Recommended Posts

Pozdrav drustvo, imam problem od skora sa autom e46 318i m43tu 2001god.

Auto ima plin zavoli, prvo paljenje nebitno benzin ili plin duze vergla, npr. 10-ak sekundi i kada upali trokira i nemirno radi 10-ak sekundi, posle toga ide sve normalno, bez trzanja, trokiranja, i na plin i na benzin odlicno vuce...

Kada stajem negde malo zaigraju obrtaji pa se smire, ali to se ne desava uvek, kad mu se cefne, nema pravila...

Jos nesto da dodam prvo paljenje smatram i kad je auto totalno hladan, ili posle svakog gasenja ako odstoji 15-ak minuta...

Citajuci po forumu druga iskustva probao sam nesto sam da odradim ali bitne promene nema... ocistio sam step motor, klapnu gasa, protokomer, rekao bih da su ispravni ti delovi jer kada ih iskljucim motor menja zvuk, svecice sam takodje prekontrolisao, bile su suve, zazor im je bio 0.9mm bosh sa jednim krakom, kupljene prosle godine i sa njima sam presao 10000km, sada sam i zazor smanjio na 6mm ali vrlo mala razlika, samo malo krace vergla ali i dalje trokira prvo paljenje...

Potrosnja je sasvim pristojna i nisam primetio povecanje, oko 11-12l gradske voznje plina i oko 10-11l benzina, otvoren put benzin 6l oko 3000 obrtaja, plina 7l iste voznje...

Dajte mi jos neke savete gde sta i kako da pogledam...

Poslednji put sam sa BMW scanner-om iscitao gresku check sistem fuel suply, sada trenutno nemam gresaka vec nekoliko dana ne sija chek engine...

Vakume sam takodje kontrolisao i cini mi se da je sve u redu...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prosle godine kad sam menjao stare svecice bile su NGK i na njima je cini mi se pisalo i BMW, koje da stavim sad? Kako da ispitam regulator pritiska, sumnjao sam i na njega ali nemam alata da ga ispitam...

Link to post
Share on other sites

Stavi Bosch, NGK. Kad je receno da ti mozda ne odgovaraju svecice mislilo se na model svecice. Vidi koje su kod tebe i vidi koje treba da stoje.

Link to post
Share on other sites

I ja sumnjam na previse goriva, jer se oseca na auspuh kad upalim, probao sam vise puta kontakt da dam pre paljenja da nabije pritisak u sistem ali nista nisam dobio, tako da sumnjam da je do regulatora ritiska... Plin sam upravo zavrnuo pa cu da vidim kako se ponasa, vrlo moguce da plin pusta, a moze vrlo lako da bude i do svecica jer su presle 10000km a placane su 300din. po komadu, sad mi treba tacna oznaka svecice koja mu najvise odgovara, ako neko zna neka mi javi...javljam rezultate ako bude kakvih promena...

Jos da dodam da plin po mojoj proceni nikada nije ni servisiran, i to cu morati da zakazem kod plinadzije da se izmenjaju membrane i filteri plina, mozda i tu lezi problem...

Moram i filter goriva menjati jer i on je od prosle godine, moguce vrlo lako da je i on nakupio kojekakvih s...nja

Link to post
Share on other sites

Sa zavrnutim plinom na benzin pali sto kazu na pola kljuca, nema verglanja samo bam, ali i dalje trokira nekoliko sekundi, mozda 5-6sec. mu treba da sastavi ravnomeran rad, sta dalje? pre 20-ak dana je skidana usisna grana da bih zamenio one plasticne racve pa jedino ako nesto nije vraceno kako treba, mada sumnjam...od tada se desavaju problemi, to sam se danas setio, i jos nesto, moze li mu disa ventil praviti probleme jer se cuje da klepara, ne glasno, ali poceo je da se cuje, pogotovu kada u voznji oduzmem gas, moze li se on remontovati ili mora nov?

Link to post
Share on other sites

Prvo izbaci plin, moj savet. Drugo svece su ti probile jer je stalno bio naliven gorivom. Trece ocisti dizne. Cetvrto sve sto znas da sigurno ne valja zameni/popravi. Peto proveri regulator tj pritisak. Kupio si bmw ne sporet, vozi na benzin i uzivaj u svom automobilu. Plin vise nema logike, svodi se na 300din razlike bez da racunamo ateste i ostalu jebacinu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Prvo izbaci plin, moj savet. Drugo svece su ti probile jer je stalno bio naliven gorivom. Trece ocisti dizne. Cetvrto sve sto znas da sigurno ne valja zameni/popravi. Peto proveri regulator tj pritisak. Kupio si bmw ne sporet, vozi na benzin i uzivaj u svom automobilu. Plin vise nema logike, svodi se na 300din razlike bez da racunamo ateste i ostalu jebacinu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako se svodi na 300din razlike?

Razlika u 100km na plinu i benzinu je 600din,za nekoga ko prelazi kilometrazu od recimo 3000km mesecno usteda je 150e.Nije zanemarljivo,atest se radi jednom u 5 godina i kosta 50e.

Uzeo sam primer auta koji trosi 10l benzina i recimo 12l plina u proseku na 100km.

Onaj ko gleda auto u garazi i u dvoristu i predje mesecno 100km i nemora da ima gas,za ljude koji koriste automobil nije bas da nije usteda.

Link to post
Share on other sites

A 2-3l benzina u tih 100km? Svako paljenje i nedaj boze da pustaju dizne i regulator kao svakom drugom. Da se ne lazemo, ko god vozi na plin jednon nedeljno sipa crvenu benzina

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kako se svodi na 300din razlike?

Razlika u 100km na plinu i benzinu je 600din,za nekoga ko prelazi kilometrazu od recimo 3000km mesecno usteda je 150e.Nije zanemarljivo,atest se radi jednom u 5 godina i kosta 50e.

Uzeo sam primer auta koji trosi 10l benzina i recimo 12l plina u proseku na 100km.

Onaj ko gleda auto u garazi i u dvoristu i predje mesecno 100km i nemora da ima gas,za ljude koji koriste automobil nije bas da nije usteda.

+1

Plus kada izvadiš plin moraš atest ponovo :)

Ja upadam u tu kategoriju (moj auto troši oko 10 -11 benz i 11 - 12 plin - pričam o gradskoj vožnji).

Benzin uvek držim između četvrtine i polovine, svodi se na sipanje jedne crvene mesečno, onako ležerno kada legne plata... sipaj majstore za 'iljadu :)

Da se vratim na temu,

Plin, bar kod mene, uvek pojebe dizne, tj čistim ih jednom godišnje (a kada se zaprljaju baš tako na početku mi trokira i oseća se benzin na auspuhu). Iz početka to traje 10ak sec, pa ide sve do par minuta dok se ne smilujem skinem dizne i operem ...

To je situacija kod mene, a imam e36 318 m43

Link to post
Share on other sites

Momci ne skrecite sa teme, nije ovde rasprava o ustedi na plinu, ali ako vec moram da kazem plin je u Bosni (2km od Loznice) 45 dinara, a usteda je ogromna, mesecno predjem 1500km gradske voznje a na benzin i plin dajem 60eur, dok bi samo na benzin da nemam plin u Loznici davao oko 180eur, plin je ugtadjen 2008 godine i koliko mogu da primetim nista servisirano nije, to je jedina greska i zato se sad desavaju problemi, mada ni to nije strasno jer za godinu dana od kako je auto kod mene plin je ustedeo dobri cifru, vadim svecice napolje sigurno ali ne znam koje su najbolje da stavim...

Link to post
Share on other sites

covek je rekao da izvadim plin jer je usteda mala, ali 80din nije malo, nije receno samo meni vec svima koji voze plin a nemaju svi Bosnu 2km od kuce pa zato pravim razliku u ceni njihovog plina i naseg benzina... nisam ni ja ljubitelj plina, ne bih ga sam ugradjivao sigurno ali kadvje u autu bio nisam lud da ga vadim, mnogi vozecsa ovim problemom koji i nije strasan ali eto meni bode oci, sve na autu radi pa hocu i to sitno trokiranje pri paljenju da sredim, svecice cu sigurno zameniti i verujem da je veliki deo problema vezan za njih... ko ima jos nekih saveta koje mogu sam da probam neka pise

Link to post
Share on other sites

jos da dodam dizne benzinske ciscene i kontrolisane pre 6 meseci i u odlicnom su stanju, benzinska pumpa u januaru nova stavljena, a kad upalim auto i pocne da trokira kada dam gas na 2000rpm odmah prestaje trokiranje, ima logike da svecice na leru ne bacaju dobru varnicu, da je dovod goriva slab ali isto tako i da nema ili ima mnogo vazduha u tom momentu... kako proveriti da li je prebogata ili presiromasna smesa prilikom paljenja?

Link to post
Share on other sites

jos da dodam dizne benzinske ciscene i kontrolisane pre 6 meseci i u odlicnom su stanju, benzinska pumpa u januaru nova stavljena, a kad upalim auto i pocne da trokira kada dam gas na 2000rpm odmah prestaje trokiranje, ima logike da svecice na leru ne bacaju dobru varnicu, da je dovod goriva slab ali isto tako i da nema ili ima mnogo vazduha u tom momentu... kako proveriti da li je prebogata ili presiromasna smesa prilikom paljenja?

Link to post
Share on other sites

jos da dodam dizne benzinske ciscene i kontrolisane pre 6 meseci i u odlicnom su stanju, benzinska pumpa u januaru nova stavljena, a kad upalim auto i pocne da trokira kada dam gas na 2000rpm odmah prestaje trokiranje, ima logike da svecice na leru ne bacaju dobru varnicu, da je dovod goriva slab ali isto tako i da nema ili ima mnogo vazduha u tom momentu... kako proveriti da li je prebogata ili presiromasna smesa prilikom paljenja?

Link to post
Share on other sites