Recommended Posts

Curelo mi ulje, primetio sam to kad stanem negde duze da napravi baricu ispod, mislio sam da je semening radilice, zamenio sam ga oprao sve ispod, kad nije bilo to, nego na zatezac lanca onaj sraf sa desne strane, bio je labav...medjutim jedno vece sam ganjao auto i cuo sam da je promenio zvuk, ugasio ga i sutra upalio opet, cuo se kao dizel, oterao kod druga koji je majstor, otvorili smo ga prezubio je za 2 zuba, polomio spanere sto drze lanac, oprugu dole, sve plasticno unutra, narucio sam to sve iz Nemacke, namestili smo sve, uzubio ga je, znaci zakocio radilicu na OT tj na 0 i gore bregaste namestio kako treba, bregovi bregaste.gledaju se jedan u drugi, udubljnja se poklopila sve sve, 20 puta je okretano rucno da vidimo da nismo promasili kako dole stane na OT tako gore bregaste isto stoje

...Upalio je na kokavac, radio je sve kako treba primao gas, iso u blokadu, i ugasili smo ga da stavimo visko i sipamo jos malo antifriza, drugo paljenje katastrofa, jedva upalio, trokira, ne prima gas, haos...Kupio sam i ruku i kapu, isto se.ponasa, menjao filter goriva, pumpu, isto se ponasa, merili kompresiju, kompresija je 13 12 11 13 12 12, prima gas ide on kad se lagano daje gas, cim se poklopi odjednom frkce i pocinje da puca, oseca se i gorivo nekad, mislim da mu je smesa losa, ima li neko nesto da predlozi da mi pomogne, u nervozi sam velikoj, svaka pomoc je dobro dosla, radi se M5 E34 3.6, hvala unapred....

Link to post
Share on other sites

Ja vozim samo bmw-a 13 godina, rastavio sam i sastavio sve moguce modele i motore ali mi nikad nije palo na pamet da pipnem bilo sta na mom motoru s38 a kamoli da ga zubcim, zna se ko zna da radi taj motor u srbiji. Mnogi krsteni i poznati majstori su pukli ozbiljne pare uceci se na tom motoru. Tako da zlobni komentari nisu daleko od realnosti kad se procita ovakva tema...

Link to post
Share on other sites

Evo jos jedan glupi post a ti se zapitaj:

koliko ja mrzim kad mi ljudi pljuju bmw-a i m-ove kako nista ne valjaju, kako su to nekvalitetna kola, kvarljiva, odmah se nakostresim, cak sam se tri put potukao sa ljudima zbog toga.

Nikako da im objasnim da nije bmw kriv nego vlasnici koji hidro spaner menjaju(a mozda i ne) tek kad puknu klizaci, a zubce ga u univerzalnim servisima iako je opste poznato da samo 2 servisa u srbiji znaju da urade taj motor kako treba.

Mozes da se ljutis koliko god ti je volja ali tvoj nacin odrzavanja je glavni razlog zasto u srbiji nema ni jedan m koji je sa originalnim motorom u dobrom stanju, zato i dobijas takve odgovore.

Link to post
Share on other sites

Ako mozete pomognite, ako ne mani da mi popujete, sta je fora sa uzubljivanjem, radilica na OT bregaste imaju udubljenje, poklope se udubljenja i to je to, bregovi se gledaju jedan u drugi i kraj, sta ima drugo da se gleda? Ako ste neki djavo ovde pomognite, isti sam fan BMW-a kao i vi, mozda od nekih i veci! Ja bih svakom pomogao, da li vozi 1.6 ili 3.5, ako sam imao oskustvo sa nekim problemom i resio ga naravno da cu nekom da pomognem, A NE DA SE KURCIM DA BUDEM BOLJI OD NJEGA I DA MU PRICAM, "siroma", pao u ruke loseg gazde itd, stojim iza reci da ste debili i to je to!

Link to post
Share on other sites

Jos nesto, auto na 2500 obrtaja susti, ne cuje se kako radi, hocu da kaze da lepo prima gas, koliko se ja razumem da ako je promasen jedan zub da benka nece lepo da radi i na 1000 i na 6000 obrtaja, kad su mi pukli klizaci cuo se kao dizel i prezubio za 2 zuba, a sad lepo radi samo me jebe struja izgleda, toliko o tome koliko vi znate da cim ne prima gas lose uzubljenje, radi na ler lose, trokira a u 2500 obrtaja lepo se cuje da nije uzubljen ne bi se cuo tako,bimmeri!

Link to post
Share on other sites

Meni ovo lici na brljanje nekog od senzora,bregaste recimo,akko imas da probas drugi pa da vidis sta ce da kaze.

Ne poznajem ovaj motor uopste,nisam se susretao sa njim,ali iz iskustva sa recimo m50-kama sa ovakvim simptomima je uvek bio problem neki od senzora.

Link to post
Share on other sites

ja debil odgovorno tvrdim da nigde nisam napisao da nije dobro uzubljen. ja debil sam samo rekao da ne cackas nista jer mozes vise da sjebes nego da popravis i da ce te to vise kostati nego da si odmah terao kod coveka koji zna... debli se izvinjava sto je i pisao ista i obecava da vise nece smetati majstorima...

Link to post
Share on other sites

drifteru a koji su to 2 srecnika sto znaju da rade S motore ?

Pa klinik zna valjda 100% toliko ih je rasturio i sastavio...pa kakvi su ti bregovi,jbt jesu ovo ocukali ili ja lose vidim..

Link to post
Share on other sites

Nisam stigao danas da pogledam, pogledacu detaljno i struju i vakum creva, mozda neko nije vraceno na mesto...javljam... @777.boban tacno tako, motor je nov nov nov, cuje se tako jos od kad sam ga kupio, pitao sam proslog vlasnika decko mi je rekao da se tako cuje od kad ga je on uzeo, menjao je ulje, filtere sve redovno, auto je paljen samo radi zabave jer nije bio registrovan 12god, napomenuo mi je samo da ispostujem temp motora i temp ulja, posle je neunistiv ;)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Auto je popravljen pre dve nedelje :) Momci iz Paracina su uradili pravu stvar, ide bolje nego sto je isao...Posto ga nisu oni radili prvi put, krenuli su sve od pocetka...Za svaki slucaj razubili uzubili, vakum creva povadili pa vracali polako sve na svoje mesto, zamenjena bobina, pumpa za gorivo, kapa, ruka, nastelovali ga...Sve u svemu sve se dobro zavrsilo, hvala ljudima koji su mi pomogli savetima :) pozz

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...