava auto nije bio u fazi zupcenja pa sam dugo vozio sa raskacenim senzorom bregaste, pa sam imao gubitak vode i tada smo uzupcili masinu, izmenjali sve plasticne racve i sve zadihtovali, od tad nemam gresku bregaste ali ima ovo teze paljenje i trokiranje na prvom startu... a vodu i dalje negde malo gubi, da li moze da se desi da je trosi pa prilikom prvog paljenja ostane vode u cilindru, belog dima nema, ima mslo kondenza ali nista strasno, majoneza na poklopcu i meracu vrlo malo, skoro nikako, separator uljnih para treba da menjam, ko zna kad je menjan...disa se cuje malo da klapara...

Link to post
Share on other sites

Čitam temu od početka pa bi da se nadovežem, da ne otvaram novu. Naime, na m42b18 pali na pola ključa kad je hladan. Međutim, kad je auto zagrejan retko upali odmah, obično vergla 5-6 sekundi pa upali, i to kad vergla kao da ubrzava verglanje, kao kad pali na kurblu. I isti je problem sa brojem obrtaja. Prvih 10-ak sekundi varira broj obrtaja od 500 do 700 i nakon toga staje na 700-tak i radi sasvim normalno. Isto se desi kad zaustavim auto, mada ne uvek, nekad i nema padanja obrtaja, već po stiskanju kvačila stane na 700 i radi mirno. Variranje obrtaja je problem koji postoji i pre nego je počeo problem sa dužim verglanjem kada je auto vruć. Neko mi pominje da može da bude problem benzinska pumpa, neko da je u pitanju senzor radilice. Kako to da ispitam, da li je pumpa za benzin ista kod još nekog modela ili ne, i šta bi još moglo da bude u pitanju? Inače, potrošnja je 14-15 l plina u gradu i 10 l plina otvorenog puta, potrošnju benzina nisam ispitivao. Sekvent plin je AC, dizne Valtec, isparivač Tomasetto, ugrađen pre godinu i po, i od tad sam prešao oko 14 500 km. Svećice su brisk silver, stavljene pre 21 000 km, a preporuka je da se menjaju na 30 000. Kablovi novi stavljeni takođe pre 20-ak 000 km.

Link to post
Share on other sites

Direkt na plin takodje lose pali, identicno kao na benzin...zna li ko da cita parametre iz inpa dijagnostike da slikam i postavim...

Link to post
Share on other sites